1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Europa Tysięcy Liberlandów

Dyskusja w 'Wiadomości' zaczęta przez Luizy, 15 Kwiecień 2015.

 1. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 058
  Otrzymane Polubienia:
  2 759
  Hanki likes this.
 2. ernestbugaj

  ernestbugaj kresiarz umysłów

  Posty:
  659
  Otrzymane Polubienia:
  1 638
  Rakowo jest tylko przez chwilę:
  Na chuj pytać kogoś o zdanie, kto w ogóle nie rozumie tematu? Mowa jest o kompletnie innej wizji państwa, niż wszystkie istniejące, a ta wyjeżdża z takim czymś. Niech ktoś powie Jedlicce, że pierwszy budynek w Liberlandzie powinien służyć za biuro powiatowego urzędu pracy, bo facet nie wie co robi.
   
  lernakow, jkruk2 and Jaranek like this.
 3. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  711
  Otrzymane Polubienia:
  1 562
 4. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  711
  Otrzymane Polubienia:
  1 562
  W Bawarii ciągle poważnie myśli się o secesji:

   
 5. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  1 964
  Otrzymane Polubienia:
  3 460
 6. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  711
  Otrzymane Polubienia:
  1 562
  Przypadek? ;)
   
 7. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  512
  Otrzymane Polubienia:
  1 385
  Przestudiuj temat sankcji w których lubuje się Rząd Światowy:  w Iraku było combo: zniszczenie instalacji wodociągowych w Pustynnej Burzy + embargo na leki, żywność, materiały służace odbuwaniu zniszczeń. Efekt: z kranu leciało gówno.
  a potem zastanów się co może zrobić z nimi mikro nacja. Ja jestem akurat fanem mikropaństw (sam bym zbudował jakieś na płcyciźnie poza szelfem na którym łapę położyły stare państwa), ale nie znoszę pierdolenia ludzi którzy nie wiedzą jakie postępy poczyniono w budowie Rządu Światowego. ONI ci to państwo zablokują pod byle pretekstem. Media donoszą o problemach ekonomicznych Korei Północnej, ale za handel z Koreą Północną Ameryka nakłada kary. Teraz nałożyła kary za współpracę z Rosją. Sankcje są jak licencja GNU. Jeśli się do nich nie przyłączysz, to sam jesteś atakowany. Czyli musiałbyś swoją mikronację uczynić całkowitą autarkią albo po prostu tańczyć tak jak ci zagrają, ewentualnie stać się potęgą, ale w mikronacji to niemożliwe. No chyba, że mikronacja jako pierwsza osiągnie techniczną osobliwość, ale to raczej nastąpi w krajach gdzie inwestycje na badania są najwyższe czyli akurat w centrum Rządu Światowego. Globalistyczne google buduje specjalizowane procesory do AI. NASA buduje wydajny silnik jonowy który posłuży do kolonizacji Marsa. Jesteście w dupie. I gówno rozumiecie.
  Żeby pomysł założenia mikronacji był realny, to musiałby jebnąć chyba Yellowstone aby wywrócić światowy porządek do góry nogami. Coś jak zagłada dinozaurów. A i tak przypuszczam, że ONI się na to już zabezpieczyli. ONI mają magazyny żywności, schrony itp.
   
  Last edited: 19 Sierpień 2017
  Król Julian likes this.
 8. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  711
  Otrzymane Polubienia:
  1 562
  Podcast o Liechtensteinie, zatem tematycznie zbliżony:

   
  lernakow likes this.
 9. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  711
  Otrzymane Polubienia:
  1 562
  Jeff Deist proponuje brać przykład ze Szwajcarii i prowadzić do decentralizacji i dalej idącej federalizacji z poszanowaniem zasady subsydiarności. To na początek, a w dalszej kolejności secesja:

   
  libertarianin.tom likes this.
 10. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  8 258
  Otrzymane Polubienia:
  9 214
  btw tak w związku z dyskusją o katalońskiej secesji, to im więcej takich secesji tym więcej kresek na mapie gdzie komuchy po obu stronach różnie interpretują jak ma przebiegać ta linia i większa możliwość na powstanie takich libolandów jak między serbskim a chorwackim państwem
   

Udostępnij Tą Stronę