1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Dobre wiadomości

Dyskusja w 'Wiadomości' zaczęta przez Trigger Happy, 20 Grudzień 2012.

 1. Król Julian

  Król Julian Well-Known Member

  Posty:
  785
  Otrzymane Polubienia:
  1 379
  Madmar318, Non Serviam, TeeM and 24 others like this.
 2. tomkiewicz

  tomkiewicz Rasa: BIAŁA, profil klimatyczny: ŚRÓDZIEMNOMORSKI

  Posty:
  4 656
  Otrzymane Polubienia:
  10 673
  Kurde, WDW!!!
  Wybitnie Dobra Wiadomość!! Szkoda jedynie, że tak długo to trwało.

  ps: Nie sądzę, że to trolling. Wielu ludzi codziennie zajmuje się skrupulatną pielęgnacją swojego zjebizmu.
   
 3. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  711
  Otrzymane Polubienia:
  1 562
  jkruk2 likes this.
 4. kawador

  kawador Merchant of Death Obsługa Forum

  Posty:
  13 081
  Otrzymane Polubienia:
  17 901
  To jest chujowa wiadomość. Chujowa, bo kolejny stalinowski aparatczyk zmarł śmiercią naturalną.
   
 5. tomkiewicz

  tomkiewicz Rasa: BIAŁA, profil klimatyczny: ŚRÓDZIEMNOMORSKI

  Posty:
  4 656
  Otrzymane Polubienia:
  10 673
  Kawador, poczułem to aż w kręgach szyjnych, kiedy jebłem na dupę po sprowadzeniu na ziemię :( Masz cholerną rację.
   
  Non Serviam and Claude mOnet like this.
 6. kompowiec

  kompowiec Open Source Boy

  Posty:
  1 452
  Otrzymane Polubienia:
  1 211
 7. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  711
  Otrzymane Polubienia:
  1 562
  He believed in humanity by killing innocent people. Kudos!
   
 8. jkruk2

  jkruk2 A fronte praecipitium a tergo lupi

  Posty:
  833
  Otrzymane Polubienia:
  1 829
  Bauman był wyjątkowym szkodnikiem, wypisującym bzdury. Czytałem chyba z siedem jego książek co jedna to głupsza od drugiej. Socjologia dla ćwierćinteligentów...
   
 9. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  1 964
  Otrzymane Polubienia:
  3 460
  Zaryzykował wbrew specjalistom i odkrył nieznane miasto

  [​IMG]

  Zawodowi archeolodzy się mylili, a rację miał Stuart Wilson -

  na granicy Anglii i Walii istniało nieznane dotychczas miasto
  . Mężczyzna wydał oszczędności całego życia i przez lata zmagał się z niedowierzaniem ekspertów. Teraz będą musieli go przeprosić.

  Niezwykła historia zaczęła się w 2002 roku, gdy pewien rolnik skontaktował się z Monmouth Archeological SOciety i pokazał im fragmenty ceramiki wykopane na jego polu przez krety. Wilson, absolwent archeologii, wybrał się na pole rolnika i zauważył coś, co uznał za pozostałości budowli. Zawodowi archeolodzy nie byli tym zainteresowani, a Wilson nie pracował w zawodzie. Zajmował się poborem opłat za przejazd mostem.

  Dwa lata później ziemia została wystawiona na sprzedaż. Wilson zdecydował się ją kupić. Jako, że mieszkał z rodzicami miał oszczędności i za działkę zapłacił 32 000 funtów. Mężczyzna wkrótce rzucił pracę i rozpoczął wykopaliska, w których - na przestrzeni lat - pomagało mu w sumie około 1000 osób. Przez lata środowisko naukowe odrzucało twierdzenia Wilsona i nie wierzyło w jego pracę. W końcu jednak 37-letni obecnie mężczyzna wygrał. Eksperci uwierzyli, że w pobliżu wioski Trellech istniało niegdyś miasto. Ostatnio Wilson został zaproszony przez Cardiff Archeological Society do wygłoszenia wykładu. Stara się też o pozwolenie na budowę centrum turystycznego i kampingu.

  Ludzie mówili, że oszalałem. Że powinienem kupić dom, a nie pole. Jednak okazało się, że to była najlepsza decyzja w moim życiu. Niczego nie żałuję. Znacznie bardziej doświadczeni archeolodzy mówili, że tu nie było żadnego miasta. Ale ja byłem młody i pełen wiary - mówi Wilson. Dotychczas na jego polu odkopano pozostałości co najmniej ośmiu budynków, w tym pozostałości dworu, w skład którego wchodziły m.in. dwa hole i ogród. Znaleziono też fragmenty ceramiki i ślady po paleniskach.

  Zdaniem Wilsona miasto zostało założone w XIII wieku przez ród de Clare, mieszkało w nim około 10 000 osób, a ich głównym zajęciem była produkcja uzbrojenia. Jak się wydaje, większość z dotychczas odkrytych budynków pochodzi z okresu, gdy miasto wzniesiono z kamienia i przeorganizowano po tym, jak ucierpiało ono wskutek ataków z Anglii i Walii. Wilson sądzi, że miasto było zamieszkane na około 100 lat wcześniej zanim powstały odkryte dotychczas budowle z kamienia. Najprawdopodobniej Trellech nie przetrwało zbyt długo. Stało się ono celem ataków wrogów rodu De Clare. Kres miastu położyć mogła inwazja sił walijskich prowadzonych przez Owaina Glyndwra (Owen Glendower, XIV-XV wiek).

  De Clare był normańskim rodem, którego przedstawiciel - Richard Fitz Gilbert - towarzyszył Wilhelmowi Zdobywcy podczas podboju Wysp Brytyjskich. Za swoje zasługi otrzymał on wielkie nadania ziemskie i pod nieobecność Wilhelma był jednym z zarządzających podbitymi terenami. Odegrał zasadniczą rolę w tłumieniu Buntu earlów (1075), ostatniego poważnego buntu przeciwko Wilhelmowi Zdobywcy.

  Wilson znalazł cel w życiu. Mężczyzna sądzi, że dotychczas udało się odkopać 0,1% miasta. Odkrycie wszystkich budowli może więc zająć mu całe życie.
  http://kopalniawiedzy.pl/Trellech-Anglia-Walia-miasto-Stuart-Wilson-Wilhelm-Zdobywca-De-Clare,25772
   
 10. Hitch

  Hitch

  Posty:
  3 115
  Otrzymane Polubienia:
  3 940
  Pomyślne by były, jakby mu ujebało złodziejski łeb.
   
 11. kawador

  kawador Merchant of Death Obsługa Forum

  Posty:
  13 081
  Otrzymane Polubienia:
  17 901
  Archeolodzy to jest większy ideologiczny beton niż twardogłowe komuchy za Chruszczowa. Na palcach jednej ręki można policzyć archeologów z otwartym umysłem. Taki Danny Hilman (geolog i wulkanolog z Kalifornijskiego Instytutu Technologii) w ogóle nie uważa archeologii za naukę.
   
  luke27, kr2y510 and Hitch like this.
 12. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  512
  Otrzymane Polubienia:
  1 385
  http://www.lejtmotyw.info/2017/01/szwajcaria-nie-dostaa-obywatelstwa-bo.html

  Ci którzy chcą dbać o dobro zwierząt zamieszkają w swoim kantonie, ci pragnący szariatu w swoim, homofobi w swoim, a entuzjaści paradowania w skórzanych spodniach z wyciętą na dziurą na dupie - w swoim. itd. Pod warunkiem, że świat będzie zdecentralizowany.
  Tutaj mieliśmy malutką namiastkę takiego podejścia.
   
 13. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 178
  Otrzymane Polubienia:
  2 798
  Dodajmy, że Brytole mają tu lepsze prawo niz u nas. U nas nawet nie wokno szukać, nie mówiąc o aktywnym kopaniu.
  Za sam wykrywacz grozi grzywna i ograniczenie wolności.
   
 14. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  163
  Otrzymane Polubienia:
  843
  Soros stracił na "hossie Trumpa" miliard dolarów

  George Soros stracił blisko 1 mld dolarów w trakcie hossy, która zawitała na giełdach po prezydenckiej wygranej Donalda Trumpa - donosi "Wall Street Journal". Miliarder spodziewał się, że zwycięstwo republikańskiego kandydata wywoła bessę na giełdzie, tymczasem akcje ruszyły w górę.

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Sor...ebook.com&utm_medium=sm&utm_campaign=socialfb
   
 15. father Tucker

  father Tucker egoista, marzyciel i czciciel chaosu

  Posty:
  2 346
  Otrzymane Polubienia:
  5 186
  Imperator, inho, pawlis and 5 others like this.
 16. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  512
  Otrzymane Polubienia:
  1 385
  Fajnie, choć ja nie odrzucałbym teorii, że to trochę podpucha aby uspokoić frajerów. Sorosa mam za insidera z pierwszego kręgu albo słupa takich ludzi. Żeby nie było, że z pozycji nieudacznika szukam spisków. Do niedawna bardzo szanowałem W.Buffeta bo wyglądał mi na takiego co po prostu dobrze inwestuje (długoterminowo i fundamentalnie a nie spekulacyjnie) i dobrze gada. Niestety jak zasponsorował Clintonową, to sam już nie wiem co o nim myśleć. Może te jego dotychczasowe super trafne decyzje opierają się o jakąś extra wiedzę spoza raportów spółek?

  Długoterminowo amerykańska giełda jest w hossie a im dłużej trwa hossa, to wiadomo. Balon. Ludziki giełdowe często logarytmują wykresy. Ja te logarytmy wyłączam aby w pełni napawać się grozą sytuacji. Gdyby bessa miała być odpalona przez samą wolę ludzką a nie wyłącznie przez mechanizmy rynkowe, to bym obstawiał kilka miesięcy po rozpoczęciu urzędowania przez Trumpa. Aby w oczach gawiedzi to była jego wina.
   
 17. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  1 630
  Otrzymane Polubienia:
  4 811
  WETERYNARZ NIEWINNY

  Weterynarz z Brzegu Dolnego, ukarany za pomoc chorym, porzuconym zwierzętom, został dzisiaj uniewinniony. Artur Różycki wielokrotnie stawał przed sądem z zarzutami nielegalnego prowadzenia schroniska i transportu zwierząt. Dzisiaj sąd oczyścił go z zarzutów.


  To już ostatnia rozprawa i w końcu długo oczekiwany wyrok – Artur Różycki jest niewinny. – Od początku wiedziałem, że nie robię nic złego. Cieszę się, że sąd podzielił to zdanie. Pomagamy zwierzętom z pasją, ratujemy im życie, a ktoś może powiedzieć, że robimy to bezprawnie. W pewnym momencie zacząłem się zastanawiać czy to wszystko ma sens. Teraz jestem przekonany, że robiłem dobrze i będziemy to robić nadal – powiedział po ogłoszeniu wyroku weterynarz.

  Artur Różycki zajmuje się chorymi i bezdomnymi zwierzętami od 15 lat. Weterynarz nie tylko leczy porzucone zwierzęta, ale też szuka im domów. Chociaż za swoje dobre serce otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi, jego działalność nie spodobała się powiatowemu lekarzowi weterynarii, który zarzucił mu nielegalne prowadzenie schroniska i nieodpowiedni transport zwierząt.

  O sprawie stało się głośno pod koniec ubiegłego roku, gdy sąd ukarał lekarza grzywną. Przed wymiarem sprawiedliwości doktor Różycki stanął aż 6 razy.

  Weterynarza bronił m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich, a także mieszkańcy Dolnego Śląska. Pod petycją o oczyszczenie z zarzutów doktora Różyckiego podpisało się aż 48 tys. osób.

  Artur Różycki cieszy się z wyroku i zapowiada, że będzie leczył dalej bezdomne zwierzęta. Powiatowy lekarz weterynarii, który wytoczył proces Różyckiemu, nie pojawił się na żadnej rozprawie.
   
 18. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  163
  Otrzymane Polubienia:
  843
  Ja Buffeta na swój sposób też szanuję, ale jako inwestora i człowieka, który był w stanie coś w życiu osiągnąć. Jeśli zaś chodzi o politykę gość nigdy jakoś nie ukrywał swoich lewicowych poglądów i zdarzało mu się nawet psioczyć na kapitalizm. Może to wynikać z faktu, że Buffet inwestował od bardzo młodego wieku i zdążył poznać Wall Street także od tej zgniłej strony, co ukierunkowało go później w lewo. Po prostu trzeba pamiętać, że nawet jeśli ktoś jest autorytetem w jednej dziedzinie nie znaczy od razu, że musi mieć rację we wszystkim.
   
  mikioli likes this.
 19. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  10 706
  Otrzymane Polubienia:
  15 121
  W czasach w których w USA panował dziki kapitalizm nikt normalny nie zajmował się inwestowaniem na giełdzie. Giełda papierów była pod chmurką, a dokładniej pod drzewem, a maklerzy przychodzili tam ze składanymi krzesłami i stolikami. W wolnorynkowym kapitalizmie spółki akcyjne praktycznie nie mają racji bytu. Stąd cała Wall Street nienawidzi kapitalizmu. Wystarczy przyjrzeć się ostatnim atakom polityków na crowdfunding w USA, zaatakowali tę formę biznesową na żądania giełdy.
   
 20. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  163
  Otrzymane Polubienia:
  843
  W tamtych czasach dużo rzeczy było pod chmurką, nie tylko giełda. Co do tego, czy spółki akcyjne mają rację bytu na wolnym rynku - myślę, że mimo wszystko tak. Przedsiębiorstwa zawsze będą szukały taniego i prostego sposobu na pozyskanie kapitału na inwestycje. Mogą zmienić się natomiast zasady organizacji rynku, a także ilość i różnorodność róznych giełd.
   

Udostępnij Tą Stronę