Dlug tak niski ze az...szkodzi?

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Nadmierna emisja pieniądza to szmacenie. Skoro emitowano Euro by ratować Grecję, to zeszmacono w jakimś stopniu. W mojej opinii frajerami są obywatele Grecji i państw utrzymujących Euro (np. Niemcy). Wygrywa ten kto za cudze pieniądze narobił jakiemuś narodowi długów i za te długi przejmuje aktywa.
Zaraz... ale dopiero co Greków wpędzono szmaceniem waluty, a teraz już ratowano? Jak można komuś długów narobić? To Greccy politycy z greckich domów, kościołów i szkół, wybrani za zgodą Greków z greckich kawiarni, plaż i knajp zaciągali kredyty, wiedząc jak ten system działa. Nie gadajmy, że Grecję wpędził ktoś w długi poza Grekami.

A propo "nie dania zbankrutować". Przecież Grecja zbankrutowała, a to że nie ogłoszono tego jakąś spec-uchwałą nic nie znaczy. PRL za Jaruzela też zbankrutował. Bankructwo to nie możność regulowania swoich zobowiązań. To, że potem dogadano się z wierzycielami (Tak samo jak post jaruzelska polska, której część długu umorzono), o niczym nie świadczy. BTW po co były Grecji układy z EBC... a no po to bo potrzebowali kolejnych pożyczek, a wrócenie do drachmy pozbawiło by ich łatwego dopływu gotówki z EBC. Chcieli miękko wylądować... a jak leczy się przeziębienie objawowo, to i tak się będzie je miało. Dlatego Grecja tak dryfuje. Przez Greków, a nie przez międzynarodowy spisek.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Wygrywa ten kto za cudze pieniądze narobił jakiemuś narodowi długów i za te długi przejmuje aktywa.

Jakie aktywa zostały przejęte? (nie uważam, żeby to miało szczególne znaczenie jeśli jest to na pokrycie długu, które ktoś narobił, ale pytam z ciekawości)
 
Ostatnia edycja:

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Nie gadajmy, że Grecję wpędził ktoś w długi poza Grekami.


Oczywiscie, ze wpędził. Największe banki na świecie pożyczają kilkaset miliardów gównianemu kraikowi który je ewidentnie przepala. Myślisz, że tymi bankami zarządzają idioci? Oni mieli GWARANCJE, że dług zostanie spłacony. No i Kołchoz opodatkował cały kontynent aby "pomagać" Grecji, a opcja bankructwa w Grecji nie wchodziła w ogóle w grę. Gdyby kraje mogły bankrutować jak zwyczajne korpo, to skończyłoby się pożyczanie na lewo i prawo.

Na zadłużaniu państw największy zysk mają bankierzy. Np. Polska samych odsetek od długu spłaca więcej niż wydaje na armię. To już jest czysty podatek dla globalnej lichwy.
Zauważ, że banksterka NIE ROBI NIC aby promować równowagę budżetową, choć od kilku(nastu) lat siedzi w poszczególnych rządach jawnie. Np. jak jest nowy rząd w USA to się mówi, że "to człowiek Goldman Sachsa". Włochy to już mają od jakiegoś czasu banksterski zarząd komisaryczny.

A Polska? Mateuszek z rządzie PiS przepalającym kasę na 500+ przylazł z WBK Zachodniego gdzie zarabiał kilka milionów rocznie. Jeśli ktoś myśli, że on dla ojczyzny ratowania rzucił sektor bankowy to jest niereformowalnym naiwniakiem.

Tak jak w starożytnym Rzymie rządziłą armia, w Chinach urzędnicy, tak na Zachodzie rządzą bankierzy.

Do ludzi można mieć tylko pretensje, że się tym nie interesują. Tutaj Michalkiewicz opowiada o finansach i trafia w sali na syndrom "smoleńsk kurwa!"



więc i to samo bezmózgowie można zarzucać Grekom. Jednak inicjatywa tego procederu jest po stronie bankierów. Cały ustrój "świętego niezależnego banku centralnego" został skrojony pod zadłużanie państw które działają jako poborca i poganiacz niewolników w imieniu banków. Dla mnie banki w obecnym systemie i państwo to jedno.
 

kowaI

Well-Known Member
422
560
A cóż to za idiotyczne porównanie?
Do kasyna wchodzi się jako dorosły i nieprzymuszony człowiek z własną kasą przeznaczoną na rozjebanie.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
A cóż to za idiotyczne porównanie?
Do kasyna wchodzi się jako dorosły i nieprzymuszony człowiek z własną kasą przeznaczoną na rozjebanie.
Ale co? Sugerujesz, że grecki rząd, w opozycji do greckiego społeczeństwa zaczął zadłużać kraj? Na ulicy ludzie protestowali przeciw przejadaniu kolejnych pożyczek, a mimo to władza zaciągała kolejne zobowiązania. Przychodziły wybory, ludzie głosowali na nowe garnitury które niosły na transparentach zakończenie spirali zadłużenia, a ci gdy tylko dostawali władzę zapominali o zobowiązaniach... tak kilkanaście czy kilkadziesiąt lat... Chcesz nam sprzedać taką bajkę?
 

kowaI

Well-Known Member
422
560
Sugerujesz że turkuć podjadek opierdoliłby wyhohola pirenejskiego tylko w przypadku, kiedy ten mu na to pozwoli?
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Sugerujesz że turkuć podjadek opierdoliłby wyhohola pirenejskiego tylko w przypadku, kiedy ten mu na to pozwoli?
Jeśli turkuć to banki a wyhol to grecja, to jak najbardziej. To nie alkohol uzależnia to ludzie uzależniają się od alkoholu. Tak samo to nie banki zadłużały grecję, tylko grecja zadłużała się w bankach.
 
OP
OP
Redrum

Redrum

Active Member
702
182
>Oczywiscie, ze wpędził. Największe banki na świecie pożyczają kilkaset miliardów gównianemu kraikowi który je ewidentnie przepala.

Konkretnie to dojrzalej republice demokratycznej, aspirujacej do dolaczenia do europejskiej wspolnoty. Nie wiem wedlug jakiego standardu Grecja kiedykolwiek byla gowno kraikiem ale z checia sie dowiem :X

>Jednak inicjatywa tego procederu jest po stronie bankierów.

To Grecy wzieli pozyczki i chcieli tych pozyczek, bank nie wystosowal prosby o uzyczenie kapitalu.

>Dla mnie banki w obecnym systemie i państwo to jedno.

No to gratuluje urojenia :D
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
>Oczywiscie, ze wpędził. Największe banki na świecie pożyczają kilkaset miliardów gównianemu kraikowi który je ewidentnie przepala.

Konkretnie to dojrzalej republice demokratycznej, aspirujacej do dolaczenia do europejskiej wspolnoty. Nie wiem wedlug jakiego standardu Grecja kiedykolwiek byla gowno kraikiem ale z checia sie dowiem :X

>Jednak inicjatywa tego procederu jest po stronie bankierów.

To Grecy wzieli pozyczki i chcieli tych pozyczek, bank nie wystosowal prosby o uzyczenie kapitalu.

>Dla mnie banki w obecnym systemie i państwo to jedno.

No to gratuluje urojenia :D
Nie wiem czy urojenia dotyczące ekologiczności niemiec nie są gorsze ;) Kolejny eko producent samochodów oszukiwał...
 
OP
OP
Redrum

Redrum

Active Member
702
182
>Nie wiem czy urojenia dotyczące ekologiczności niemiec nie są gorsze ;)

Niestety urojeniam nie są, i jeszcze raz nie są.

>Kolejny eko producent samochodów oszukiwał...

Nijak to się nie ma do zdania poprzedniego.
Z drugiej strony, Volkswagen przykładowo ma całkiem ambitne plany w tym temacie.

Wracając do tematu

>A Polska? Mateuszek z rządzie PiS przepalającym kasę na 500+ przylazł z WBK Zachodniego gdzie zarabiał kilka milionów rocznie. Jeśli ktoś myśli, że on dla ojczyzny ratowania rzucił sektor bankowy to jest niereformowalnym naiwniakiem.

Ja wiem, że w Biedalandii przejście do polityki z innego zawodu w którym odniosło się sukces to rzecz tak egzotyczna jak niepokalane poczęcie, ale na zachodzie to normalna praktyka.
 
Ostatnia edycja:

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
>Nie wiem czy urojenia dotyczące ekologiczności niemiec nie są gorsze ;)

Niestety urojeniam nie są, i jeszcze raz nie są.

>Kolejny eko producent samochodów oszukiwał...

Nijak to się nie ma do zdania poprzedniego.
Z drugiej strony, Volkswagen przykładowo ma całkiem ambitne plany w tym temacie.

Wracając do tematu

>A Polska? Mateuszek z rządzie PiS przepalającym kasę na 500+ przylazł z WBK Zachodniego gdzie zarabiał kilka milionów rocznie. Jeśli ktoś myśli, że on dla ojczyzny ratowania rzucił sektor bankowy to jest niereformowalnym naiwniakiem.

Ja wiem, że w Biedalandii przejście do polityki z innego zawodu w którym odniosło się sukces to rzecz tak egzotyczna jak niepokalane poczęcie, ale na zachodzie to normalna praktyka.
AAA zapomniałem Ci powiedzieć... niemcy zmniejszają emisję, bo kupują prąd z zagranicy... ale cicho, podobno to ekologiczne ;)
 
OP
OP
Redrum

Redrum

Active Member
702
182
fig7-german-power-import-export-1990-2016.png


Faktycznie, coraz bardziej uzależniają się od zewnętrznych źródeł, Okcydent upada. #odkrywamyzakryte


XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
fig7-german-power-import-export-1990-2016.png


Faktycznie, coraz bardziej uzależniają się od zewnętrznych źródeł, Okcydent upada. #odkrywamyzakryte


XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Zwracam honor... widziałem net Energy production gdzie są surowce energetyczne i pojebałem z power. To i tak nie zmienia sytuacji w której każdy z was zachodniaki produkuje więcej gazów cieplarnianych niż polskie murzyny, bo nie potraficie ograniczyć konsumpcji by ratować matkę ziemię ;)
 
Do góry Bottom