1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Discord - nowy komunikator

Temat na forum 'Forum Libertarian / Polskie Wiki Wolnościowe' rozpoczęty przez Ciek, 17 Marzec 2017.

1. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

Polubienia:
    12 853
    No błagam, nigdy mi się nie scrashował. A używam codziennie równie długo. Może to wina tego wspaniałego Linuxa? Znaczy nie dziwię się, że klient na Linuxa jest niestabilny, bo to jest taka nisza, że szkoda się dla niej wysilać (odebrałem tę lekcję i nigdy nie zrobię żadnej gry na Linuxa - jedno doświadczenie wystarczy). I jak crashe mają się do backendu?

Wydaje mi się, że za wszelką cenę chcesz zracjonalizować swoje zjebane wybory, ale na to już nic nie poradzę. Szkoda mi czasu na dyskusje, jeśli są one na poziomie gimnazjalisty, który za wszelką cenę próbuje przekonać, że jego wybory są najzajebistsze, a wszyscy inni są idiotami. Wolę pobawić się tych chujowym softem i pogadać poprzez chujowe komunikatory, z kimś z kim taka rozmowa ma sens.

counter i Claude mOnet lubią to.
  2. kompowiec

kompowiec Open Source Boy

Polubienia:
    1 499
    Cóż, przykro mi że to tak odbierasz. To nie jest przecież mój wymysł że mi coś w jakiejś aplikacji nie działa i szukam problemów na siłę. One po prostu były. I nie można ich rozwiązać samemu (i to jest właśnie najgorsze). Nie wiem jak teraz, może jest lepiej ale wspomniałem o tym wcześniej.

A tu mam wrażenie że jesteś ignorantem, dałem przecie przykład aplikacji która nie dość że działa na linuksie, to jeszcze lepiej niż na innych platformach. I co jeszcze zabawniejsze, klient skype również działa w electron, na którym bazuje discord. Jedyne co złego mógłbym powiedzieć o skype to co najwyżej to że żre baterie na telefonie mocno ale to naprawdę wszystko. Jest stabilny a to potrafię docenić bardziej niż wygodę. Jaki więc inny wniosek można wysnuć - twórcy discorda to partacze.

btw. fajnie się pisze programy których nie da się portować?

Ostatnia edycja: 24 Październik 2019
  3. tosiabunio

Polubienia:
    12 853
    A skąd takie przekonanie? Moja gra jest dostępna na 8 platformach - port był trudny na mobilki, ale ze względów designerskich a nie technicznych. Port Linuxowy nie był wart wysiłku w ogóle - sprzedaż minimalna, problemy duże.

A mam wrażenie, że wciąż jesteś na tej początkowej krzywej wznoszącej:

Claude mOnet lubi to.
  4. Claude mOnet

Claude mOnet Well-Known Member

Polubienia:
    1 538
    Mówienie czegoś takiego o @tosiabunio ws. komputerów i informatyki albo świadczy o bezczelności albo kompletnym ignoranctwie. Jedno i drugie jest mega żenua. Ogarnij się chłopie! :D

Ps. Z tego co wiem to nawet FreeBSD (niektórzy mówią że nawet OpenBSD!) ma backdoory dla sss (super ss jak np. ONI, Aman). Więc podniecanie się archaicznymi technologiami jak np. IRC, które niby są super zabezpieczone, jest żenujące, a technologie te można włożyć między bajki. Powiem więcej nie zdziwił bym się, jakby część tych super-bezpiecznych technologii było tworzone przez super ss aby monitorować i wyszukiwać "elementów aspołecznych" w społeczeństwie... Jest kilka ciekawych rozwiązań o których opowiadał mi @kr2y510 ale są bardzo niszowe, a ich twórcy mają 10x większe problemy z ss niż moja nieskromna osoba.

5. kompowiec

Polubienia:
    1 499
    Po puerwsze, jedyny argument jaki wysunął to SOA#1 i wincyj userów (tak jakby to coś miało zmienić)
    Po drugie, ja rozumiem że osiągnął jakiś sukces ale autorytet nie zmieni magicznie go w krynice myśli, nie wiem czy zauważyłeś ale ja staram się zawsze walczyć na argumenty. Być może przeoczyłeś. Tak jak szanowny tosia który sobie chyba beke robi cytując najmniej ważne fragmenty.

Nie wątpię. Na linuksie żeby niektóre rzeczy działały, czasem w ogóle trzeba zrezygnować z zabezpieczeń - tak miałem np. Z formatem blu-ray, nie da się go odpalić bez pozbycia się DRM. Innymi słowy nie jest to najlepsza platforma do ukrywania kodu inb4 android, ściana to brak otwartych sterowników, gdyby nie ich brak już dawno możnaby było opdalić dowolny system natywnie na smartfonie.

Zapomniałeś dodać że quobes OS jest honeypotem bo tworzy go joanna rutkowska (tak, to jest sarkazm)

Seems legit:

https://www.bleepingcomputer.com/ne...nto-an-info-stealing-backdoor-by-new-malware/

Ostatnia edycja: 25 Październik 2019
  6. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 747
    Kompowiec jest cyborgiem więc tak to jest. Argument o liczbie userów JEST najważniejszy gdy w grę wchodzi masowa komunilacja, kropka. Ryneg zdecydował.

Osobiście nie wierzyłem że przenoszenie shouta na discorda wypali, skoro do tego potrzeba osobnej appki i założenia konta. Ale wypaliło.

tosiabunio lubi to.
  7. tosiabunio

Polubienia:
    12 853
    I ponownie, zupełnie nie o to chodziło. Ja rozumiem, że masz problemy komunikacyjne (sterowniki zmień czy co), ale poruszałem kwestii technicznych (a już zupełnie nie zabezpieczeń), ale czysto ekonomiczne - port był nieopłacalny. Spędziłem nad nim zbyt dużo czasu (choć wciąż niewiele) w stosunku do materialnych korzyści - a co więcej, użytkownicy Linuxa okazali się niewdzięcznymi bucami, ciągle na coś marudząc (zauważam pewne podobieństwa z niektórymi osobnikami). Ten zmarnowany czas mógłbym przeznaczyć choćby na takie bezsensowne dyskusje, jak powyższa, i byłoby to w sumie ciekawsze i bardziej opłacalne.

Problem w tym, że oprogramowanie to jest wyłącznie kwestie techniczne, czego może nie zauważają piwniczaki, ale mnóstwo innych elementów. W oprogramowaniu komunikacyjnym nie jest najważniejsze jego techniczna jakość, stabilność, czy chuj wie co tam technicznego, ale skuteczność w komunikacji. Możesz mieć najlepszy protokół i implementacje w swoim sofcie, ale do niczego on się nie nada, jeśli jedynym użytkownikiem będziesz sam. Możliwość komunikacji jest dla wielu ważniejszym ficzerem niż stabilność czy techniczna doskonałość.

Taki Owaki i Claude mOnet lubią to.
  8. kompowiec

Polubienia:
    1 499
    "Zjedz gówno, bo 10 miliardów się nie pomyliło" - libnet 2019

Jest najgłupszy, ponieważ nie sądzę żebyś wybierał na podstawie tabelek w excelu bycia trendy. Nawet zakładając żeby tak było to wybór byłby nietrafiony, gdyż taki np. WhatsApp był i chyba wciąż jest popularniejszy a mimo to na niego nie padło. Także ten argument już z góry można sobie odpuścić.

Po pierwsze
    dokonując wyboru komunikatora bez otwartego standardu już sprawiłeś że odgradzasz się od jednych użytkowników kosztem drugich, np. krzysiu go nie użyje.

Po drugie
    koniec końców ci bardziej ugodowi (np. Ja się odważyłem) i tak by założyli dowolny komunikator, jaki by nie był. Sam nigdy wcześniej nie miałem discorda i pewnie nigdy bym go nie miał gdyby wasze forum na niego nie postawiło. Co więcej, w trakcie mojego, nazwijmy to "urzędowania" stali bywalcy to również były tego typu osobami które używały go tylko do forum i niczego innego, nie siedzieli albo wcale albo aktywnie na innych serwerach i paradoksalnie było ich najwięcej.

Ostatnia edycja: 26 Październik 2019
    wah lubi to.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.