Czy żydzi to najmądrzejsza nacja? Skąd wziął się ich fenomen?

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 071
22 747
To jak to było z tą teorią zakładającą budowę nowego państwa żydowskiego na terenie Polski?

"wSieci": Rząd chciał sprzedać polskie lasy, by spłacić Żydów
Dzisiaj, 19 stycznia (09:04)
Bronisław Komorowski obiecał wypłatę odszkodowań Żydom za mienie utracone w czasie II wojny światowej. Pieniądze na ten cel miały pochodzić ze sprzedaży Polskich Lasów Państwowych. Sprawę ujawnia tygodnik „wSieci”.

"Opublikowana przez portal wPolityce.pl tajna notatka ambasadora USA w Polsce ujawniona przez WIkiLeaks nie pozostawia złudzeń. Bronisław Komorowski i Donald Tusk zamierzali sprzedać lasy i nieruchomości należące do Skarbu Państwa, by zdobyć środki na wypłatę odszkodowań za mienie odebrane Żydom przez Niemców i Sowietów" - pisze Marzena Nykiel w artkule "Tajny plan sprzedaży lasów" opublikowanym w najnowszym "wSieci".

Zdaniem tygodnika, Komorowski w styczniu 2009 roku miał złożyć obietnicę, po której ambasador Victor H. Ashe przesłał do departamentu stanu USA następująca notatkę "prezydent Komorowski stwierdził, iż premier Tusk zmusi niepokornych ministrów, (...) by dołożyli się do rekompensat, sprzedając państwowe lasy i nieruchomości".

Jak pisze tygodnik, sam prezydent pytany o deklarację złożoną ambasadorowi USA "wymownie milczy".

Do próby zmiany Konstytucji doszło z 17 na 18 grudnia 2014 roku o godz. 0:45. Koalicja PO-PSL chciała wprowadzić zapis umożliwiający sprzedaż Lasów Państwowych, w sytuacji, gdy uzna, że wymaga tego interes państwa. Przykrywką dla zmian miało być zainteresowanie mediów sądowym przesłuchaniem prezydenta Komorowskiego w sprawie jego związków z WSI.

Do zmiany w Konstytucji rząd potrzebował 296 głosów. Za zmianami byli posłowie PO, PSL, SLD i TR, przeciw członkowie PiS i SP. 5 głosów przewagi zdecydowało, że ostatecznie Lasy Państwowe uratowano.

Więcej o sprawie w najnowszym tygodniku "wSieci".

Bul-Komorowski prawie im załatwił początek. Gazda lepiej niech uważa w tych lasach, bo go jeszcze obrzezajo! Swoją drogą, nie wiem po co on w ogóle chciał ich spłacać - chyba tylko po to, by część kasy wziąć dla siebie.
 

Alu

Well-Known Member
4 287
8 569
No nie, ale to przecież nie Żydom chce sprzedać lasy tylko komukolwiek. No i dobrze, niech sprzedaje - najlepiej oczywiście z licytacji i w prywatne ręce.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
4 805
Lasy trzeba rozdać po równo wszystkim Polakom niezwiązanym z państwowym budżetem. Sprzedaż to transakcja korzystna dla obu stron, a państwu trzeba życzyć jak najgorzej.
 

Denis

Well-Known Member
3 838
8 160
Rząd w Portugalii zaczyna reformy kraju od...

Portugalia przyznaje obywatelstwo potomkom Żydów sefardyjskich.

Rząd Portugalii zatwierdził przepisy przyznające obywatelstwo tego kraju potomkom Żydów sefardyjskich wypędzonych na przełomie XV i XVI w. Nowe prawo uzasadniono potrzebą sprawiedliwości dziejowej.

hebrew4x.jpg


Zgoda Rady Ministrów na nabywanie - jako drugiego - obywatelstwa Portugalii przez potomków Żydów sefardyjskich była niezbędna, aby wprowadzić w życie ustawę. Przedstawiciele wspólnoty żydowskiej apelowali w ostatnich miesiącach do rządu Pedra Passosa Coelho o zatwierdzenie nowego prawa.

Minister sprawiedliwości Paula Teixeira da Cruz zaznaczyła, że decyzja rządu, pozytywna dla potomków Żydów wypędzonych w XV i XVI w., zbiegła się w czasie z obchodami 70. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz.

"Przyznanie obywatelstwa potomkom Żydów sefardyjskich jest aktem sprawiedliwości dziejowej, a także pozytywnym posunięciem w sytuacji rosnącego na kontynencie europejskim antysemityzmu" - powiedziała Teixeira da Cruz.

Portugalska minister podkreśliła, że nowe przepisy to przywrócenie utraconego prawa i próba zadośćuczynienia potomkom pokrzywdzonych. "Niemożliwością jest jednak zmiana czegoś, co już się wydarzyło" - dodała.

Według nowych przepisów prawo do otrzymania obywatelstwa Portugalii mają osoby o silnych więziach z tym iberyjskim krajem, jego językiem, pochodzące w prostej lub bocznej linii od osób wypędzonych.

"Duże znaczenie w rozpoznaniu rozproszonych po świecie Żydów sefardyjskich może mieć religia. Rabini poszczególnych wspólnot mogą potwierdzić pochodzenie konkretnych osób i to, w jakim obrządku były one wychowane" - powiedział PAP dyrektor Muzeum Żydowskiego w Faro Antonio Valente.

Valente przyznał, że większe trudności w potwierdzeniu swego pochodzenia będą mieli potomkowie Żydów, którzy w przeszłości przeszli na chrześcijaństwo.

Z szacunków Muzeum Żydowskiego w Faro wynika, że na przełomie XV i XVI w. w Portugalii żyło około 280 tys. Żydów sefardyjskich. Stanowili oni około 20 proc. populacji tego kraju.

Na rozpatrzenie wniosku o przyznanie obywatelstwa Portugalii oczekuje obecnie kilkaset osób powołujących się na pokrewieństwo z Żydami sefardyjskimi wydalonymi z tego kraju.

Żydzi sefardyjscy napłynęli do Portugalii pod koniec XV w. z Hiszpanii na skutek rozpoczętych tam prześladowań. Początkowo przychylny ich osadnictwu król Manuel I zażądał od nich w 1496 r. przejścia na chrześcijaństwo lub opuszczenia portugalskiego terytorium.

Głównymi kierunkami emigracji pochodzących z Portugalii Żydów były Holandia, Włochy, Anglia oraz Afryka Północna. Część z nich przybyła też na ziemie polskie, osiedlając się na Zamojszczyźnie. Ocenia się, że na świecie żyje dziś około 2,8 mln Żydów pochodzenia sefardyjskiego.
 
OP
zoozgive

zoozgive

Well-Known Member
93
292
Jesteś młody?
Zdolny?
Inteligentny?
Ambitny?
Chcesz osiągnąć w życiu sam szczyt gospodarczej piramidy?
Chcesz być panem i władcą świata?
Niestety ...
Kilka przykładów:
Zydzi kontrolują finanse
http://nczas.com/publicystyka/wozin...em-rzadzi-finansjera-pochodzenia-zydowskiego/
Zydzi kontrolują media
http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_mNmYddrXrD9j11hJLVXdy5LqcP6U88p7.jpg
http://www.bibula.com/?p=1793
Zydzi kontrolują mafię
http://facet.interia.pl/obyczaje/st...yli-zydowska-mafia-rzadzi-swiatem,nId,1072969
Zydzi kontroluja przemysl pornograficzny
http://www.bibula.com/?p=1793
Te przykłady można mnożyć i mnożyć, ale praktycznie w każdej dziedzinie dominują "garbate nosy".
Podsumowując: w dzisiejszym świecie (wykreowanym przez "narod wybrany" )
jeśli nie masz pochodzenia zydowskiego to nigdy nie dostaniesz się na sam szczyt.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
23 256
walkę z syjonizmem musimy zostawić Azjatą i Hindusom bo tylko oni mają szansę z tym zwyciężyć.
Słuszna uwaga.
Zarówno w Indiach jak i w Chinach, Japonii i innych krajach Azji, żydowskie diaspory nie mają większych politycznych wpływów. Wprawdzie Hindusów są w stanie korumpować, bo tam kasta polityczna jest strasznie pazerna, ale to będzie działać tylko na krótką metę.
 

Denis

Well-Known Member
3 838
8 160


Hebrajski drugim językiem urzędowym w Polsce?

W Berlinie odbył się pierwszy kongres Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce, organizacji, która postuluje powrót do Polski trzech milionów Żydów i ustanowienie hebrajskiego drugim językiem urzędowym. Ruch powstał w ramach działalności izraelskiej artystki Yael Bartana, zaczyna jednak wykraczać w sferę realnej polityki – ustalił portal tvp.info.

Reżyserka Yael Bartana nakręciła cykl trzech krótkich filmów dotyczących Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce. W pierwszej części Sławomir Sierakowski, redaktor lewicowej „Krytyki Politycznej”, przemawia do pustych trybun zdewastowanego Stadionu Dziesięciolecia i zachęca Żydów do powrotu do Polski. W drugim Żydzi przyjeżdżają do Warszawy i stawiają kibuc na terenie dawnego getta. W trzecim Sierakowski ginie w zamachu. Filmową trylogię można było zobaczyć w galeriach artystycznych na całym świecie.

Okazuje się, że artystyczna fikcja może jednak przeistoczyć się w realną działalność. Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce uruchomił swoją stronę internetową, na której można przeczytać jego postulaty. Jego członkowie chcą, by powrót Żydów do Polski był sfinansowany przez podniesienie podatków, Senat został przekształcony w Izbę Mniejszości, a Polska zerwała konkordat z Watykanem. Chcą też ustanowienia hebrajskiego drugim językiem urzędowym. Symbolem organizacji jest logo, które powstało z połączenia polskiego godła z gwiazdą Dawida.

Za pośrednictwem strony internetowej można było też zgłaszać chęć udziału w pierwszym międzynarodowym kongresie organizacji. Odbył się w połowie maja w przy okazji jednej z imprez artystycznych w Berlinie.

– Kongres był pomysłem na eksperyment demokratyczny. Chodzi o to, by ludzie się spotkali i spróbowali wymyślić inny świat – mówi Sławomir Sierakowski, który sam w kongresie jednak nie uczestniczył. – Spotkanie trwało trzy dni. Uczestniczyło w nim wielu intelektualistów z całego świata. Dyskutowali o Polsce, Unii Europejskiej i Izraelu – dodaje Sierakowski.

Podczas kongresu nie podjęto żadnych działań charakterystycznych dla tworzących się organizacji. Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce nie przyjął swojego statutu, ani nie wybrał władz. Mimo to jego twórcy nie ukrywają, że chcą, by artystyczna działalność przełożyła się na politykę. – Uważamy, że nie ma sensu tworzyć sztucznej granicy między światem sztuki i polityki. Polskie społeczeństwo jest obecnie homogeniczne, jak żadne inne w Europie. W naszym społeczeństwie jest rodzaj luki po przeszłości, którą należałoby zapełnić – mówi Sierakowski.

Były ambasador Izraela w Polsce prof. Szewach Weiss przyszłość stojącą przed organizacją ocenia jednak sceptycznie. – Obiektywnie mówiąc, to jest fantazja. Co nie wyklucza faktu, że motywacja do tej fantazji może być pozytywna – mówi portalowi tvp.info. – Niektóre postulaty tej organizacji są dosyć zaskakujące. Przykładowo ten o nadaniu językowi hebrajskiemu rangi urzędowego. Przed wojną Żydzi w Polsce nie mówili przecież po hebrajsku, tylko w jidysz, a elity po polsku – zauważa.

Wiktor Ferfecki
http://www.tvp.info/7905690/informacje/ludzie/hebrajski-drugim-jezykiem-urzedowym-w-polsce/
 

nomad

Active Member
83
335
Jego członkowie chcą, by powrót Żydów do Polski był sfinansowany przez podniesienie podatków, Senat został przekształcony w Izbę Mniejszości, a Polska zerwała konkordat z Watykanem. Chcą też ustanowienia hebrajskiego drugim językiem urzędowym. Symbolem organizacji jest logo, które powstało z połączenia polskiego godła z gwiazdą Dawida.

Mnie to wygląda na poszerzanie okna Overtona albo na prowokację mającą na celu wzbudzenie fali ,,genetycznego, polskiego antysemityzmu". Bo co do tego, że takie rzeczy robi się ,,po coś" to nie mam żadnych wątpliwości.
 

tomky

Well-Known Member
790
1 985
“There’s a miracle going on in Poland; Jewish life is thriving, and it’s easier, safer and better to be Jewish every day in Poland than anywhere else in Europe,” Jonathan Ornstein, the director of the Jewish Community Center of Krakow, told participants in a conference marking the 25th anniversary of the renewal of diplomatic relations between Poland and Israel.

http://www.jewsnews.co.il/2015/06/17/the-resurgence-of-jewish-life-in-poland/

jakieś ostrzegawcze lampki w głowie zaczynają mi się zapalać
 
651
1 155
Te przykłady można mnożyć i mnożyć, ale praktycznie w każdej dziedzinie dominują "garbate nosy".
Pamiętam jak swego czasu postanowiłem sobie sprawdzić, kto stoi na czele największych firm z branży online poker.
  1. PokerStars - największy pokerroom, aktualnie 2/3 udziału w rynku. Także największa firma z całego sektora e-gamblingowego. Założona i przez lata prowadzona przez Isaiego Scheinberga wraz z synem. Niedawno przejęta przez sporo mniejszą kanadyjską firmę Amaya ($150 mln dochodu vs $1,1 mld dochodu uzyskanego przez PokerStars...), na czele której stoi David Baazov. :)
  2. 888 Holdings (kasyno, poker, bingo) - aktualnie 2 największy pokerroom założony przez 2 pary braci: Shaked i Ben-Yitzhak. $401 mln dochodu w 2013.
  3. iPoker (Playtech) - 4 największy pokerroom założony przez urodzonego w Tel Avivie Teddy-ego Sagi.
  4. PartyPoker - największy pokerroom do 2006 roku, aktualnie w pierwszej piątce. Także jedna z największych firm e-gamblingowych (kasyno, zakłady sportowe) po połączeniu z bwin. Firma założona przez Ruth Parasol (córkę Richarda Parasola - polskiego Żyda), która do dziś ma największe udziały w niej.
Z pierwszej piątki największych pokerroomów tylko Bodog nie był założony przez Żyda.
 

kowaI

Well-Known Member
417
527
“There’s a miracle going on in Poland
[..]
jakieś ostrzegawcze lampki w głowie zaczynają mi się zapalać

nie ma dobrego wyjścia z tej pojebanej sytuacji,
gdyż najmniejsza reakcja spowoduje uruchomienie w jewropie i usa antyfaszystowskiego scenariusza nakazującego ustanowienie nad nami kurateli "starszych i mądrzejszych" (jak drzewiej bywało)
..bo ZNOWU moglibyśmy zrobić coś strasznego (sic!)
a brak reakcji oznacza zgodę na zarząd powierniczy ..
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom