Czy żydzi to najmądrzejsza nacja? Skąd wziął się ich fenomen?

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
23 256
Ciekawostka z 1943r. z Buczacza. Nie wiedziałem za bardzo gdzie to dać, więc daję tu.
W Buczaczu przed wojną mieszkało niecałe 5000 Żydów. Struktura etniczne była wtedy taka: 50% Żydzi, 25% Ukraińcy i 25% Polacy. Pewnego dnia Niemcy wyłapali wszystkich dostępnych Żydów, zagonili ich innymi Żydami za miasto i rozwalili. Rozwalili wpierw zaganianych Żydów, a potem żydowskich zaganiaczy. Zaganiacze to byli młodzi Żydzi z żydowskiego lumpenproletu i synalkowie żydowskiego posh, czyli miejscowych nauczycieli, lekarzy, aptekarzy i bogaczy. Zaganiacze uzbrojeni w pałki drewniane (120cm, średnica 3cm) mimo okrucieństwa przy zaganianiu innych Żydów, w tym starowinek i brzemiennych, nie zostali oszczędzeni. Ale inni Żydzi co się lepiej ukryli przeżyli. Więc Niemcy (SS) zorganizowali Judische-Aktion. Akcja polegała na tym, że od godziny 6 rano do 6 po południu SS-mani ganiali po Buczaczu, wyławiali Żydów i ich rozwalali. Sąsiad (dziś 85 lat) pochodzący z Buczacza jako dziecko był świadkiem takiej oto akcji.

SS-mani dorwali jakąś Żydówkę z dzieckiem i szykowali się do ich rozwałki. Przypadkowi Polacy (w tym sąsiad, Pan Zenek) i Ukraińcy to widzieli. Niemcy biorą swe Mausery, słychać szczęk zamka, wtem podbiega do nich od tylca stary handlowy Żyd. Klepie delikatnie jednego SS-mana po ramieniu i mówi po niemiecku:
- Przepraszam, ale jest jeden problem.
Niemcy zdziwieni odwracają się i patrzą z niedowierzaniem na Żyda, który pokazuje im nadgarstek.
Ci odkładają Mausery, zastanawiają się chwilkę i odchodzą, zostawiając handlowego Żyda i niedoszłe ofiary.
Jak odeszli Niemcy, ludziska którzy byli widzami zdarzenia, pytają się Żyda:
- Jak to z nimi załatwiłeś?
Ten powiedział, że pokazał im zegarek, na którym było dwanaście po szóstej.

Żaden Polak ani Ukrainiec by na to nie wpadł. Następnego dnia cały Buczacz miał z tego polewkę. Ci Żydzi będący bohaterami tego incydentu, należeli do tych nielicznych Żydów, co przeżyli pierwszą i drugą niemiecką okupację Buczacza. Pierwszą okupację przeżyło jakieś 120, a potem jak Niemcy znów odbili Buczacz na jakiś czas to wybili jakąś setkę z tych co przeżyli. Tamci po 3 dniach wolności sowieckiej przestali trzymać OPSEC, co przypłacili życiem.
 

noniewiem

Well-Known Member
242
322
Ten news oddaje moim zdaniem mentalność tropikalnych Żydów, zamieszkujących żydowskie państwo w okupowanej Palestynie.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
23 256
Termin "tropikalny Żyd" określający żydowskich mieszkańców żydowskiego państwa w okupowanej Palestynie, wymyślił i spopularyzował Żyd. Reklamacje proszę kierować pod jego adresem.


Styl

Charakterystycznymi elementami stylu Katawa Zara jest ironia, ostrość sformułowań, używanie zwrotów w języku hebrajskim i jidysz. Dodatkowo przez jego artykuły przewijają się pewne słowa-klucze, którymi autor podkreśla swój negatywny i (auto)ironiczny stosunek do opisywanych tematów, m.in.

  • pismak „NCz!” (o sobie), Kurnik, Sztejtl (Izrael), żydostan, tropikalni Żydzi (izraelscy Żydzi), tajkuni (izraelscy multimilionerzy, oligarchowie), niedoholokaustowani Żydzi (Żydzi ocalali z holokaustu mieszkający w Izraelu), goj (nie-Żyd), syjonistyczny (jako izraelski)
  • izraelscy politycy: Bibi (Beniamin Netanjahu), Olmert Chciwe Łapska (Ehud Olmert), Oszust Pokojowy Peres (Szymon Peres), Ruso-Żyd (Awigdor Lieberman), Kakadu (Cypi Liwni)
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 082
22 756

View: https://www.youtube.com/watch?v=iHfGuYiKlF4


Jeden z najbardziej oświecających dokumentów o hollywoodzkich manieryzmach, przewijających się od samego początku przemysłu filmowego USA.

Jeszcze rano rozmawialiśmy o eskapizmie, tkwieniu w wyimaginowanych światach w celu odgrodzenia się od rzeczywistości. Okazuje się, że jeśli dysponujecie środkami masowego rażenia jak media, może udać się wam rzeczywistość nagiąć do standardów wyimaginowanych światów, jak było z wynalezieniem Amerykańskiego Snu.
 
Do góry Bottom