Czy w Polsce jest wolny rynek?

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Na wszystko jest kalkulator:
w – ilość własności w rękach prywatnych (gdy jest tylko własność prywatna - sto procent własności jest w rękach prywatnych, wtedy w = 1)
p - ilość własności prywatnej opodatkowanej (podatki, akcyza, opłaty itp.) i regulowanej siłą
r – ilość prywatnej własności nieopodatkowanej ale podlegającej regulacjom rządowym, gminnym itp. (regulowanej siłą)
kalkulator kapitalizmu
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
pawel-l Zaciekawiło mnie to. Tylko się zastanawiam skąd mamy wiedzieć ile wynosi w,p i r. Jak to obliczyć w skali całego kraju. Przykładowo jako jedna osoba mam jabłko - to moja 100%- towa własność prywatna, nieopodatkowana bo z własnej działki, mogę z nią zrobić to co chcę ( dopóki nie zgnije ) no i co? To moje jabłko to jaki procent mojej własności prywatnej? A jaki procent w skali kraju?
 

Dyktatopaleo

New Member
14
3
Absolutnie nie, PiS to zwykłe komuchy a Polska jest krajem komunistycznym i tyle. Zmieniłabym zdanie jak zlikwidowaliby podatki, zalegalizowali by koke, zielsko, LSD, MDMA, amfe i mefedron, zprywatyzowali by wszystko i zalegalizowaliby broń bez pozwolenia. Ale że tak nie jest to zdania nie zmienię nigdy.
 

myname

Active Member
307
218
Absolutnie nie, PiS to zwykłe komuchy a Polska jest krajem komunistycznym i tyle. Zmieniłabym zdanie jak zlikwidowaliby podatki, zalegalizowali by koke, zielsko, LSD, MDMA, amfe i mefedron, zprywatyzowali by wszystko i zalegalizowaliby broń bez pozwolenia. Ale że tak nie jest to zdania nie zmienię nigdy.
Do tego dodaj jeszcze redystrybucję i rzeszę nierobów biorących za siedzenie w domu, emerytów, urzędników i najwyższe opadatkowanie samych najbardziej oczywistych podatków jak VAT i odprowadzanie samej opłaty miesięcznej za to, że masz firmę, nie piszę o tych ukrytych.
 
Do góry Bottom