1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

co za dwie kostki masła?

Temat na forum 'Wiadomości' rozpoczęty przez Anonymous, 20 Marzec 2009.

1. Anonymous

Anonymous Guest

to już kwestia gustu, po prostu nazywanie czegoś innego wolnością mnie mierzi.

2. Turin

Turin Member

Polubienia:
    0
  3. Rattlesnake

Rattlesnake Don't tread on me Członek Załogi

Polubienia:
    1 374
    W sumie to ja nawet nie uważam inaczej niż Jasio:

1. wolnością niech jest swoboda działania nie ograniczana przez innych,
    2. istnieją sytuacje kolizyjne, wtedy, gdy dwie osoby chcą rzeczy sprzecznych,
    3. działając na rzecz wolności - działamy na rzecz unikania tych sprzeczności.

Oczywiście ludzki język to prymitywne znaki nieudolnie oznaczające rzeczywistość (o ile ta w ogóle istnieje), więc jakiekolwiek próby matematycznego traktowania tych zasad skazane są na niepowodzenie. Bardziej są to jakieś instynktowne drogowskazy, które nadają harmonię naszym działaniom.

Zresztą - taki sam charakter ma zasada nieinicjowania nieagresji, która wielu wydaje się wzorem niemal matematycznym.

Tak mnie naszło po tym linku od Turina ;)

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.