Chiny nigdy nie przestaną mnie zadziwiać

D

Deleted member 6341

Guest
103-letnia Chinka w 6 dni pokonała COVID-19.

Jak informuje „The Independent”, 103-letnia Zhang Guangfen wyzdrowiała po zaledwie sześciu dniach leczenia w szpitalu w Wuhan. Lekarz, który zajmował się kobietą, Zeng Yulan, w rozmowie z mediami powiedział, że szybkie wyzdrowienie kobiety wynika z faktu, że nie miała ona żadnych dolegliwości zdrowotnych poza łagodnym, przewlekłym zapaleniem oskrzeli.


Najlepszym sposobem na zarazę są beczki z gorącą, parującą wodą - wrzątek wciągnie całą chorobę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
To tak jak w poniższym dowcipie:
Kod:
Przychodzi biedny Żyd do rabina i prosi o radę:
Oj, mądry Rebe, pomóż mi. To moje życie takie ciężkie: mieszkam w niewielkiej chatce z żoną, czwórką dzieci, babcią, dziadkiem i jeszcze teściową. Już się zupełnie nie mieścimy w tej małej izdebce. Oj pomóż, mądry Rebe...
Na to Rabin powiada:
Słyszałem, że masz w obórce kozę?...
- Tak Rebe, mam jedną kozę, co daje mleko, którym karmię dzieci.
- To ją teraz sprowadź do domu - mówi rabin.
Rebe, Rebe, co ty mówisz?... Ja, żona, czwórka dzieci, żona, teściowa i jeszcze koza?... To jak ja teraz będę mieszkał?...
Ale rabin był nieubłagany - musisz wprowadzić sobie kozę do domu!!
Za parę tygodni rabin spotyka tego Żyda i pyta się:
- A co tam Icek u ciebie?
Oj Rebe. Teraz to już zupełnie nie da się żyć w domu. Ja, żona, czwórka dzieci, żona, teściowa, dziadek i jeszcze teraz ta koza. To już nie jest życie.
Na to rabin powiada:
- To zabierz kozę z powrotem do obórki.
Za niedługo rabin jeszcze raz spotyka Żyda i pyta się go:
Jak tam Icek, w twoim domu?...
- Oj, Rebe. Jakiś ty mądry! Jak my teraz mamy w domu dużo miejsca. Świetnie mieścimy się w tej izdebce - ja, żona, czwórka dzieci, żona, teściowa i dziadek. Oj jakiś ty mądry, Rebe...

@libertarianin.tom możesz napisać co z Hong Kongiem i protestami? Podobno coś się uspokoiło w tym roku? A może "wirus" przypadkiem wyrżnął protestujących?

Dobre pytanie. O protestach ani slychu. Mieszkajacy w HK Polacy tez nic nie wiedza.
 
D

Deleted member 6610

Guest
Chiny chcą przekazać Polsce środki ułatwiające walkę z epidemią koronawirusa, m.in. testy wykrywające wirusa oraz odzież ochronną.

"Strona chińska nigdy nie zapomni o pomocnej dłoni wyciągniętej przez rząd polski i Polaków w stronę Chin, gdy te walczyły z epidemią. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie" - przekazała ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

Placówka dyplomatyczna zapewniła, że w obecnym trudnym momencie "Chiny są gotowe stanąć ramię w ramię z Polakami". Jak dowiedziała się "Rz", w poniedziałek ambasador Chin w Polsce Liu Guangyuan poinformował Ministerstwo Spraw Zagranicznych, że rząd chiński zadecydował o przekazaniu stronie polskiej wyrobów ułatwiających walkę z epidemią.
Do Polski z Chin mogą trafić: zestawy testowe wykrywające wirusowy kwas nukleinowy, maseczki N95, medyczna odzież ochronna, w tym okulary ochronne, rękawiczki, ochraniacze na obuwie.


 

Mercatores

Well-Known Member
269
821
WASHINGTON, May 10, 2012 — China’s one child policy, baby trafficking, and sex trafficking of North Korean women aren’t the worst human rights violation happening in the country. Aborting innocent and healthy unborn children and eating them to boost one’s stamina and sexual health is.

South Korean customs officials recently seized thousands of pills filled with powdered human baby flesh arriving from China. Since August 2011, South Korean officials have intercepted more than 17000 pills smuggled from China.



South Korean officials became aware of a horrific practice of eating aborted fetuses after Seoul Broadcasting System showed a documentary on Chinese doctors who performed abortions and then ate the fetuses. One Chinese doctor on the documentary took out fetuses from his refrigerator (...)
Reports show that the South Korean customs officials aren’t the first ones to witness such a gruesome human rights violation by the Chinese. In 2007, Hong Kong based Next Magazine reported that infant fetuses had became a popular health and beauty supplement in China. In Guangdong, the demand for fetus’s body parts was so high that buyers purchased them directly at the hospitals.

One writer says that in China, reports about meals made from infant flesh surface from time to time. An online video clips on Chinese cannibalism contains the introduction that “eating human flesh is an art form.”

In 1995, one human rights advocate recorded allegation of doctors eating dead fetus after performing abortions at Shenzhen hospitals. To confirm the allegation, an undercover reporter from Eastern Express visited a state owned health center for women and children and asked a female doctor for a fetus. The doctor said that the hospital was out of stock but reminded the reporter to come back. When the reporter went back to the hospital, the doctor offered ten fetuses for free.

In another state-run hospital in Shenzhen, a nurse said that fetuses were in short supply and the price could go up from $10 to $20. In another clinic, one doctor offered the reporter a full-term fetus and recommended that it had the best healing ingredients.







"Pogański kraj, pogańskie obyczaje."
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Co będzie z tymi youtuberkami pokazującymi polskim nastolatkom jak pięknie się żyje w Chinach?

Ps. widzę, że Truszczyńska pisze cały czas na twitterze, więc przydałyby się bardziej szczegółowe wyjaśnienia, co się dzieje

Zaczeli 8 miesieczna akcje "czyszczenia internetu". Chyba zaczeli od mojego providera vpn (bo jest tani, Surfshark sie nazywa). Astrill i Express vpn jeszcze dzialaja, ale kosztuja kilka razy wiecej.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Jedyne co czasem mi teraz dziala to shadowsocks, czyli rodzaj polaczen wymyslony w 2012 przez jednego Chinczyka. Shadowsocksami lacze sie z serwerami Surfsharka, ale od lutego takie polaczenia dzialaja od 10 minut do max. 3 godzin i sa uwalane. Do lutego dalo sie i 1-2 miesiace jechac na 1 serwerze zanim wykryli.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Dobre wiesci z Kraju VPNow. Pod koniec poprzedniego tygodnia cenzorzy chyba sie odwalili albo inicjatywa prywatna znowu zwyciezyla. Moj provider vpn potworzyl nowe serwery ktore dzialaja, i nawet shadowsocks zaczelo pieknie dzialac (pierwszy raz od lutego!). Na pohybel cenzorom!
 
Do góry Bottom