Broń palna - cytaty

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
I've got a bunch of Europeans on me who are like:

"Oh, you stupid Americans with your guns. Guns wouldn't have prevented this."

You know, if you never held a gun I understand how you might have that impression, retard. But I tell you what. I carry a gun. And I am not going to be sitting in some fuckin' theater while some fanatic is opening fire on everybody in there and I'm gonna be like, "oh, wow, I hope I'm not the next one to get shot" and sitting there like an asshole. You would not have this happened in New Hampshire.

Chris Cantwell o atakach w Paryżu
 
Ostatnia edycja:

mleko

Obiektywistyczny transhumanista
44
261
Trochę na luzie: "Glock - nie tyle maszyna do zabijania co malutka broń w rękach wielkiego człowieka." Zwróćcie uwagę na to jak aktor ostrożnie obchodzi się z bronią - mimo, że jest ona naładowana ślepakami (chociazby w fragmencie ok. drugiej minuty).
 
D

Deleted member 5360

Guest
Chciałabym dożyć czasów, kiedy każda kobieta będzie umiała radzić sobie z bronią tak dobrze jak z dziećmi.

-- Annie Oakley, strzelec wyborowy; w wieku 8 lat nauczyła się strzelać, w wieku 15 lat po raz pierwszy pokonała w czasie zawodów snajpera-profesjonalistę; potrafiła przestrzelić kartę do gry wyrzuconą w powietrze z odległości 27 metrów (Wikipedia)

 

mleko

Obiektywistyczny transhumanista
44
261
Cejrowski o broni palnej. Pobyt w Arizonie mu chyba służy, bo w poniższej wypowiedzi padły słowa, których nie powstydziliby się najradykalniejsi libertarianie, np.
"pan tutaj coś zaczął mówić o ustawie i już się zaczął wycofywać, że prawo do posiadania broni powinni mieć obywatele, którzy nie są wariatami.. i zaczynają spełniać warunki. Dokładnie na odwrót!"
"skoro mam prawo do życia, muszę mieć narzędzia do obrony życia. Skoro to jest moje życie, to ja dobieram sobie narzędzia, które najlepiej mnie pasują"
"I te zastrzeżenia, które pan czynił, że obywatele praworządni, którzy nigdy nie byli karani, którzy nie są świrnięci.. Nie rozumiem tych wyłączeń. Czy osoba chora psychicznie nie ma prawa bronić swojego życia? Czy jest ona gorszym obywatelem?"

Ponadto mówił o broni jako podstawowym prawie człowieka, swobodnych odjebkach intruzów wkraczających na własność prywatną, czy wyroku sądowym w 3 instancjach jako jedynym prawie zakazującym dostępu do broni palnej.
 

Annihilation

Well-Known Member
170
327
I dokladnie o to chodzi, ja zawsze prowadze taka retoryke Libska,
Konkretnie, Wolny Czlowiek moze posiadac bron palna i nie musi mniec na nia zezwolenia, a jezeli ktos kogos zastrzelil to nie jest to powod zeby KARAC druga osobe i zabraniac mu posiadania broni palnej.
Dodaje tez rozne teksty typu, a co to twoj niewolnik ze chcesz decydowac o nim.
Jak nie chcesz miec broni to nikt ciebie nie zmusza.
Sa rzeczy ktore widac a ktorych nie widac.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Salvatore-Gravano.png
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
^
fake

Oczywiście to nie znaczy, że ona nie rozbroiłaby swoich przeciwników politycznych, gdyby tylko mogła. Zrobiłaby to na 100%. Ale nie istnieje żadne źródło potwierdzające prawdziwość cytatu. Zresztą wystarczy spojrzeć na podpis pod cytatem "izquotes.com", co należy tłumaczyć jako "brak źródła/zmyślenie".
 

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
Ja nawet nie wiem kto to jest - pies ją jebał - jakiś polityk. Spodobało mi się zestawienie z filmowym Dockiem Holliday'em. Ogólna wymowa, jape politka można sobie wsadzić dowolną.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 911
7 918
Przeglądając https://pl.wikiquote.org/wiki/Kategoria:Broń znalazłem m.in. 2 absurdalne cytaty Einsteina. Warto by chyba uzupełnić cytatami z naszego wątku.

Musimy (…) uczynić naszym życiowym celem doprowadzenie do tego aby wyschły źródła wojny – fabryki amunicji.
Autor: Albert Einstein

Im więcej dany kraj produkuje broni, tym mniej bezpieczny się staje – ten, kto ma broń, stanowi cel ataku.
Autor: Albert Einstein

Myślę, że każdy ma prawo posiadać broń. Rzecz w tym, do czego się tej broni używa. ... Ja rozumiem, że żyjemy w kraju, który szczyci się swoją wolnością, ale cały dowcip w tym, by tej wolności nie nadużywać.
Autor: Gene Hackman, wywiad, 2004

Ludzie byli dawniej bliżsi sobie. Musieli. Broń nie niosła daleko.
Autor: Stanisław Jerzy Lec
 
D

Deleted member 5360

Guest
Wynalazki mechaniczne dają nam najlepszy przykład, w jaki sposób cywilizacja się rozwija. Wiadomo z historji broni palnej, że niezgrabny zamek kołowy, w którym zębate kolo stalowe póty było kręcone za pomocą sprężyny, dopóki się iskra nie udzieliła prochowi, doprowadził do wynalazku lepszego zamku krzemiennego przy strzelbach, które można spotkać jeszcze niekiedy wiszące na ścianie w kuchniach ferm angielskich. Ze strzelb tych chłopcy strzelają do ptaszków na Boże Narodzenie. - Edwar Burnett Tylor, "Cywilizacja pierwotna"
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 911
7 918
Moim zdaniem, prawo do posiadania broni jest w konstytucji z trzech głównych powodów: samoobrony, ochrony społeczności i ochrony od tyranii.

Po pewnym czasie, broń i amunicja w końcu staną się tak kosztowne i czasochłonne w zakupie, utrzymaniu i ubezpieczeniu, że zakaz nie będzie już konieczny. A to jest to o co tak naprawdę chodzi: kontrola. Nie broni, ale nas.

-- Glen Beck

Prawo zabraniające noszenia broni, rozbraja tylko tych, którzy ani nie mają w planach, ani nigdy nie zastanawiali się nad popełnianiem jakichkolwiek zbrodni.

Najmocniejszym powodem, by utrzymać prawo do posiadania i noszenia broni przez ludzi jest to, że stanowi ono dla nich ostateczny środek do obrony przed tyranią rządu.

Silne ciało sprawia, że i głowa jest mocniejsza. Jako formę treningu polecam broń palną. Choć korzystanie z niej przynosi ciału umiarkowany pożytek, to potęguje intelektualną śmiałość, produktywność i niezależność. Zabawy z piłką czy inne podobne gry są zbyt brutalne dla ciała i nie hartują należycie umysłu. Niech zatem broń stale ci towarzyszy podczas twoich przechadzek.

-- Thomas Jefferson
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 402
The tank, the B-52, the fighter-bomber, the state-controlled police and military are the weapons of dictatorship. The rifle is the weapon of democracy. Not for nothing was the revolver called an "equalizer." Egalite implies liberte. And always will. Let us hope our weapons are never needed — but do not forget what the common people of this nation knew when they demanded the Bill of Rights: An armed citizenry is the first defense, the best defense, and the final defense against tyranny.
Edward Abbey, as quoted in Abbey's Road (1979).

The top 5 countries for mass shootings per capita all have 'restrictive' gun policies
Kyle Becker, "If You Look at This Chart of Top 10 Nations in the World for Mass Shootings – One Thing Jumps Out" (2015), IJReview.

An armed society is a polite society.
~Robert Heinlein

The majority falls prey to the delusion, popular in some circles, that ordinary people are too careless and stupid to own guns, and we would be far better off leaving all weapons in the hands of professionals on the government payroll. But the simple truth, born of experience, is that tyranny thrives best where government need not fear the wrath of an armed people.
~ Alex Kozinski


If a few hundred Jewish fighters in the Warsaw Ghetto could hold off the Wehrmacht for almost a month with only a handful of weapons, six million Jews armed with rifles could not so easily have been herded into cattle cars.
~ Alex Kozinski

Gun control is always a scheme of the powerful to deprive the powerless of the right to self-defense.
Ann Coulter, as quoted in "Negroes With Guns" (18 April 2012), by A. Coulter, Ann Coulter.

I have a very strict gun control policy: if there's a gun around, I want to be in control of it.
Clint Eastwood, "RJ Eskow: Confessions of a Gun Lover," Huffington Post, (18 April 2007).

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry Bottom