1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Broń palna - cytaty

Temat na forum 'Broń palna i przestępczość' rozpoczęty przez kawador, 8 Marzec 2013.

 1. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 800
  Wnosząc broń do czyjegoś domu, mówisz właścicielowi: "Będę bronił tego domu, jakby był moim własnym". Gdy twoi goście widzą, że nosisz broń, mówisz im: "Będę was bronił jak własną rodzinę".

  -- L. Neil Smith

  ***

  Broń była najważniejsza. Jak tylko Żydzi, nawet w obozach koncentracyjnych, weszli w posiadanie jakiejkolwiek broni - strzelby, siekiery, piły, bomby domowej roboty - natychmiast robili z niej pożytek, zabijając nazistów. Różnica między oporem a poddaniem się, między byciem żywym a byciem martwym zależała od tego, kto posiadał broń. Broń dawała nadzieję, wspierała wolę, by walczyć i przetrwać.

  -- Abram L. Sachar

  ***

  Każdy Jemeńczyk posiada broń palną. Może to być stara turecka rusznica lub niemiecki mauzer z czasów wojny światowej. Ale może to również być - szczyt szczytów w owych czasach - sowiecki szturmowy kałasznikow. Niemniej i tu, na tym szczycie, są równiejsi między równymi. Kałasznikowy książąt bywają pozłacane, o kolbach inkrustowanych kością słoniową i drogimi kamieniami. To powszechne uzbrojenie obywateli stanowiło tu zawsze zaporę przeciw totalitaryzmom. Zarówno władza królewska, jak później czerwona, nie były wszechmocne. Przeciwwagą dla wszelkich zakusów było zbrojne społeczeństwo. Do dziś - poza miastami w górach - Jemeńczycy nie pozwolili się rozbroić. I dlatego zakusy rewolucjonistów nie dały tu nigdy wyników. Jakby w tym kraju sprawdziły się przewidywania ojców amerykańskiej konstytucji, gwarantujące obywatelom wolność posiadania broni.

  -- Gan-Ganowicz

  ***

  Kiedy masz strzelać, strzelaj, nie gadaj.

  -- Tuco, "The Good, The Bad and The Ugly"

  ***

  Czuję się bezpieczniej, mając broń pod ręką. I odwrotnie: nie czuję się bezpiecznie, nie czuję, że mój dom jest zabezpieczony, gdy nie ma w nim broni. Pierwszą wiatrówkę dostałem będąc w przedszkolu. Pierwszą strzelbę - zaraz na początku podstawówki. Z krótkiej broni palnej strzelałem już w trzeciej klasie. Przez cały czas dorastałem i wychowywał się w zupełnie normalnym otoczeniu.

  [I feel better having a gun. I really do. I don’t feel safe, I don’t feel the house is completely safe, if I don’t have one hidden somewhere. That’s my thinking, right or wrong. I got my first BB (air) gun when I was in nursery school. I got my first shotgun by first grade. I had shot a handgun by third grade and I grew up in a pretty sane environment.]

  -- Brad Pitt

  ***

  Czyż nie byłoby cudownie, gdyby wszyscy oddali broń palną i wyrzekli się przemocy? Mógłbym wtedy podbić całą tę głupią planetę przy pomocy noża do masła.

  [autor nieznany]

  ***

  Druga Poprawka to nie jest prawo strzelania do jeleni. Druga Poprawka to jest prawo strzelania do rządu, gdyby został przejęty przez tyranów.

  -- Sędzia Andrew P. Napolitano

  ***

  Jeśli uważasz siebie za zwolennika ograniczeń w dostępie do broni, to nie jesteś przeciwko broni jako takiej, ponieważ broń i tak będzie ci potrzebna, żeby ludzi rozbrajać. Będziesz musiał przepychać nowe prawa i strzelać do tych, którzy nie zechcą się im podporządkować, będziesz wyważał drzwi i wsadzał opornych do więzień, będziesz zmuszony rozbijać całe rodziny, rozdzielać synów od ojców i córki od matek, byle tylko przejąć ich broń. A zatem tu nie chodzi o to, że jesteś przeciwko broni - nie jesteś - koniec końców będziesz jej potrzebował, aby innym ją zabrać. Tak naprawdę jesteś zagorzałym zwolennikiem dostępu do broni, wierzysz po prostu, że funkcjonariusze rządowi powinni mieć do niej jak najszerszy dostęp. Nie istnieje więc coś takiego jak "kontrola dostępu do broni", istnieje jedynie scentralizowany system własności broni palnej w rękach wąskiej elity politycznej i jej sługusów.

  -- Stefan Molyneux
   
 2. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 800
  Mieszkańcy wszystkich prowincji w kraju mają całkowity zakaz nabywania i posiadania mieczy, sztyletów, noży, włóczni, łuków, broni palnej oraz wszelkich innych przedmiotów mogących pełnić funkcję broni. Posiadanie tych niepotrzebnych narzędzi utrudnia pobór podatków i może służyć buntom.

  -- Toyotomi Hideyoshi, japoński przywódca polityczny i militarny, inicjator "Wielkiego Polowania na Miecze"
   
  jkruk i Lancaster lubią to.
 3. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 800
  Może dlatego, że sprzedaż broni przynosi ogromne zyski, podczas gdy państwowe szkolnictwo - same straty.

  -- David Boaz, w odpowiedzi na pytanie, dlaczego Demokraci dążą do nałożenia ograniczeń na sprzedaż i handel bronią
   
 4. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 800
  Nie ma czegoś takiego jak niebezpieczna broń. Są tylko niebezpieczni ludzie.

  -- Heinlein

  Kiedy obywatele boją się państwa, mamy tyranię; gdy państwo boi się obywateli, mamy wolność.

  -- Jefferson

  Jeśli broń zabija, to długopisy robią błędy ortograficzne.

  -- iulius
   
  hanys i Lancaster lubią to.
 5. father Tucker

  father Tucker egoista, marzyciel i czciciel chaosu

  Posty:
  2 344
  Polubienia:
  5 583
  When people in Washington say they're going to take away my guns, they better bring theirs if they're going to take mine.

  [​IMG]

  ---------------------edit---------------------
  Ktoś na naszym forum narzekał, że jak usłyszał "Hallowed point" to przestał lubić Slejera. Oddajmy głos Tomowi:

  “That’s a kind of bullet — hollow points. It’s about a gun and what guns do to a body. It can turn flesh into confetti. It’s about the motivations to use a gun. People ask, ‘Is it an anti-gun song?’ No. ‘Is it a pro-gun song?’ No. Guns are dangerous. But I’m not an anti-gun [advocate]. I’m a gun owner.”
   
 6. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

  Posty:
  6 507
  Polubienia:
  12 824
 7. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 800
  Byłem tam, doświadczyłem tego. Wy nie wiecie, czym jest wolność, bo tak naprawdę nigdy jej nie utraciliście. Nie byliście torturowani. Nie podpisano na was wyroku śmierci. Nie widzieliście matek błagających o życie swoich synów tylko dlatego, że chcieli być wolni. A oni i tak potem zabili te matki i zabili ich synów. Jeśli będziemy gmatwać Drugą Poprawkę, otworzymy się na komunizm tak samo jak swego czasu otworzyła się Kuba. Dyktatorski reżim zniszczy ten kraj tak samo jak zniszczył inne. Kontrola broni nie chroni nikogo, nie chroni obywateli. Jedynym powodem, dla którego zaostrza się przepisy, jest ochrona rządu przed ludźmi.

  -- Manuel Martinez, uciekinier z Kuby [link]

   
  Kelsi, luke27, simek oraz 5 uzytkowników lubi to.
 8. Racibor

  Racibor Well-Known Member

  Posty:
  409
  Polubienia:
  1 886
  Wiktor Suworow "Matka diabła"

  (...)I znajdują się ludzie, którzy z dumą powtarzają: Przecież nasz karabin widnieje w godle Mozambiku!

  Jednak najważniejszy pies jest pogrzebany zupełnie w innym miejscu. I zaraz wskażę wam to przeklęte miejsce. Ciesząc się z pojawienia się kałacha w godłach afrykańskich kacyków, jakoś zupełnie zapomnieli, że sami nie mieliśmy prawa do posiadania broni do użytku osobistego. W radzieckich sklepach nie sprzedawano karabinów. I nie tylko karabinów. W sklepach nie można było kupić nawet zwykłego pistoletu. Broń mogli mieć czekiści, milicjanci i wojskowi. Ale tylko na służbie. I jeżeli oficera z dziewczyną zaczepiła na ulicy banda młodocianych chuliganów, to bronić honoru oficerskiego mógł tylko pięściami. A chuligani atakowali tylko wtedy, gdy mieli zdecydowaną przewagę liczebną. I byli uzbrojeni w metalowe pręty.


  Jeśli zwrócimy się do wielkiej literatury rosyjskiej, ze zdziwieniem znajdziemy tam broń u wszystkich naszych ulubionych bohaterów. Przypomnijmy sobie o nieprzemijających dziełach Tołstoja i Kuprina, Lermontowa i Czechowa, Puszkina i Dostojewskiego, Leskowa i Sałtykowa–Szczedrina. Nie można powstrzymać zdumienia: na przykład w jednym z epizodów Dubrowskiego francuskiego nauczyciela wrzucili dla zabawy do pokoju z wielkim strasznym niedźwiedziem. Miś obwąchał powietrze, stanął na tylnych łapach i ruszył w kierunku nieszczęsnego monsieur. Tamten, nie w ciemię bity, wyciągnął z kieszeni mały pistolecik, przyłożył misiowi do ucha i strzelił. Jak miś stał na tylnych łapach, tak i runął. Zbiegli się ludzie, ale nikomu nie przyszło do głowy, żeby zadać pytanie: Skąd monsieur ma giwerę w kieszeni? Na granicy nikt go nie sprawdził? Czy tu u nas kupił broń?
  A w Związku Radzieckim pociągnęliby do odpowiedzialności. I ukaraliby.


  Tak więc, panowie, towarzysze i bracia, taki jest zwyczaj od dawien dawna: człowiek wolny to taki, który ma broń. W wielu państwach zabrania się posiadania broni chorym psychicznie, cudzoziemcom i niewolnikom. A w carskiej Rosji nawet cudzoziemcy mieli broń, jak wspomniany Francuz ze spluwą. Tylko niewolnicy w każdym państwie i od zawsze nie mieli prawa do posiadania broni.
  Obywatelom radzieckim broń się nie należała. Obywatelom wolnej Rosji — też.
  Obywatele wolnej Rosji, do której kategorii zaliczacie siebie? Do obcych czy wariatów?
  Odpowiadam: Traktuje się was jak wariatów i obcych w waszym własnym kraju.
  I jeszcze jak niewolników.
   
 9. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

  Posty:
  6 507
  Polubienia:
  12 824
  The moral argument is "guns can't be both good and bad". This is just a logical thing, and since you will need guns in the hands of the police to take away guns from the hands of private citizens then you're saying guns in the hands of the government are really good and guns in the hands of private citizens are really bad. And what you've then done is created opposite moral standards for two groups of people who are not differentiated by anything except a concept called "The State".

  Stefan Molyneux
   
 10. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 800
  Judden haben Waffen! (Żydzi mają broń!) - krzyczeli zszokowani esesmani, rozpaczliwie szukając schronienia przed gradem pocisków.

  -- pierwsze zdanie notki wydawniczej umieszczonej na okładce książki Matthew Brzezinskiego "Armia Izaaka"
   
 11. Ciek

  Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

  Posty:
  4 520
  Polubienia:
  10 566
  Dobre, kiedyś już to wklejałem gdzieś ale szkoda by zniknęło:

  "Na początku mówili: „Szliście na śmierć jak baranki" – takie zdania. Nie rozumieli, co to było (...) złożyłem ręce. Przysiągłem sobie, nie Bogu, sobie, że mnie więcej bez broni w ręku nie złapią" R. Eisen, uczestnik zdarzeń tzw. "Wielkiej Szpery" - wywózki dzieci poniżej 10 roku życia i starców z getta łódzkiego do obozu zagłady w Chełmnie.

  Dla czytelników o mocnych nerwach:
  http://rokor1.pl/index.php?option=c...wielka-szpera-1&catid=180:historia&Itemid=400
  http://rokor1.pl/index.php?option=c...4:wielka-szpera&catid=180:historia&Itemid=400
  http://rokor1.pl/index.php?option=c...wielka-szpera-3&catid=180:historia&Itemid=400
  Warto poczytać o świecie idealnym, w którym państwo zaopiekowało się bronią obywateli, no i zapewniło im bezpieczeństwo świadczeniami socjalnymi ...
   
 12. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 800
  Robotnicy muszą być uzbrojeni i zorganizowani. Cały proletariat bez zbędnej zwłoki musi zostać uzbrojony w muszkiety, karabiny, działa i zaopatrzony w amunicję (...) Pod żadnym pretekstem nie wolno oddawać broni ani amunicji; jakakolwiek próba rozbrojenia robotników powinna zostać zdławiona w zarodku, jeśli to konieczne - przy użyciu siły.

  [The workers must be armed and organized. The whole proletariat must be armed at once with muskets, rifles, cannon and ammunition (...) Under no pretext should arms and ammunition be surrendered; any attempt to disarm the workers must be frustrated, by force if necessary.]

  -- Karol Marks, "Address of the Central Committee to the Communist League", Londyn, marzec 1850 roku

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]
   
 13. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 800
  Najgłupszym błędem, jaki moglibyśmy popełnić, byłoby zezwolenie podległym nam rasom na posiadanie broni. Historia pokazuje, że wszyscy zdobywcy, którzy pozwolili podbitym ludom nosić broń, przygotowali tym samym grunt pod swój własny upadek. (...) Zatem nie zezwalajmy tubylcom na formowanie jakichkolwiek oddziałów milicji. Wojska niemieckie same wezmą odpowiedzialność za utrzymanie porządku i egzekwowania prawa na okupowanych rosyjskich terytoriach.

  [The most foolish mistake we could possibly make would be to allow the subject races to possess arms. History shows that all conquerors who have allowed their subject races to carry arms have prepared their own downfall by so doing. (...) So let’s not have any native militia or native police. German troops alone will bear the sole responsibility for the maintenance of law and order throughout the occupied Russian territories.]

  -- Adolf Hitler, 1942, Hitler’s Table Talk (s. 425-426)
   
  Kelsi i Mad.lock lubią to.
 14. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 830
  Polubienia:
  6 499
 15. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 800
  Chciałabym dożyć czasów, kiedy każda kobieta będzie umiała radzić sobie z bronią tak dobrze jak z dziećmi.

  -- Annie Oakley, strzelec wyborowy; w wieku 8 lat nauczyła się strzelać, w wieku 15 lat po raz pierwszy pokonała w czasie zawodów snajpera-profesjonalistę; potrafiła przestrzelić kartę do gry wyrzuconą w powietrze z odległości 27 metrów (Wikipedia)
   
  Kelsi lubi to.
 16. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 800
  Ponad 550 milionów sztuk broni palnej znajduje się w światowym obiegu, co oznacza, że jedna sztuka przypada na dwanaście osób. Pytanie brzmi: jak uzbroić pozostałe jedenaście?

  -- Philip Luty [link]
   
  WoKu, Mad.lock i tosiabunio lubią to.
 17. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 800
  Jeśli polityk nie czuje się komfortowo z koncepcją, że jego statystyczny wyborca, dowolny mężczyzna, kobieta, czy odpowiedzialne dziecko, idzie do sklepu z narzędziami - gdzie płacąc gotówką kupuje dowolną strzelbę, karabin, pistolet, pistolet maszynowy, cokolwiek - bez legitymowania się żadnym dokumentem, bez konieczności podpisania choć jednego skrawka papieru, to ten polityk nie jest twym przyjacielem, bez względu na to co ci mówi. Jeśli nie przejawia prawdziwego entuzjazmu do tego, by jego statystyczny wyborca wsadził sobie tę broń do torebki, kieszeni, czy schował za połą płaszcza i poszedł do domu, nie prosząc nikogo o pozwolenie, to jest zwykłym ściemniaczem, niezależnie od tego co sam twierdzi. (...)

  Łatwiej się głosuje, prawda? Nie musisz zastanawiać się nad każdą kwestią - opieką zdrowotną, handlem międzynarodowym - wystarczy, że użyjesz tego rentgena, aby przebić się przez ich puste słowa i dowiedzieć się, co naprawdę czują. Do Ciebie. I dlatego, rzecz jasna, nienawidzą tego.

  -- Neil Smith [link] (tłumaczył Maciej Miąsik)
   
  Mad.lock, Till i Hitch lubią to.
 18. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 800
  Nigdy nie pozwól, by ludzie, którzy kontrolują pieniądze, byli tymi samymi ludźmi, którzy kontrolują broń.

  -- P.J O'Rourke
   
 19. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 800
  Ona ma rację, broń palna JEST substytutem penisa. W końcu gdyby mój penis mógł strzelać ostrą amunicją i powalić człowieka z odległości trzydziestu metrów, nie musiałbym nosić przy sobie broni palnej, prawda?

  -- Robert Heinlein
   
 20. Till

  Till Mud and Fire

  Posty:
  1 073
  Polubienia:
  2 220
  I have a very strict gun control policy: if there's a gun around, I want to be in control of it.

  - Clint Eastwood

  Americans have the right and advantage of being armed, unlike the people of other countries, whose leaders are afraid to trust them with arms.

  - James Madison

  A fear of weapons is a sign of retarded sexual and emotional maturity.

  - autor nieznany, cytat błędnie przypisywany Freudowi
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.