Auta dla normalnych ludzi, które Wam się podobają

D

Deleted member 6341

Guest
"Ciapek"


Kultowy Trabant w rasowej wersji. Robi wrażenie.

http://motofilm.pl/2013/09/trabant-rs-od-kokonja-tuning/

 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 816
14 182
Pytanie: dlaczego zakopali ten projekt?

Nie ma odpowiedzi dlaczego, ale przynajmniej wiadomo, kto: Produkcji oraz dalszych prac rozwojowych nad modelem SFW-1 Sanok nie podjęto, ze względu na negatywną opinię wydaną 5 marca 1958 roku przez Państwową Komisję Oceny Transport Samochodowego w Warszawie.

Jeszcze znalazłem takie coś: Komunistyczne władze zdecydowały, że nie warto rozwijać projektu, ponieważ nie ma zapotrzebowania na luksusowe autobusy.
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 294
4 043
Wstawiacie tu jakieś lambo albo autobus Beksińskiego, a to miały być normalne auta :D

Ja przesiadłem się ponad rok temu z Vectry z tubą basową i neonami (wtedy jeszcze byłem dresiarzem) do poczciwej Octavii I (liftback, rocznik 2003, wersja po lifcie, benzyna 1.6 MPI - ale mocniejsza wersja tego konkretnego silnika, wykręcająca imponujące 102 KM). Oczywiście dodatkowo zagazowana, bo na loterii nie wygrałem, przy spokojnej jeździe (inna jazda powoduje raczej frustrację, niż sportowe doznania) w trasie spala ok 6 l gazu na 100 km. Psuje się średnio raz na dwa miesiące, ale mam abonament u mechanika. Szanuję ten samochód, bo nie udawał tego, czym nie był. Po prostu skromny januszowóz, nie aspirujący do miana sportowej limuzyny premium. No, patrzcie sami:
Dla porównania, tak wygląda najnowsza Octavia:...czyli coś w stylu nieślubnego dziecka Audi A4 z jakimś BMW. Wszystkie marki upodabniają się do siebie, samochody bez tożsamości dla ludzi bez tożsamości.

Dlatego moje auta marzeń można równie dobrze wrzucić w wątku "Fajne rzeczy ze średniowiecza, które chciałbyś, żeby wróciły", chociażby agresywna gangsta beemka z lat 80, np. 733i z 1984:albo czarna Volga GAZ-24, widziałem ostatnio taką na żywo, mniam-mniam :D 

mikioli

Well-Known Member
2 707
5 125
Skrzydlaty SFW-1 Sanok,
zaprojektowal go artysta Z.Beksiński.
Miał być turystyczny,ale nie wszedł do
seryjnej produkcji.

W połowie lat 30tych powstała
limuzyna Lux-Sport na 7 osób
Piszą,ze jeden z najlepszych w Europie
przed II Wojną Światową.

Polska Stronk... Śmieszą mnie takie wstawki najlepszych samochodów których nikt nie produkował... szczególnie, że ich największym wyróżnikiem jest zawsze futurystyczna karoseria... Bo to się fajnie sprzedaje na obrazkach.
 
Do góry Bottom