Arabska Wiosna Ludów

143
25
GAZDA napisał:
w sumie można nadawać i odbierać cyfrowy sygnał za pośrednictwem sprzętu krótkofalowego, takie długodystansowe wifi

Totalnie nie do wykonania. Był kiedyś projekt, żeby każde urządzenie bezprzewodowe routowało każdy przechodzący pakiet.
Generalnie w planach każde wifi miało mieć ospf i po paru latach miano zrezygnować z kosztownego okablowania. Projekt upadł, bo był po prostu nierealny.


Co nie zmienia faktu, ze na małym obszarze będzie działać.
 
143
25
Będzie działać dopóki odległość między dwoma stacjami będzie wynosiło około 30-40 przeskoków, czyli realnie obszar około kilometra kwadratowego. Powyżej tej wartości czas zajęty przez routowanie pakietów przez slabe routery przekroczy timeout danego pakietu, pomijając już bardzo niską przepustowość takiego rozwiązania...
 
M

Matrix

Guest
wiki:Mubarak został zaprzysiężony na prezydenta 14 października 1981. Jedną z jego pierwszych decyzji było wprowadzenie stanu wojennego, który obowiązuje do dziś. Władze wykorzystują ten fakt do zwalczania opozycji, przede wszystkim Bractwa Muzułmańskiego.

Więc dla niego to żaden problem, ta wiosna ludów.;)

Poza tym;
W czasie I wojny w Zatoce Perskiej Egipt stanął po stronie koalicji antyirackiej. Siły egipskie jako jedne z pierwszych wylądowały w Arabii Saudyjskiej by dołączyć do sił koalicji. W zamian za poparcie USA, kraje Europy Zachodniej i państwa Zatoki Perskiej anulowały Egiptowi długi o wartości 20 mld USD, a drugie tyle rozłożyły na korzystne raty.

Teraz rozumiem tego pana.

I jeszcze akcent polski :
Prezydent Egiptu Hosni Mubarak w dniach 10 - 12 marca 2008 roku złożył wizytę w Polsce. Prowadził rozmowy z prezydentem Lechem Kaczyńskim i z premierem Donaldem Tuskiem. Został odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi RP. Była to pierwsza wizyta egipskiej głowy państwa w Polsce
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
jeśli chodzi o sudan, to chyba raczej sie uspokoiło, bo ludzie demonstrują a nie od razu zakładają uzbrojoną bojówke hehe
tam to od dekad zadyma...

co dziwne jak na razie nic nie słychać z libii, libanu, maroka i algierii która ma spory potencjał zapalny...
 
M

Matrix

Guest
Ale chyba decydujące są wydarzenia w Egipcie, największy kraj o strategicznym położeniu, sojusznik USA i Izraela oraz Europy, jak on przegra może być nieciekawie, zobaczymy. Ciągle nie wiadomo, kto stoi za tą wiosną ludów.
jakoś wcześniej nie podawali, że Mubarak jest złym prezydentem.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
nie musieli podawać, każdy kto sie tym zainteresował wiedział, ze egipt to totalitarne państwo...
dla mnie egipt nie jest jakiś decydujący, mnie bardziej ciekawi czy to przeniesie sie bliżej europy lub/i do polski...
 
M

Matrix

Guest
No właśnie, dlatego decydujące jest zwycięstwo lub porażka Mubaraka, dzisiaj ma wyjść do demonstrantów policja , która jest proprezydencka, zadziwjające jest to, że Mubarak nie ustępuje i ma telefony od Baraka Obamy z instrukcjami.
A jak za wiosną ludów stoją komuniści lub islamiści z Bractwa Muzułmańskiego ? A to, że jest bezrobocie i drożyzna i z tego powodu rewolucja pasuje do czyjejś inspiracji, u nas też jest bezrobocie i drożyzna....Chyba, że rzeczywiście nikt za tym nie stoi tylko jest to oddolne, wtedy przebiegu wydarzeń nie da się przewidzieć.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
no al eja pisze że minie ni einteresuje czy to co da u nich, jak zareaguje mubarak...
mnie ino interesuje kiedy i czy w ogóle u nas sie zacznie...
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Żeby się zaczeło "u nas" to musiałyby być spełnione następujące warunki :brak benzyny, brak Internetu, brak TV, kolejki po jedzenie , bezrobocie ponad 30 %. A i tak wątpię ... Wracając do tematu, to Egipt jest zaraz po Izraelu w ilości "pomocy", i sprzętu wojskowego dostarczanego, z USA.

http://english.aljazeera.net/ - dodałem do RSS :)

The Syrians are watching - http://english.aljazeera.net/indepth/fe ... 91877.html
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Trigger Happy napisał:
Żeby się zaczeło "u nas" to musiałyby być spełnione następujące warunki :brak benzyny, brak Internetu, brak TV, kolejki po jedzenie , bezrobocie ponad 30 %. A i tak wątpię ...

u nas wiele osób nie ma neta, nie ma tv, nie stać ich na żarcie czy cokolwiek innego...
podatek katastralny powinien sprawe załatwić...
 
M

Matrix

Guest
GAZDA napisał:
u nas wiele osób nie ma neta, nie ma tv, nie stać ich na żarcie czy cokolwiek innego...
podatek katastralny powinien sprawe załatwić...


hehe, tam w Egipcie nie jest wcale biednie, patrz kurorty, wyposażenie armii( finansowanej przez USA ) Młodzi gniewni zrobili tę rewolucję, może po prostu z lenistwa i braku perspektyw, bo wszystko znajduje się w jednych i tych samych rękach ( nepotyzm. korupcja ).
chcą demokracji, bo myślą, że wtedy będą mieli lepiej, a jak jest w demokracji, też nie jest różowo. A mubarakowi szkoda dobrobytu i amerykanów, że tutaj mają bazy, a tu takie niepokoje. Co robić, co robić...;)

Mubarak jest bardzo zasłuzony, w przeszłości pilot myśliwców, bardzo przystojny pan.

Wiki:
Urodził się w miejscowości Kafr el-Meselha, leżącej koło Kairu. Ukończył Egipską Akademię Wojskową w 1949. Rok później wstąpił do Akademii Sił Powietrznych, którą również ukończył. Następnie piął się w górę kariery wojskowej będąc pilotem, instruktorem, dowódcą dywizjonu i dowódcą bazy. W 1964 został szefem egipskiej misji wojskowej w Moskwie. W latach 1967–72 pełnił funkcję dyrektora Akademii Sił Powietrznych i szefa sztabu sił lotniczych. W 1972 został dowódcą sił powietrznych i zastępcą ministra obrony. W 1975 został mianowany wiceprezydentem Egiptu, a trzy lata później zastępcą szefa Narodowej Partii Demokratycznej. W 1981 został prezydentem.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
GrzechotnikPustynny napisał:
GAZDA napisał:
w sumie można nadawać i odbierać cyfrowy sygnał za pośrednictwem sprzętu krótkofalowego, takie długodystansowe wifi

Totalnie nie do wykonania. Był kiedyś projekt, żeby każde urządzenie bezprzewodowe routowało każdy przechodzący pakiet.
Generalnie w planach każde wifi miało mieć ospf i po paru latach miano zrezygnować z kosztownego okablowania. Projekt upadł, bo był po prostu nierealny.


Co nie zmienia faktu, ze na małym obszarze będzie działać.

Zerknij:
https://secure.wikimedia.org/wikipedia/en/wiki/AMPRNet

Ja kilka lat temu byłem u znajomego krótkofalowca i oglądałem sprzęt do Packet Radio. Chodziło to na UKF (144-6) a modem był dość wolny i w dodatku simplex. Wiadomości z Niemiec od innego znajomego przychodziły, mimo iż przeszły przez kilka przekaźników i komputerów gdzie były buforowane i routowane (może pisać trasowane?). Z technicznego punktu widzenia nie ma problemu, by na falach krótkich przesyłać dane na odbiciach od jonosfery pomiędzy kontynentami. Problemami są, mała ilość sprzętu i regulacje prawne i międzynarodowe dotyczące wykorzystania częstotliwości.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Matrix napisał:
hehe, tam w Egipcie nie jest wcale biednie, patrz kurorty, wyposażenie armii( finansowanej przez USA ) Młodzi gniewni zrobili tę rewolucję, może po prostu z lenistwa i braku perspektyw, bo wszystko znajduje się w jednych i tych samych rękach ( nepotyzm. korupcja ).
chcą demokracji, bo myślą, że wtedy będą mieli lepiej, a jak jest w demokracji, też nie jest różowo.

Małpy zrobiły rewolucję, bo były stymulowane.
Jak często się słyszy słowo "demokracja" wykrzykiwane przez rozjuszony motłoch, to wiadomo kto za tym stoi. Zawsze te same skurwiałe elity USA. Ci co wstawili czarnego figuranta na prezydenta. Ci co wywołali kryzys.
Jak ktoś nie wierzy, to zawsze może zobaczyć w tv Sorosa czy Brzezińskiego (lub jakiegoś innego pachołka z tej mafii) i zobaczyć zadowolenie lub bazyliszkowaty uśmieszek na ich ryjkach.

Matrix napisał:
A mubarakowi szkoda dobrobytu i amerykanów, że tutaj mają bazy, a tu takie niepokoje. Co robić, co robić...;)

Wszędzie gdzie się wpierdolą Amerykanie jest korupcja, etatyzm i syf prawny. Ale winy za to nie ponosi Mubarak. Problemem jest brak w społeczeństwie "szlachty", dla której honor stanowi jakąś wartość. A przynajmniej jest ważniejszy od koryta. W Chinach i Iranie też próbowali "demokratycznych przemian" motłochem na ulicach i się nie udało.

Gdy byłem w Algierii, to lokalni ludzie na poziomie mówili mi, że Bractwo Muzułmańskie zakładała CIA. Inni mówili, że CIA się tylko tym interesowała i monitorowała. Nie wykluczone, że teraz wykorzystuje Bractwo do wprowadzenia własnego ładu.

Sudan graniczy z Egiptem i ma ropę.... Irak-bis? Interwencja humanitarna?
Zobaczymy.
 
A

Anonymous

Guest
http://czteryswiatastrony.blog.onet.pl/ ... 20816954,n

"tylko, że autor w swoim wychwalaniu dyktatur nad demokracją zapomniał, że Egipt i Tunezja to nie są demokracje, a właśnie dyktatury, z niemal dożywotnimi prezydentami, że Iran za Rezy Pahlaviego to też była dyktatura i to dla większości Irańczyków gorsza niż to co im teraz dają kapłani.
Narzekanie więc na demokrację i "lewactwo" nic nie da, bo żeby się pojawił "światły" dyktator są małe szanse. "

Z wykopu...

Ja tam myślę, że jak zwykle chuj z tego wyjdzie. Jedyne co w miarę wolnościowego może tam zajść, to Somalia-bis.

http://religiapokoju.blox.pl/2011/01/Ws ... iptem.html
http://foxmulder.blox.pl/html
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
kr2y510 napisał:
Ja kilka lat temu byłem u znajomego krótkofalowca i oglądałem sprzęt do Packet Radio. Chodziło to na UKF (144-6) a modem był dość wolny i w dodatku simplex. Wiadomości z Niemiec od innego znajomego przychodziły, mimo iż przeszły przez kilka przekaźników i komputerów gdzie były buforowane i routowane (może pisać trasowane?). Z technicznego punktu widzenia nie ma problemu, by na falach krótkich przesyłać dane na odbiciach od jonosfery pomiędzy kontynentami. Problemami są, mała ilość sprzętu i regulacje prawne i międzynarodowe dotyczące wykorzystania częstotliwości.
no ale tych krótkofalowców jest od cholery i cały czas nawijają...
więc na wypadek gdyby komuchy wyłączyły net i telefonie nadal można przesyłać informacje, i myśle że jak za okupacji zakamuflowane stacje bedom nadawać i nikt sie nie bedzie jakimiś prawnymi regulacjami przejmować...
 

ford

Active Member
314
33
Nie wiem jak obecnie, ale internet przez "radio" działał, również w Polsce jeszcze 10lat temu (może jeszcze działa) , jest to usługa darmowa (przekaźniki prywatnych użytkowników), wystarczy posiadać odpowiednią koncesję, oraz dobrą antenę na dachu, był o tym dobry artykuł w jakimś magazynie dyskowym, dla 8-bitowych komputerów (jak znajdę to dam znać, nie ma bezpośrednio w necie). Wada takiego rozwiązania, to prędkości modemowe, liczone w bitach, oraz sprzęt nie do kupienia, trzeba zrobić sobie samemu.
http://pr.ehion.com/index.php?p=31&r=7
http://pl.wikipedia.org/wiki/Packet_Radio
 
Do góry Bottom