Alkohol jakie trunki lubicie

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 636
6 112
Moje recenzje wodek:


1 Beluga
To najlepsza wódka, jaką kiedykolwiek próbowałem. I pierwszy raz ja piłem zaledwie miesiąc temu. Najlepsze odkrycie roku 2020 jak dla mnie! Ten rosyjski trunek to czyste złoto. Niestety cena jest dość wysoka (minimum 120 juanów za 0,5 l). Smakuje jak jedwabista woda. W ogóle nie czujesz jej mocy. Dopóki nie upadniesz ...

2 Finlandia
Moja ulubiona wódka ... do zeszłego miesiąca ... Smakuje jak woda, pachnie jak woda, ale wali jak cholera. Super towar z Finlandii. I to naprawdę niedrogi, tylko 60-90 juanów na taobao.

3 Belvedere
Najlepsza polska wódka smakująca prawie jak Finlandia. Problem: koszt. Masz szczęście, jeśli możesz znaleźć ja poniżej 180 juanów za butelkę. Mimo to warto chociaż raz spróbować.

4 Grey Goose
Kolejna wódka dużego kalibru. Tym razem z Francji. Wiele osób twierdzi, że to najlepsza wódka na świecie, ale ja się z tym nie zgadzam. Cena jest jednak szalona. Około 200 juanów. Smakuje dobrze, ale przereklamowana.

5 Ciroc
Kolejna francuska wódka z ... winogron. Tak. Trudno w to uwierzyć, ale prawda. Znacznie tańsza niż Grey Goose (około 120 juanów), ale prawie tak samo dobra. I lubię ich butelki, które wyglądają jak na ... perfumy .

6 Svedka
Mało znana marka ze Szwecji, ale naprawdę dobra (i znacznie lepsza niż Absolut). Całkiem niedroga. Mają nawet ładne 1-litrowe butelki za jedyne 75 juanów. To prawdziwa okazja!

7 Ketel One
Dość standardowa wódka z Holandii. Nie za bardzo pamiętam jej smaku. Myślę, że raczej lagodna. Ale cena przekracza 110 juanów, więc nie widzę powodu, aby ja już wiecej kupować.

8 Absolut
Wódka, którą pijesz ... kiedy nie ma innej opcji (lub inną opcją jest jakiś Smirnoff lub gorzej). Ma kilka problemów: zapach i smak. Szkoda, że to najbardziej dostępna wódka w Chinach! Ale jest dość tania. Możesz ja kupic na taobao za nieco ponad 60 juanów (ale 138 juanów w moim lokalnym supermarkecie ). Ale po co ja pić, skoro zamiast tego można kupić Finlandię?

9 Stolichnaya
Tylko dla hard-core'ow. Smakuje mocno i tak też pachnie. Nie nadaje się do shotów, ale OK w koktajlach.

10 Wyborowa
Całkiem tania polska wódka (40 juanów czy coś), która niestety ma mocny smak. Musisz być alkoholikiem, żeby pić to w shotach. Ale przypuszczam, że można ja ostatecznie przalknac w koktajlach.

Ogólnie rzecz biorąc, pierwszych siedem wódek na tej liście jest dość wymiennych. Wszystkie sa dobre. A ostatnie trzy należą do kategorii „jeśli nie masz nic innego…”.

I ostatnie przemyślenia: jeśli jesteś nowy w piciu wódki, muszę cię ostrzec: nigdy nie pij ciepłej wódki! Nawet wódka za 400 juanów będzie smakowała okropnie, jeśli nie zostanie schłodzona przez co najmniej 5 godzin przed wypiciem. Przynajmniej! I nie martw się, wódka nie zamarza, więc im dłużej trzymasz ją w zamrażarce, tym lepiej.

Pijcie odpowiedzialnie!

(artykul ten napisalem po angielsku dla Chinczykow, a potem przetlumaczylem na polski Google translatorem, taki ze mnie len )

------------------------------------

Moj ambitny plan na nastepne 5 lat. Od tego na ktory najbardziej licze po ten ktory pewno mnie zawiedzie... Mam nadzieje, ze uda mi sie sprobowac kazda z tych wodek przynajmniej raz w zyciu! Niestety te z gornej polki kosztuja nawet 400-500 juanow .


Crystal Head Aurora
Anestasia
Jean-Marc XO
Chopin
42 Below
Reyka
Stolichnaya Elit
Russian Standard
Zyr
Tito's
Devil Rabbit Vodka
Outerspace vodka
Spring vodka
Zernoff
Drova
Danzka
Putinka
Skyy
 
Do góry Bottom