Alfie Evans - podejmowanie decyzji przez rodziców ?

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 794
Ano - osoba która miała bardzo duży wpływ na rozwój ekonomii w kontekście systemów zdrowia i wciąż po połowie wieku inspiruje i stanowi poważne odniesienie tak dla ekonomistów jak i twórców prawa dot. tej gałęzi gospodarki.

Good enough for me
.
Osoba, która sobie ustaliła na tyle wymagające założenia dla teorii, o których z góry wiadomo, że rzeczywistość nie może spełnić; musi więc działać na innych zasadach, których wyjaśnienia Arrowa nie dotykają.
Jeżeli miałbym na szybko wymienić pewne "skutki uboczne", to mamy przykładowo akcje z USA gdzie ludzie płacą za dojazd karetką do szpitala paręset (o ile nie więcej) dolarów, a za prostą kroplówkę płacić dziesiątkrotnie więcej mogą znacznie więcej niż wynosi cena rynkowa luzem. No już abstrahując od obciążenia biurokratycznego bynajmniej nie wynikającego z rynku ubezpieczycieli. Spora cena jako część wydatków PKB.
Ale wiesz, że za drożyznę prywatnej medycyny w USA możesz podziękować między innymi właśnie panu Arrow?

https://mises.org/wire/healthcare-government-—-not-technology-—-driving-prices
https://mises.org/wire/why-health-care-costs-exploded-after-world-war-ii
 
D

Deleted member 4683

Guest
Niestety powiedziałem tylko to, że wykwalifikowana kadra lekarzy-specjalistów wie lepiej co czynić w danym przypadku dla danego pacjenta. Prawo zwyczajnie to przyklepuje. Czy można je ulepszyć by dać pacjentom większą autonomię? Jak najbardziej.


Najpierw określasz decyzję o uśmierceniu dzieciaka wbrew woli rodziców optymalną a potem piszesz, że system można ulepszyć dając pacjentom większa autonomię. Dostrzegasz pewną rozbieżność ?
 

tolep

five miles out
8 585
15 483
eżeli miałbym na szybko wymienić pewne "skutki uboczne", to mamy przykładowo akcje z USA gdzie ludzie płacą za dojazd karetką do szpitala paręset (o ile nie więcej) dolarów, a za prostą kroplówkę płacić dziesiątkrotnie więcej mogą znacznie więcej niż wynosi cena rynkowa luzem.

Rzadko wklejam linki do YT zamiast odpowiedzi, bo sam prawie nigdy w coś takiego nie klikam. Ten filmik jest jednak ZNA-KO-MI-TY

ponad 30 minut.
 

Redrum

Active Member
705
183
Osoba, która sobie ustaliła na tyle wymagające założenia dla teorii, o których z góry wiadomo, że rzeczywistość nie może spełnić; musi więc działać na innych zasadach, których wyjaśnienia Arrowa nie dotykają.

Nie wiem czy rzeczywistość spełniają, ale wyniki amerykańskiej służby zdrowia lądują regularnie w dole tabeli krajów rozwniętych/OECD czy czegokolwiek innego, przy bardzo wysokich nakładach jako % PKB. Pytanie czy modele są wujowe czy nie w tym przypadku zdają się być mało istotne.

Żebym nie został źle zrozumiany - o służbie zdrowia USA jako jednym wielkim, mieszanym fuckfeście czytałem wielorkotnie i oglądałem filmy z różnych stron debaty (choć głównie austriackiej) - i do wolnorynkowego el dorado jest tam w ciul daleko. Odbiega ona jednak jako system najmocniej od znanych w Europie systemów (Beveridge, pruski i podobne)

Najpierw określasz decyzję o uśmierceniu dzieciaka wbrew woli rodziców optymalną a potem piszesz, że system można ulepszyć dając pacjentom większa autonomię. Dostrzegasz pewną rozbieżność ?

Bo w tej sytuacji lekarze podjęli dobrą decyzję. (czy to powinno być narzucone przez prawo lewiatana z góry - wolałbym by tak nie było) Pytanie czy świadomemu pacjentowi w bardziej liberalnym systemie poparłbym oddanie większej kontroli nad końcem jego życia/kierunkiem terapii? Tak, ale oddałbym to w "ręce" umów ze szpitalem oczywiście.

Co do filmu PE - z chęcią obejrzę w wolnej chwili.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 728
Najprawdopodobniej przyczyną choroby Alfiego były szczepionki. Jak się spojrzy na historię jego szczepień, to walili je w niego tak, że nawet chłop nie miał by sumienia tak warchlaków szczepić.

Alfie Evans: choroba chłopca zaczęła się od szczepień

Dziecko, u którego podejrzewa się zaburzenia neurologiczne nie powinno być szczepione skoro nie było diagnozy. U Alfiego Evansa lekarze nie postawili diagnozy. Mimo to lekarze i sąd nie dali mu szansy na życie. Chłopiec zmarł po kilku dniach po odłączeniu go od aparatury wspomagającej oddech. Sąd wbrew woli rodziców, którzy chcieli szukać pomocy dla dziecka w innym szpitalu, wydał na niego wyrok śmierci.
Alfie Evans urodził się 9 maja 2016 roku. 11.07.2016 r. chłopiec otrzymał osiem szczepionek w trzech wkłuciach oraz jedną doustnie. Były to szczepionki Infanrix IPV Hib, Prevenar, Bexsero, rotavirus. Według informacji z wyroku sądu w tym czasie zauważono u chłopca zezowanie.
9.09.2016 r. Alfie otrzymał siedem szczepionek: Infanrix IPV Hib oraz Rotarix. Alfie zaczął się mniej uśmiechać, długo spał do tego stopnia, że zaczęło to niepokoić mamę i dość często musiała go budzić. Martwiła się również brakiem ogólnych interakcji i niechęcią Alfiego do sięgania po zabawki i niechęcią do zabawy. Zastanawiano się czy zez nie jest objawem poważniejszych problemów, nawet zaburzeń zdolności widzenia. Pielęgniarka środowiskowa była zaniepokojona brakiem odpowiedniej do wieku kontroli głowy Alfiego.
Mimo tych problemów 18.11.2016 r. chłopczyk otrzymał siedem szczepionek w trzech wkłuciach: Infanrix IPV Hib, Prevenar 13, Bexsero. W szóstym miesiącu życia nie było żadnych wątpliwości, że Alfie wykazuje oznaki znacznego opóźnienia rozwojowego.
W listopadzie 2016 r. został poddany przeglądowi w poradni ogólnej w szpitalu Alder Hey. Skan mózgu / kręgosłupa MRI został wykonany 30 listopada 2016 r. Raport z badania wykazał, że funkcjonuje on w zakresie przewidywanym dla niemowlęcia w wieku od 6 tygodni do 2 miesięcy.
Pediatra, odnotował co następuje: „Skan mózgu MRI wykonany w dniu 30.11.2016 wykazał opóźnioną mielinizację graniczną ze względu na wiek chronologiczny i niewyjaśnione ograniczenie dyfuzji wzdłuż czuciowej kory ruchowej, korowo-rdzeniowej. Kanały i włókna prowadzą do środkowych płatów skroniowych. Wygląd nie jest typowy dla żadnego konkretnego zaburzenia. Sugerowane możliwe do wykluczenia diagnozy to zaburzenia mitochondrialne i niekenotyczna hiperglicynemia.
Źródło: 1. Wyrok sądu, który skazał Alfiego na śmierć.
https://www.judiciary.gov.uk/wp-content/uploads/2018/02/alder-hey-v-evans.pdf
2. Zdjęcie książeczki szczepień.

3. Zrzut z FB mamy chłopca, gdzie wyrażała obawy przed drugą serią szczepień.


Za Stop NOP - http://stopnop.com.pl/alfieevans/

A Brytole powoli zaczynają mieć tego dość!
To może uchronić chore dzieci przed okrucieństwem sądów i lekarzy. Brytyjczycy walczą o "prawo Alfiego"
 
Ostatnia edycja:

Redrum

Active Member
705
183
Krzysiu czy Ty w ogole zastnawiasz sie z jakich zrodel informacji korzystasz, i czy aby na pewno sa rzetelne? o_O
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
13 006
Justyna Socha to dla mnie Człowiek Roku.
To, jak potężną pracę wykonuje jej stowarzyszenie, budzi szacunek.
 

Redrum

Active Member
705
183
To, jak potężną pracę wykonuje jej stowarzyszenie, budzi szacunek.

Faktycznie, powiększanie ryzyka zachorowań to potężna praca, godna najbardziej podłych ludzi.

Są załączone lub są podane źródła.

Tragicznie nie udowadniające postawionej tezy ale spoko.

Wiarygodność osoby przekazującej dalej wiarygodne źródła nie ma znaczenia.

Z definicji nie, w praktyce dzielenie się informacjami z gównoźródeł jest mówiąc delikatnie nierozsądne.
 
Do góry Bottom