Zwierzęta

D

doktor77

Guest
Szanowni Panowie i Panie,

jeżeli którekolwiek z Was chciałoby wspomóc się tradycyjnymi produktami pochodzącymi z Państwa Środka to zapraszam do przesyłania zapytań na priv.

Zapewniam, iż produkty są pochodzenia naturalnego i mają szeroki wachlarz zastosowań.
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 189


Niedawno szwedzki pies myśliwski (dokładnie rasa elkhund szary) podczas polowania na łosie natrafił na wilki. Wilki potraktowały go jak intruza i psina przeżyła dlatego, że miała na sobie specjalny ochraniacz:
vargvast_1_s.jpg


Szczegóły tutaj:
http://svenskjakt.se/Start/Nyheter/...gar-angriper-hund--varning-for-starka-bilder/
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
13 001
Po ponad minucie załadował się libnet, po kilkunastu sekundach dotarłem tutaj, iiiiiii czeeeekaaaammm, aż się załaduje zdjęcie Kawadora. Zajebisty libnet, dziffko! Zdjęcie jeszcze się ładuje, jest w połowie ... może się uda? Maluję kuchnię, może iść powałkować nieco sufitu? Jak wrócę za ileś tam minut, zobaczę, o co cho z Twoim zdjęciem ... ja pierdolę ...no ni chuja, poddaję, się. Dzięki Kawi za info w każdym razie.
 

xiwox

Active Member
64
139
Ja z wielkim szacunkiem traktuję srokę (wiki). Dlaczego taka wyjątkowa? Najinteligentniejszy z ptaków, jest jedynym gatunkiem spoza gromady ssaków, który zdał test lustra (wskaźnik samoświadomości). Sroki podpatrują wiewiórki, które gromadzą zapasy na zimę i zapamiętują miejsca ich zakopania, a później same z nich korzystają.
Nigdy nie miała lekko - w Europie Zachodniej uważana jest za symbol nieszczęścia (szczególnie zły omen, gdy napotka się ją samą). Przez wrodzoną ciekawość została uznana za "złodziejkę"- nie tylko kosztowności, ale i jaj z ptasich gniazd. Oskarżenia są bezpodstawne (większość diety stanowią różne gatunki bezkręgowców i małych, szkodliwych gryzoni oraz pokarm roślinny), a pomimo tego w wielu krajach tępi się sroki. Niektórzy badacze uważają, że tak jak cała rodzina krukowatych, na drodze swoich złych doświadczeń potrafi odróżnić zagrożenie ze strony myśliwego od człowieka bez strzelby, któremu pozwala zbliżyć się do siebie dużo bliżej. Co więcej, ostatnie badanie wykazały, że sroki nie wykazują zainteresowania przedmiotami błyszczącymi, lecz wręcz ich unikają.
Na świecie są jednak kraje, gdzie sroka wzbudza dobre skojarzenia. W Chinach uważana jest za symbol pomyślności małżeńskiej i radości. W Bengalu i innych stanach Indii panuje zakaz zabijania sroki.
tumblr_n8ynfi6wng1r4t9h1o1_1280.jpg
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 189
O, sroka. Zajebisty ptaszor. Dać mu cylinder i łańcuch na brzuch i wypisz-wymaluj bogaty kapitalista :).

I cieszy mnie to, iż Polska pomimo tej całej zjebaności należy do tych krajów w Europie, gdzie sroka jest chroniona (znane mi są jedynie Litwa i Holandia). Wszędzie gdzie indziej albo jest zabijana niezasłużenie jako szkodnik, albo w tych bardziej cywilizowanych krajach jest łowna. I proszę o niezaśmiecanie pierdołami, iż jakoby wybija malutkie ptaszki śpiewające. Sroka także wyjada jaja gołębiom, a te jakoś wymierać nie chcą :). Poza tym wszelakie badania wykazują, iż to zjawisko rzadkie. Co jest logiczne, bo pisklęta i jaja nie są obecne cały rok, a sroka jako inteligentny zwierz nie skazywałby się na samozagładę. To nie socjalista :).

I mam na to poparcie w terenie. U mnie na osiedlu jest sporo wróbli, sikorek, słowików, jaskółek, jerzyków, nawet pleszki i kilka ptaków, których zidentyfikować nie potrafię. A śpiewają w lecie kosy. A mimo tego, jest od cholery srok, zdziwiłem się jak sporo się zgromadziło wokół przewróconego śmietnika (a w zimie dochodzą mewy i gawrony). Ogólnie w Szczecinie jest sporo wróbli, a pozwalają na to dobre warunki siedliskowe w postaci wnęk budynków, krzewów, parków, czy nawet budek lęgowych na budynkach. I co? Sroki i reszta współżyją, tak więc miłośnicy malutkich słodziutkich ptaszków pierdolcie się i douczcie się. Ciekawe czy także byście płakali, gdyby ten "bezużyteczny, inwazyjny szkodnik" (mający na koncie od tysiącleci przeganianie inwazyjnego kota, który robi większe spustoszenie w ekosystemie, funkcje sanitarne w postaci zjadania padlin, zjadanie szkodliwych robali, oczyszczanie kopytnych z kleszczy, pozbywanie się najsłabszych sztuk wśród ofiar i samoregulacja w postaci kanibalizmu. Plus wszystko ochotniczo i za darmo) zamiast pisklaczka zajebałby brzydkiego szczura czy pisklę wrony (która jest wystarczającym regulatorem sroki).

BTW, ci miłośnicy ptaszków hejtują srokę tak samo, jak ci najbardziej zjebani ekosie myślistwo. "Ojej, jaka zła sroka zabija pisklaczka. Zajebałbym kurwę szkodliwą i powinna zostać wytępiona!" brzmi tak samo jako "Ojej, jaki zły myśliwiec morduje zajączka. Zajebałbym kutasa zwyrodniałego i to legalne kłusownictwo powinno zostać zdelegalizowane!" ;).

Aha, USA także chroni srokę :). Kolejny powód, by tam się przeprowadzić.

A tak w ogóle to piękny ptak, zwłaszcza ten ogon. Zaskakująco nie wyglądający jak typowy krukowaty. Pewnie reszta zazdrości jej takiego ładnego ogona...
f21132362ba18ca845ad343fa3852361-d4klaxl.jpg

4e304da172bf89fcf6e878ad145d70f8-d4vg3rm.jpg
 
Ostatnia edycja:

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 189
Krótko i wulgarnie: Pierdolisz pan.

To czemu ten "szkodnik" jakoś nie wybił populacji innych ptaków w Szczecinie, a Polska to nie jest kraj federacyjny i prawo wszędzie jest takie samo?

Zresztą sroka mieszka w Europie od tysiącleci i pewnie wyżeranie jajek ma wypracowane od lat, uważana jest za jednego z najinteligentniejszych ptaków... i nagle miałaby doprowadzić do niszczenia czego się da?
giphy.gif


Poza wybijanie pisklaków tym to rzecz naturalna i zdrowa selekcja. Ci rodzice pewnie sami w dzieciństwie byli świadkami ataków srok i przeżyli, skoro dotrwali do wieku rozrodczego. Mieli lepsze geny. Kot robi większe spustoszenie w ekosystemie i sroka atakując go robi więcej dobrego.

Mało tego, zwiększa liczba drapieżników polujących na srokę, w niektórych krajach miasta zasiedliły krogulce mogące w stanie zabić srokę, to samo sokoły wędrowne, wrona także wyjada srocze lęgi (choć liczebność wrony zauważalnie spada). A niech tylko kruk podbije miasta (co zrobił już na obrzeżach) i będzie miał świeży omlet z sroczych jaj.

A co do dziobania biednych młodych to sroka nie jest jedyna. Robią to i dzięcioły, trzcinniczki i wróble. Tu jedno wideo jak kochany wróbelek elemelek zabija pisklaczki sikorki. Sroka to chociaż zjada co zabije :p
 
S

samatra

Guest
O srokach to temat długi , sroki są PLAGĄ. w całej Polsce. !! Ja mam je w grodzie i mnie szlak trafia. Nie wiem jak to przegonic bo zabijac nie wolno. Przecież nasi "obrońcy uciskanych zwierząt" ( wywożący psy do lasu kiedy jadą na Sycylię, czy Baleary) i podobni ćwierćinteligenci powiadomią wszystkie komisariaty policji i zaszczują takiego czlowieka.Opowiadal mi sąsiad że jeden rolnik zabił srokę i powiesił ją na drutach dookoła drzew orzechowych i od tej pory wszystkie sroki zniknęły.
 
Do góry Bottom