Zmierzyli poziom szczęścia na świecie

D

Deleted member 4683

Guest

Raport pokazuje również, że ludzie nie chcą wychodzić spod parasola państwa i ograniczać wydatków socjalnych. Wręcz przeciwnie, chcą więcej wydatków na ten cel. Średnio prawie 40 procent twierdzi, że jest skłonnych zapłacić wyższe podatki, jeśli tylko przyczyni się to do poprawy usług w zakresie zdrowia publicznego i emerytur.
To naprawdę nie napawa optymizmem. Tym bardziej, że frazę "są gotowi płacić wyższe podatki" należy tłumaczyć "zagłosują za podwyższeniem podatków wszystkim".


.
 

Slavic

Wolnorynkowiec
577
1 690
To naprawdę nie napawa optymizmem. Tym bardziej, że frazę "są gotowi płacić wyższe podatki" należy tłumaczyć "zagłosują za podwyższeniem podatków wszystkim".


.

Mnie to wcale nie dziwi, że ludzie chcą wyższego socjalu. Żyją w iluzji wolności i nie chcą przerwać tej błogiej nieświadomości. Oni niedługo bez państwa dupy sobie nie podetrą.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Ja mam tendencje do bycia szczęśliwym człowiekiem (prywatnie, tzn. cieszą mnie małe rzeczy), ale grzebię to tu, to tam i jakoś tak się stało, że interesują mnie kulisy, a to są sprawy generalnie mocno ponure i potrafią zdołować. Ignorancja jest błogosławieństwem. Błogosławieństwem jest też ograniczona empatia. Znam ludzi którzy uwielbiają koty, dokarmiają je i mocno ciepią widząc bezdomne koty np. z środku zimy. W sumie to bycie ograniczonym skurwielem podnosi szanse na bycie szczęśliwym.
 
Do góry Bottom