Zapodaj coś ciekawego

T

Tandor92

Guest
Jak ja uwielbiam ten jego "slang" z 15-osobowymi magazynkami. W całym swoim życiu nie spotkałem takiego określenia no ale on jest wielkim ekspertem i inni go nie znają. Jasne, że wymyślił to na potrzeby programu aby demonizować broń palną.

Szkoda, że Dziewulski nie jest człowiekiem "właściwie przygotowanym do strzelania" bo nawet nie potrafił postrzelić się śmiertelnie, a przecież jak sam mówi: jeden strzał - jeden trup :D

Broń szybkostrzelna
- no po cholerze, tak samo jak prawie każdy pistolet samopowtarzalny.
Razi na spore odległości
- większe niż inne pistolety o podobnych rozmiarach i kalibrze?


No nie, mam uciekać bo zabijanie morderców i złodziei to nie rozwiązanie. A co pan robił jako antyterrorysta? Uciekał?

Panie generale, a broń w rękach psychopatów kiedy obywatele są bezbronni to jest bezpieczne rozwiązanie?

Pani psycholożki nawet nie będę komentować.
 

Hitch

3 220
4 872
6363018_460s_v1.jpg
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
I znowu to podkreślenie, że Bank Centralny w USA jest "prywatny". Jakby to było źródłem wszystkich problemów.
 
OP
OP
N

nowy.świt

Guest
Pierwotnie Verne tworząc tę postać zamierzał opisać go jako Polaka - powstańca (Polska w okresie zaborów), lecz z powodów politycznych (stosunki francusko-rosyjskie), po naciskach wydawcy (Pierre-Jules Hetzel) zdecydował się na zmianę narodowości bohatera[3]. Kapitan Nemo w wydrukowanych powieściach jest Hindusem stroniącym od ludzi
 
D

decha_131

Guest
http://lewicowo.pl/karol_marks_a_powstanie_styczniowe/

W sumie artykuł można byłoby zatytułować: "Od Powstania Styczniowego do Rewolucji Październikowej"

1. Marks nie był twórcą Pierwszej Międzynarodówki, wszedł do niej dopiero przez manifestację w sali św. Marcina na rzecz Polski, 28 września 1864 roku. Od tej jednak pory do samego końca odgrywał w Międzynarodówce rolę ducha-czyniciela, wycisnął na całości jej prac swe piętno. Do końca też wnosił do Międzynarodówki myśl o konieczności odbudowania Polski.

2. Pierwsza Międzynarodówka powstała na fali poruszenia wywołanego powstaniem w Polsce. Od początku ścierały się w niej dwa nurty: nurt politycznej walki proletariatu, reprezentowany przede wszystkim przez Marksa, i nurt apolitycznej walki ekonomicznej, czerpiący swe natchnienie z nauk Proudhona, później także z nauk Bakunina. Nurt marksowski angażował się zdecydowanie w poparcie dla sprawy polskiej, nurt anarchistyczny był sprawie polskiej nieżyczliwy.

3. Przewaga wpływów Marksa w Radzie Centralnej i w ogóle w ośrodku londyńskim sprawiła, iż Rada zajmowała w sprawie Polski stanowisko zdecydowanie życzliwe i aktywne. Przewaga wpływów proudhonowskich na kongresach w pierwszym okresie istnienia Międzynarodówki uniemożliwiła życzliwe dla Polski uchwały kongresów. Jednakże sam fakt, iż do założycieli Międzynarodówki należeli Polacy i że Międzynarodówka powstała na manifestacji w obronie Polski, przeszedł na zawsze do tradycji międzynarodowego ruchu robotniczego. Tradycji tej należy też przypisać fakt, że Polacy w Międzynarodówce Pierwszej, a potem Drugiej, reprezentowani byli zawsze jako odrębny kraj i naród przez wspólną trójzaborową delegację. Była to aż do roku 1918 jedyna międzynarodowa organizacja o charakterze politycznym, uznająca istnienie Polski pomimo zaborów i podziałów.

W takim momencie zacząłem wstydzić się, że jestem Polakiem.
 

Aterlupus

Well-Known Member
474
971
Do góry Bottom