Zapodaj coś ciekawego

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
Nie jestem pewien, czy wszędzie organizacja zbiorowego zarządzania mogą domagać się opłat od dzieł nie powierzanych im w zarząd. Natomiast może gdzieś okazać się, że ktoś wymyśli, że utwory tworzone przez sieć neuronową są utworami zależnymi i należy się kasa - to zawsze jest możliwe. Albo że licencje nie obejmują uczenia sieci neuronowych. Ale to jednak odrębna kwestia od podleganiu prawu autorskiemu rezultatów pracy sieci.
Problem jest jeszcze poważniejszy, co jak sieć neuronowa stworzy plagiat? Kto odpowie za to? Jej właściciel?
 
D

Deleted member 6431

Guest
https://timeline.com/old-man-crater-lake-1cc4478d6064


it-just-wood-nt-sink.jpg
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Algorytm Google wykrywa raka płuc lepiej niż lekarze
Sztuczna Inteligencja
Wczoraj, 21 maja (12:12)
Naukowcy z Google AI współpracujący z Uniwersytetem w Northwestern opracowali algorytm zdolny do wykrywania raka płuc na podstawie testów przesiewowych. Mechanizm działa lepiej niż radiologowie ze średnim doświadczeniem wynoszącym średnio osiem lat.

Algorytm był w stanie wykryć raka płuc na podstawie tylko jednego zdjęcia TK (z tomografu komputerowego) średnio o 5 proc. częściej niż grupa sześciu ekspertów. Co więcej, maszyna zmniejszyła o 11 proc. liczbę fałszywych trafień. W przypadku diagnozy opartej na kilku zdjęciach TK, lekarze i komputer osiągnęły podobne wyniki.

Nowo opracowany algorytm został udostępniony za pośrednictwem interfejsu API Google Cloud Healthcare. Wykorzystuje on metodę deep learning do przewidzenia, czy pacjent ma raka płuc. Algorytm jest w stanie wykryć zmiany nowotworowe o 9,5 proc. częściej niż radiolog ze średnim doświadczeniem szacowanym na osiem lat stażu.

- Nasz system wykorzystuje model 3D wolumetrycznego deep learning, aby analizować pełną anatomię skanów TK klatki piersiowej, a także wykrywanie obiektów typowych dla złośliwych zmian nowotworowych - powiedziała Shravya Shetty z Google odpowiedzialna za projekt.

Komputer został przeszkolony za pomocą ponad 42 000 obrazów przesiewowych TK klatki piersiowej pochodzących od prawie 15 000 pacjentów. U 578 z nich w ciągu roku od momentu badania rozwinął się nowotwór.

Według danych WHO rak płuc jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów na świecie, zabijając łącznie 2 mln osób rocznie, tyle samo co rak piersi.
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
A jak już mowa o Stalinie to mi się przypomniał Marks. Czy ktoś wie z jakiego jego dzieła pochodzi przypisywany mu przez korwinistów cytat:
Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację.
W polskojęzycznym necie cytują to wyłącznie prawicowcy. Kilka lat temu szukałem w anglojęzycznym i trafiłem na coś podobnego, ale autorem był chyba jakiś angielski komunista żyjący po Marksie. Kolejny propagandowy fejk?
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
A jak już mowa o Stalinie to mi się przypomniał Marks. Czy ktoś wie z jakiego jego dzieła pochodzi przypisywany mu przez korwinistów cytat:
Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację.
W polskojęzycznym necie cytują to wyłącznie prawicowcy. Kilka lat temu szukałem w anglojęzycznym i trafiłem na coś podobnego, ale autorem był chyba jakiś angielski komunista żyjący po Marksie. Kolejny propagandowy fejk?

Widzieliśmy już wyżej, że pierwszym krokiem rewolucji robotniczej jest wydźwignięcie proletariatu w klasę panującą, wywalczenie demokracji.

Proletariat zużyje swoje panowanie polityczne na to, by krok za krokiem wyrwać z rąk burżuazji cały kapitał, by scentralizować wszystkie narzędzia produkcji w ręku państwa, tj. w ręku zorganizowanego jako klasa panująca proletariatu, i by możliwie szybko zwiększyć masę sił wytwórczych.

Początkowo może się to oczywiście dokonać tylko za pomocą despotycznych wtargnięć w prawo własności i w burżuazyjne stosunki produkcji, a więc za pomocą zarządzeń, które ekonomicznie wydają się niedostateczne i nieuzasadnione, ale w przebiegu ruchu przerastają same siebie i są nieuniknione jako środki przewrotu w całym sposobie produkcji.

Zarządzenia te będą oczywiście w różnych krajach odpowiednio różne.

Jednakże w krajach najdalej w rozwoju posuniętych, będą mogły na ogół znaleźć powszechne zastosowanie zarządzenia, następujące:

1. Wywłaszczenie własności ziemskiej i użycie renty gruntowej na wydatki państwowe.
2. Wysoki podatek progresywny.
3. Zniesienie prawa dziedziczenia.
4. Konfiskata własności wszystkich emigrantów i buntowników.
5. Centralizacja kredytu w rękach państwa za pomocą banku narodowego o kapitale państwowym i o wyłącznym monopolu.
6. Centralizacja środków transportu w rękach państwa.
7. Zwiększenie liczby fabryk państwowych, narzędzi produkcji, udostępnienie dla uprawy i ulepszenie gruntów według jednolitego planu.
8. Jednaki przymus pracy dla wszystkich, utworzenie armii przemysłowych, zwłaszcza w rolnictwie.
9. Zespolenie rolnictwa z przemysłem, działanie w kierunku stopniowego usunięcia różni-
cy między miastem a wsią.
10. Publiczne bezpłatne wychowanie wszystkich dzieci. Zniesienie pracy fabrycznej dzieci w jej dzisiejszej postaci. Połączenie wychowania z produkcją materialną itd.


Manifest Komunistyczny 1848 r. Podkreślenie moje.
https://chomikuj.pl/wadas82/ebooki/KAROL+MARKS-MANIFEST+KOMUNISTYCZNY

Źródła wspomnianego cytatu nie znalazłem.
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
Kiedyś manifest oczywiście czytałem, ale uznałem wtedy, że nie jest to warunek wystarczający, a co najwyżej konieczny. Ale nie brałem pod uwagę tego determinizmu Marksa, tych jego praw dziejowych. W sumie faktycznie może chodzić o to.
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
Ale mniejsza o to, skąd ten cytat - ważne, że przerabiamy obecnie strategię, która już w latach 50. ub. wieku została opisana i czekała na swój dobry moment (nie wiem czy wtedy wcielano ją w życie równie skutecznie).
Tyle, że nie walczą z nami komuniści, a pociągającymi za sznurki kapitaliści globalni: szefowie Goldman-Sachs jak Jose Barroso czy Peter Sutherland, inwestorzy jak George Soros, czy banksterzy jak Rockefelerowie/Rotschildowie oraz korporacje jak Alphabet, Facebook.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
A to komuniści muszą być ubodzy i być na wyłączność przypisani do proletariatu? Co jeżeli "kapitalista globalny" ma komusze poglądy? Jest komunistą czy nie?

Problem w tym, że ludzie traktują kapitalistę i komunistę jako wzajemne antonimy, podczas gdy w rzeczywistości tak wcale być nie musi. Kapitalista to po prostu określenie funkcji społecznej producenta jakiegoś dobra, ale przecież nie musi odnosić się to do poglądów osobniczych i chęci współpracy z rządami lub ich braku.
 
Do góry Bottom