Zapodaj coś ciekawego

tolep

five miles out
8 555
15 441
Bawiliście się kiedyś w szacowanie liczebności jakiegoś tłumu, np. manifestacji, np. Marszu Niepodległości? Mnie się zdarza, więc się znowu zabawiłem. Jedyne zdjęcie które znalazłem, miało słabą rozdzielczość, ale zabawiłem się i tak. Na podstawie własnego doświadczenia z maszerowania w latach 2011-13, Google Maps/Earth i Wiki.

mn2015.jpg 2015-11-13 02_22_29-Rebelya _ forum _ Marsz Niepodległości'15.png
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
9632240de764251545096da92904b7b0.1d00ed931bdf317b700c24414c4babc1.gif
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
http://m.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/socjalistyczna-ii-rzeczpospolita/?wpmp_switcher=mobile

Socjalistyczna II Rzeczpospolita

Publikację wyróżnia ogrom bardzo ciekawych i mało znanych informacji. Oto na przykład w trzecim rozdziale autor podaje, że w 1929 r. prof. Adam Heydel wyliczył, iż w wolnej Polsce obywatel płacił aż o 70–100 proc. wyższe podatki niż Polacy pod zaborami. Z kolei w 1925 r. ekonomista Jerzy Zdziechowski porównał miesięczne wpływy budżetowe do całego obiegu pieniężnego. W Szwajcarii stanowiły one 2,2 proc., we Francji 6 proc., w Austrii 8 proc., w USA 11 proc., w Szwecji 11 proc., w Czechosłowacji 15 proc., a w Polsce 36 proc.

__________________

http://wolnemedia.net/prawo/87-latka-skazana-za-podzeganie-do-rasowej-nienawisci/

87-latka skazana za „podżeganie do rasowej nienawiści”


Niemiecki sąd skazał na karę więzienia 87-letnią kobietę za „podżeganie do nienawiści rasowej” oraz „negację holocaustu”. Ursula Haverbeck-Wetzel została skazana na 10 miesięcy pozbawienia wolności bez prawa do zwolnienia warunkowego. Jak powiedziała ona podczas rozprawy, jej oświadczenia w tym temacie były jej osobistymi przekonaniami.[
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Czekałem na jakieś informacje zwiazane z tytułem filmiku i dowiedziałęm się tylko że w kucki łatwiej się wysrać. z powodu zwieracza. Nazwali to "nauką" i przeszli do części reklamowej.
To poczytaj też sam, bo ta metoda jest rozpowszechniona i łatwo wynajdziesz dodatkowe info w necie. Ja sam znalazłem najpierw artykuły, a potem ten filmik.
A teraz z innej beczki:

Zmiana poczucia humoru wczesną oznaką demencji

Znane porzekadło „śmiech to zdrowie” może nieco stracić na aktualności w świetle nowych badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Londyńskiego. Odkryli oni, że zauważalna zmiana poczucia humoru może być wczesnym symptomem demencji.

Badania wykazały, że wśród osób, u których z wiekiem nasilało się zamiłowanie do tzw. czarnego humoru, częściej występował behawioralny wariant otępienia czołowo-skroniowego (bvFTD), który charakteryzuje się zmianami w zachowaniu. Zwykle zmiana poczucia humoru następowała na wiele lat przed ujawnieniem się choroby.

Naukowcy pod przewodnictwem dr Camilli Clark z Centrum Badań nad Demencją zaprosili do badań znajomych i krewnych 48 osób z różnymi rodzajami demencji lub choroby Alzheimera oraz 21 osób zdrowych. Poproszono ich o wypełnianie kwestionariuszy, w których mieli ocenić preferencje swoich bliskich dotyczące poszczególnych rodzajów filmów komediowych.

Pytano też o to, czy u chorych dało się zauważyć jakiekolwiek zmiany w poczuciu humoru w ciągu ostatnich 15 lat, jeszcze zanim zdiagnozowano u nich chorobę, oraz czy wykazały się niestosownym poczuciem humor.

Analiza odpowiedzi wykazała, że u osób z otępieniem czołowo-skroniowym częściej występowały przypadki nietaktownych lub nietrafnych reakcji, jak np. śmianie się w sytuacjach, które zazwyczaj nie wydają się zabawne, np. szczekanie psa, tragiczne sytuacje życiowe lub przykre wiadomości.

Co więcej, okazało się, że osoby cierpiące na wariant behawioralny FTD i chorobę Alzheimera częściej preferują komedie slapstickowe, takie jak np. "Jaś Fasola" niż absurdalny i satyryczny humor wybierany zwykle przez osoby zdrowe w zbliżonym wieku.

Rezultaty prac badawczych wskazują, że przyjaciele i krewni dostrzegali zmiany w poczuciu humoru osób, u których stwierdzono wariant behawioralny FTD lub chorobę Alzheimera co najmniej 9 lat przed wystąpieniem bardziej powszechnych symptomów otępienia, takich jak problemy z pamięcią czy komunikacją.

http://portal.abczdrowie.pl/zmiana-poczucia-humoru-wczesna-oznaka-demencji

Analiza odpowiedzi wykazała, że u osób z otępieniem czołowo-skroniowym częściej występowały przypadki nietaktownych lub nietrafnych reakcji, jak np. śmianie się w sytuacjach, które zazwyczaj nie wydają się zabawne, np. szczekanie psa, tragiczne sytuacje życiowe lub przykre wiadomości.
Przecież śmianie się z przykrych wiadomości i cudzego nieszczęścia jest czymś normalnym, hihi.
 

Kompowiec2

Satatnistyczny libertarianin
459
168
Nie wiedziałem gdzie to dać, to daje tu:
imgur.com/a/mll9Z
dostałem od starszeństwa. Może nie akap, ale minarchizm jest! Z tą papką, jaką teraz porównuje od 2 klasy gimnazjum - przepaść. Zdumłem.
 
Ostatnia edycja:

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Arabowie w stolicy zadowoleni. Rekordy sprzedaży kebabów po Marszu Niepodległości
Autor: Wiadomości Pikio

kebab-marsz-681x313.png


Marsz Niepodległości zgromadził ponad 45 000 uczestników. Gigantyczny tłum powędrował z Ronda Dmowskiego na Błonie w okolicy Stadionu Narodowego. Z Marszu zadowoleni są również Turcy i Arabowie, którzy zanotowali rekordy sprzedaży po pochodzie narodowców.


W Marszu Niepodległości wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Wznoszono na nim m.in antyimigranckie oraz antyislamskie hasła takie jak: „Cała Polska krzyczy z nami, wypier*alać z brudasami” czy „A na drzewach zamiast liści będą wisieć islamiści”. Sieć obiegł również transparent z hasłem „Wolimy kotleta od Mahometa”. Pochód przeszedł bardzo spokojnie, nie licząc drobnych incydentów i naruszeń prawa w postaci użycia rac.

Gdy Marsz się zakończył, kilkadziesiąt tysięcy osób rozeszło się po ulicach Warszawy. Nie odnotowano żadnych aktów agresji skierowanych przeciwko lokalom serwującym bliskowschodnią kuchnię, co zdarzało się po marszach antyimigranckich.

Mało tego, właściciele tychże restauracji po Marszu odnotowali rekordy sprzedaży, a ich knajpy wypełnione były klientami w biało-czerwonych opaskach i odzieży z narodowymi symbolami.

Najbardziej zadowoleni z Marszu Niepodległości byli arabscy i tureccy właściciele kebabów w okolicach Ronda Waszyngtona oraz na ulicy Francuskiej. Jeśli chodzi o bliskowschodnią kuchnię, oblegane były również lokale sieci Kebab King.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Zagranicą myślą, że Marsz Niepodległości był marszem przeciw islamizacji xD
to jest przez to że lemingi nie znajo języków ino rozpowszechniają to co im ich ulubione "niezależne" media zapodadzą, tak samo co chwile puszczają w polsce jak to niemcy protestują i jak to sie strasznei tam gwałci i takie tam...
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Zagranicą myślą, że Marsz Niepodległości był marszem przeciw islamizacji xD
Super! To niech tak myślą! Nie należy ich wyprowadzać z błędu. Niech zrobią u siebie większe marsze przeciw islamizacji.

to jest przez to że lemingi nie znajo języków ino rozpowszechniają to co im ich ulubione "niezależne" media zapodadzą
To prawda.
Jest jeszcze inne zjawisko. Otóż zagranica otrzymuje wiadomości z Polski od lemingów znających języki. Efekt jest taki, że wiadomości są przekłamane przez te lemingi wielojęzyczne. A że tych wielojęzycznych lemingów jest mało, to informacje są szczątkowe i zniekształcone.
 
Do góry Bottom