Zapodaj coś ciekawego

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
CTH5_kmVEAA0xpX.jpg:large
 

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
Widzę dość duże zainteresowanie grafiką, którą wrzucił Staszek, ale nie ma się czym podniecać bo matematyka i rzeczywistość to dwie różne sprawy (łączą się, gdy ktoś chce policzyć rzeczywistość). Był sobie np. taki matematyk i logik Hao Wang dopóki pisał i mówił o abstraktach miało to sens, ale jak zaczynał mówić o stosunkach między ludzkich, to można się było przekręcić bo był nieziemskim komuchem i marksistą (nie pamiętam, czy podobnie jak Otto Neurath uważał marksizm z naukę równą fizyce czy nie...w każdym razie wolał liczyć abstrakty niż rzeczywistość).

Dziwi także łączenie "mądrości" z "rozwiązaniem zadania z matematyki". Ja dawniej bym to spokojnie rozwiązał, ale czy ja byłem dawniej mądry, nie powiedziałbym (tzn. teraz wydaje mi się że jestem mądrzejszy niż byłem dawniej, a zadanie nie rozwiązałbym bo nie pamiętam definicji logarytmu). Już lepsze były te wytyczne tej laski co Tosia wrzucał. Zresztą to wszystko to pewnie żart...chociaż, jak byłem mały i skończyłem 6 lat to matka powiedziała mi, że teraz będę musiał chodzić do szkoły, a nie ganiać sobie z kijkiem po dworze, zaśmiałem się jej w twarz (no bo jak ktoś może mnie zmuszać do jakieś szkoły chodzić)...a wyszło jak wyszło.
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Dziwi także łączenie "mądrości" z "rozwiązaniem zadania z matematyki". Ja dawniej bym to spokojnie rozwiązał, ale czy ja byłem dawniej mądry, nie powiedziałbym (tzn. teraz wydaje mi się że jestem mądrzejszy niż byłem dawniej, a zadanie nie rozwiązałbym bo nie pamiętam definicji logarytmu). J

giphy.gif


Rożnicę pomiędzy inteligencja a mądrością wyjaśnił kolega w liceum. Inteligencja to jak umiesz rozwiązać zadanie z matmy itp., a mądrość to jak potrafisz ogarnąć życie, poradzić se w trudnej sytuacji.

I co wy na to ministerstwo edukacji :)?
 

Madmar318

Well-Known Member
303
1 081
Inteligencja to jak umiesz rozwiązać zadanie z matmy itp., a mądrość to jak potrafisz ogarnąć życie, poradzić se w trudnej sytuacji.

Można być inteligentnym i jednocześnie nie umieć rozwiązać zadania z matmy. Inteligencje ciężko określić, nie jest to taka jednoznaczna sprawa jak mogło by się wydawać. Testy na IQ należy traktować z przymrużeniem oka.

Jeśli już jesteśmy przy ciekawostkach i inteligencji.

 
Do góry Bottom