Zakaz cytowania na forum

Negro Chicken

Active Member
130
92
Mało się może udzielam i jestem tu nowy, ale lubię to forum czytać. Niestety, bardzo w tym ostatnim przeszkadza mi rozpowszechniona tu praktyka cytowania siebie nawzajem zdanie po zdaniu i sprowadzania dyskusji do wymiany krótkich pyskówek. Bardzo nieestetycznie to też wygląda.

Może by tak zbanować cytaty???
 
D

Deleted member 427

Guest
Albo tych, co praktykują powyższe? Po co niszczyć system, skoro winni są ludzie? ;)
 
OP
OP
Negro Chicken

Negro Chicken

Active Member
130
92
@Tralalala
No, jak to jak? Opisać własnymi słowami tę część wypowiedzi interlokutora, do której się odnosisz. Będzie to też taki test, że zrozumiałeś.

@kawador
Można i tak, ale najpierw chyba muszą dowiedzieć się, że im nie wolno. W sumie sam nie wiem, bo przeczytawszy tutaj o tych odjebkach ciężko mi teraz w kontekście tego forum powołać się na zasadę, że prawo nie działa wstecz :D.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Mało się może udzielam i jestem tu nowy, ale lubię to forum czytać. Niestety, bardzo w tym ostatnim przeszkadza mi rozpowszechniona tu praktyka cytowania siebie nawzajem zdanie po zdaniu i sprowadzania dyskusji do wymiany krótkich pyskówek. Bardzo nieestetycznie to też wygląda.

Może by tak zbanować cytaty???
Nie. Zdarzały się już przypadki, że ktoś się obrażał i kasował wszystkie posty czyniąc wątek nieczytelnym. Cytowanie temu zapobiega.
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
Raczej inteligentni ludzie unikają takiego szatkowania postów. Dla tych co nadużywają cytowań proponuje Tobie po prostu ich ignorować ( przycisk "ignoruj" ). Na szczęście tutaj nie jest tak źle z tym jak np. na forum Racjonalisty, gdzie po prostu każdy szatkuje Twoją wypowiedź na szereg zdań prostych i buduje sobie z tego chochoła do atakowania.
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Jeśli ktoś czyta hurtem wiele postów, to może pamiętać treść poprzednich i być może cytaty wydają się zbędne. Jeśli jednak czyta się tylko najnowsze posty lub jeśli bierze się udział w dyskusji, to cytaty zdecydowanie ułatwiają korzystanie z forum. Bez cytatów ktoś, kto udziela się w wielu wątkach i dostaje odpowiedź np. po tygodniu, musiałby szukać własnego posta, żeby sobie przypomnieć co sam napisał. ;)

***
@Negro Chicken, gdybyś chciał sobie „zniknąć” cytaty, to masz kod do wtyczki stylish do firefoxa:
Kod:
@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document domain("libertarianizm.net") {

  .bbCodeQuote {
  display: none !important;
  }

}
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
A może jest jakaś wtyczka, taka żeby na przykład w danym miejscu wstawić niewidoczny, lub minimalnie widoczny odsyłacz do oznaczonego fragmentu wypowiedzi zamiast cytatu,(mógłby też wyskoczyć w dymku po najechaniu na przykład) lub jeszcze prościej, prawie nic nie zmienić ale domyślnie zamknąć cytat tak jak jest ze spojlerami, aby otwierał sie dopiero temu kto chce i dopiero po kliknięciu. W sumie fakt, że bez nich nie da sie żyć z drugiej strony forum zaczyna składac sie w połowie z cytowań.
 
OP
OP
Negro Chicken

Negro Chicken

Active Member
130
92
@inho
Problem z ukrywaniem tych cytatów tylko u siebie oczywiście polega na tym, że wiadomości nagle stają się wtedy niezrozumiałe. Nie pojmuję, dlaczego ten skrypt zebrał tyle lajków, skoro jego użyteczność jest minimalna. Albo wóz albo przewóz w tym przypadku niestety.

Tym nie mniej przyjmuję z pokorą fakt, iż postulat nie znalazł poparcia. Być może po prostu był niesłuszny.
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
@Negro Chicken, Zgaduję, że lajki były za opinię zawartą wyżej w poście. Kod jaki dałem, to oczywiście metoda bardzo prymitywna. Sensowniejsze zmiany wymagają prawdopodobnie wtyczek do skryptu lub przekonania pozostałych użytkowników, żeby zmienili sposób pisania. ;)
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Raczej inteligentni ludzie unikają takiego szatkowania postów. Dla tych co nadużywają cytowań proponuje Tobie po prostu ich ignorować ( przycisk "ignoruj" ). Na szczęście tutaj nie jest tak źle z tym jak np. na forum Racjonalisty, gdzie po prostu każdy szatkuje Twoją wypowiedź na szereg zdań prostych i buduje sobie z tego chochoła do atakowania.
Ja stosuję następującą regułę. Nie cytuję tylko wtedy, gdy post do którego się odnoszę znajduje się bezpośrednio nad moją odpowiedzią. Jeśli ta treść z kolei jest przedzielona innymi postami tak, że nie znalazłaby się w bezpośrednim sąsiedztwie mojej odpowiedzi, to cytowanie w takim wypadku jest niezbędne.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Tu chodzi o takie wymiany postów, w których często dwóch dyskutantów zaczyna się cytować po zdaniu i odpowiada na to zdanie. Potem przeciwnik cytuje odpowiedzi tamtego i odpowiada na nie. Dochodzi do tego, że odpowiadają na odpowiedzi, które były na odpowiedzi itd. Tak niby powinno się dyskutować, ale czytelnik się w tym gubi, bo jest kilka równoległych takich wielokrotnych odbić argumentów i nie wiadomo o co chodziło na początku. Czasem pewnie zapominają o tym sami dyskutanci.
 

Caleb

The Chosen
511
271
Mało się może udzielam i jestem tu nowy, ale lubię to forum czytać.
Cieszę się, że dobrze się bawisz. Ja średnio, ale może zaczniesz ciekawiej pisać.
Niestety, bardzo w tym osadzania dyskusji do wymiany krótkich pyskówek.[/qoute]tatnim przeszkadza mi rozpowszechniona tu praktyka cytowania siebie nawzajem zdanie po zdaniu i sprow
W tych dyskusjach akurat najczęściej brakuje już sensownych argumentów. Ja zazwyczaj odpuszczam.
Bardzo nieestetycznie to też wygląda.
Niestety, trzeba pilnować tagów. Z drugiej strony, osoba która ma zablokowane skrypty nie może skorzystać z podglądu wiadomości. Mnie to zmusza do późniejszej edycji posta.
Może by tak zbanować cytaty???
Cytaty w tym poście specjalnie dla ciebie. Cytowałem maile na listach, grupach i forach. Będę cytować jeżeli zajdzie taka konieczność.
 
D

Deleted member 6431

Guest
Mało się może udzielam i jestem tu nowy, ale lubię to forum czytać. Niestety, bardzo w tym ostatnim przeszkadza mi rozpowszechniona tu praktyka cytowania siebie nawzajem zdanie po zdaniu i sprowadzania dyskusji do wymiany krótkich pyskówek. Bardzo nieestetycznie to też wygląda.

Może by tak zbanować cytaty???
Opcja cytowania ułatwia dyskusję.
 
Do góry Bottom