Zakaz cytowania na forum

Negro Chicken

Active Member
130
86
Mało się może udzielam i jestem tu nowy, ale lubię to forum czytać. Niestety, bardzo w tym ostatnim przeszkadza mi rozpowszechniona tu praktyka cytowania siebie nawzajem zdanie po zdaniu i sprowadzania dyskusji do wymiany krótkich pyskówek. Bardzo nieestetycznie to też wygląda.

Może by tak zbanować cytaty???

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 236
19 954
Albo tych, co praktykują powyższe? Po co niszczyć system, skoro winni są ludzie? ;)

OP
Negro Chicken

Negro Chicken

Active Member
130
86
@Tralalala
No, jak to jak? Opisać własnymi słowami tę część wypowiedzi interlokutora, do której się odnosisz. Będzie to też taki test, że zrozumiałeś.

@kawador
Można i tak, ale najpierw chyba muszą dowiedzieć się, że im nie wolno. W sumie sam nie wiem, bo przeczytawszy tutaj o tych odjebkach ciężko mi teraz w kontekście tego forum powołać się na zasadę, że prawo nie działa wstecz :D.

Alu

Well-Known Member
4 109
7 493
Mało się może udzielam i jestem tu nowy, ale lubię to forum czytać. Niestety, bardzo w tym ostatnim przeszkadza mi rozpowszechniona tu praktyka cytowania siebie nawzajem zdanie po zdaniu i sprowadzania dyskusji do wymiany krótkich pyskówek. Bardzo nieestetycznie to też wygląda.

Nie. Zdarzały się już przypadki, że ktoś się obrażał i kasował wszystkie posty czyniąc wątek nieczytelnym. Cytowanie temu zapobiega.

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 340
5 637
Raczej inteligentni ludzie unikają takiego szatkowania postów. Dla tych co nadużywają cytowań proponuje Tobie po prostu ich ignorować ( przycisk "ignoruj" ). Na szczęście tutaj nie jest tak źle z tym jak np. na forum Racjonalisty, gdzie po prostu każdy szatkuje Twoją wypowiedź na szereg zdań prostych i buduje sobie z tego chochoła do atakowania.

inho

Well-Known Member
1 558
3 651
Jeśli ktoś czyta hurtem wiele postów, to może pamiętać treść poprzednich i być może cytaty wydają się zbędne. Jeśli jednak czyta się tylko najnowsze posty lub jeśli bierze się udział w dyskusji, to cytaty zdecydowanie ułatwiają korzystanie z forum. Bez cytatów ktoś, kto udziela się w wielu wątkach i dostaje odpowiedź np. po tygodniu, musiałby szukać własnego posta, żeby sobie przypomnieć co sam napisał. ;)

@Negro Chicken, gdybyś chciał sobie „zniknąć” cytaty, to masz kod do wtyczki stylish do firefoxa:
Kod:
@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document domain("libertarianizm.net") {

.bbCodeQuote {
  display: none !important;
  }

}

MaxStirner

Well-Known Member
2 337
3 895
A może jest jakaś wtyczka, taka żeby na przykład w danym miejscu wstawić niewidoczny, lub minimalnie widoczny odsyłacz do oznaczonego fragmentu wypowiedzi zamiast cytatu,(mógłby też wyskoczyć w dymku po najechaniu na przykład) lub jeszcze prościej, prawie nic nie zmienić ale domyślnie zamknąć cytat tak jak jest ze spojlerami, aby otwierał sie dopiero temu kto chce i dopiero po kliknięciu. W sumie fakt, że bez nich nie da sie żyć z drugiej strony forum zaczyna składac sie w połowie z cytowań.

OP
Negro Chicken

Negro Chicken

Active Member
130
86
@inho
Problem z ukrywaniem tych cytatów tylko u siebie oczywiście polega na tym, że wiadomości nagle stają się wtedy niezrozumiałe. Nie pojmuję, dlaczego ten skrypt zebrał tyle lajków, skoro jego użyteczność jest minimalna. Albo wóz albo przewóz w tym przypadku niestety.

Tym nie mniej przyjmuję z pokorą fakt, iż postulat nie znalazł poparcia. Być może po prostu był niesłuszny.

inho

Well-Known Member
1 558
3 651
@Negro Chicken, Zgaduję, że lajki były za opinię zawartą wyżej w poście. Kod jaki dałem, to oczywiście metoda bardzo prymitywna. Sensowniejsze zmiany wymagają prawdopodobnie wtyczek do skryptu lub przekonania pozostałych użytkowników, żeby zmienili sposób pisania. ;)

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 449
19 713
Raczej inteligentni ludzie unikają takiego szatkowania postów. Dla tych co nadużywają cytowań proponuje Tobie po prostu ich ignorować ( przycisk "ignoruj" ). Na szczęście tutaj nie jest tak źle z tym jak np. na forum Racjonalisty, gdzie po prostu każdy szatkuje Twoją wypowiedź na szereg zdań prostych i buduje sobie z tego chochoła do atakowania.
Ja stosuję następującą regułę. Nie cytuję tylko wtedy, gdy post do którego się odnoszę znajduje się bezpośrednio nad moją odpowiedzią. Jeśli ta treść z kolei jest przedzielona innymi postami tak, że nie znalazłaby się w bezpośrednim sąsiedztwie mojej odpowiedzi, to cytowanie w takim wypadku jest niezbędne.

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 149
4 621
Tu chodzi o takie wymiany postów, w których często dwóch dyskutantów zaczyna się cytować po zdaniu i odpowiada na to zdanie. Potem przeciwnik cytuje odpowiedzi tamtego i odpowiada na nie. Dochodzi do tego, że odpowiadają na odpowiedzi, które były na odpowiedzi itd. Tak niby powinno się dyskutować, ale czytelnik się w tym gubi, bo jest kilka równoległych takich wielokrotnych odbić argumentów i nie wiadomo o co chodziło na początku. Czasem pewnie zapominają o tym sami dyskutanci.

Caleb

The Chosen
511
258
Mało się może udzielam i jestem tu nowy, ale lubię to forum czytać.
Cieszę się, że dobrze się bawisz. Ja średnio, ale może zaczniesz ciekawiej pisać.
Niestety, bardzo w tym osadzania dyskusji do wymiany krótkich pyskówek.[/qoute]tatnim przeszkadza mi rozpowszechniona tu praktyka cytowania siebie nawzajem zdanie po zdaniu i sprow
W tych dyskusjach akurat najczęściej brakuje już sensownych argumentów. Ja zazwyczaj odpuszczam.
Bardzo nieestetycznie to też wygląda.
Niestety, trzeba pilnować tagów. Z drugiej strony, osoba która ma zablokowane skrypty nie może skorzystać z podglądu wiadomości. Mnie to zmusza do późniejszej edycji posta.
Cytaty w tym poście specjalnie dla ciebie. Cytowałem maile na listach, grupach i forach. Będę cytować jeżeli zajdzie taka konieczność.

sabat

Well-Known Member
657
1 550

Opcja cytowania ułatwia dyskusję.

Do góry Bottom