1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
  2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Zakaz cytowania na forum

Dyskusja w 'Forum Libertarian / Polskie Wiki Wolnościowe' zaczęta przez Negro Chicken, 27 Kwiecień 2015.

1. Negro Chicken

Negro Chicken Active Member

Otrzymane Polubienia:
    80
    Mało się może udzielam i jestem tu nowy, ale lubię to forum czytać. Niestety, bardzo w tym ostatnim przeszkadza mi rozpowszechniona tu praktyka cytowania siebie nawzajem zdanie po zdaniu i sprowadzania dyskusji do wymiany krótkich pyskówek. Bardzo nieestetycznie to też wygląda.

Może by tak zbanować cytaty???

2. kawador

kawador Merchant of Death Obsługa Forum

Otrzymane Polubienia:
    18 255
    Albo tych, co praktykują powyższe? Po co niszczyć system, skoro winni są ludzie? ;)

3. Tralalala

Tralalala Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    1 977
    A jak inaczej odnieść się do części wypowiedzi?

4. Negro Chicken

Otrzymane Polubienia:
    80
    @Tralalala
    No, jak to jak? Opisać własnymi słowami tę część wypowiedzi interlokutora, do której się odnosisz. Będzie to też taki test, że zrozumiałeś.

@kawador
    Można i tak, ale najpierw chyba muszą dowiedzieć się, że im nie wolno. W sumie sam nie wiem, bo przeczytawszy tutaj o tych odjebkach ciężko mi teraz w kontekście tego forum powołać się na zasadę, że prawo nie działa wstecz :D.

5. aluzci

aluzci Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    6 217
    Nie. Zdarzały się już przypadki, że ktoś się obrażał i kasował wszystkie posty czyniąc wątek nieczytelnym. Cytowanie temu zapobiega.

deith, Kompowiec2, tosiabunio and 2 others like this.
  6. mikioli

mikioli Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    3 119
    Bzdura... łatwiej odnieść się do wypowiedzi adwersarza gdy wie się do czego konkretnie on "pije".

xawas and Tomasz Panczewski like this.
  7. Negro Chicken

Otrzymane Polubienia:
    80
    @mikioli
    Ale jednocześnie wszystkim pozostałym osobom o wiele trudniej taką dyskusję wtedy śledzić.

8. mikioli

mikioli Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    3 119
    Wątpię... ja właśnie wolę wartką akcję i wymianę konkretów, niż wielostronicowe eseje, gdzie i tak połowa zdań to ozdobniki nie niosące treści...

9. Denis

Denis Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    7 346
    Jezusie... Widziałem na kilku forach taki zakaz i serio? Dostawanie warna za cytowanie posta powyżej? Ciężko znaleźć głupszy przepis na forach.

10. Tralalala

Tralalala Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    1 977
    Strata czasu.

11. father Tucker

father Tucker egoista, marzyciel i czciciel chaosu

Otrzymane Polubienia:
    5 263
    Raczej inteligentni ludzie unikają takiego szatkowania postów. Dla tych co nadużywają cytowań proponuje Tobie po prostu ich ignorować ( przycisk "ignoruj" ). Na szczęście tutaj nie jest tak źle z tym jak np. na forum Racjonalisty, gdzie po prostu każdy szatkuje Twoją wypowiedź na szereg zdań prostych i buduje sobie z tego chochoła do atakowania.

12. inho

inho Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    2 311
    Jeśli ktoś czyta hurtem wiele postów, to może pamiętać treść poprzednich i być może cytaty wydają się zbędne. Jeśli jednak czyta się tylko najnowsze posty lub jeśli bierze się udział w dyskusji, to cytaty zdecydowanie ułatwiają korzystanie z forum. Bez cytatów ktoś, kto udziela się w wielu wątkach i dostaje odpowiedź np. po tygodniu, musiałby szukać własnego posta, żeby sobie przypomnieć co sam napisał. ;)

@Negro Chicken, gdybyś chciał sobie „zniknąć” cytaty, to masz kod do wtyczki stylish do firefoxa:
    Kod:
    @namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document domain("libertarianizm.net") {

.bbCodeQuote {
      display: none !important;
      }

}

13. MaxStirner

MaxStirner Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    3 040
    A może jest jakaś wtyczka, taka żeby na przykład w danym miejscu wstawić niewidoczny, lub minimalnie widoczny odsyłacz do oznaczonego fragmentu wypowiedzi zamiast cytatu,(mógłby też wyskoczyć w dymku po najechaniu na przykład) lub jeszcze prościej, prawie nic nie zmienić ale domyślnie zamknąć cytat tak jak jest ze spojlerami, aby otwierał sie dopiero temu kto chce i dopiero po kliknięciu. W sumie fakt, że bez nich nie da sie żyć z drugiej strony forum zaczyna składac sie w połowie z cytowań.

14. Negro Chicken

Otrzymane Polubienia:
    80
    @inho
    Problem z ukrywaniem tych cytatów tylko u siebie oczywiście polega na tym, że wiadomości nagle stają się wtedy niezrozumiałe. Nie pojmuję, dlaczego ten skrypt zebrał tyle lajków, skoro jego użyteczność jest minimalna. Albo wóz albo przewóz w tym przypadku niestety.

Tym nie mniej przyjmuję z pokorą fakt, iż postulat nie znalazł poparcia. Być może po prostu był niesłuszny.

15. inho

inho Well-Known Member

Otrzymane Polubienia:
    2 311
    @Negro Chicken, Zgaduję, że lajki były za opinię zawartą wyżej w poście. Kod jaki dałem, to oczywiście metoda bardzo prymitywna. Sensowniejsze zmiany wymagają prawdopodobnie wtyczek do skryptu lub przekonania pozostałych użytkowników, żeby zmienili sposób pisania. ;)

Negro Chicken likes this.
  16. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów

Otrzymane Polubienia:
    13 230
    Ja stosuję następującą regułę. Nie cytuję tylko wtedy, gdy post do którego się odnoszę znajduje się bezpośrednio nad moją odpowiedzią. Jeśli ta treść z kolei jest przedzielona innymi postami tak, że nie znalazłaby się w bezpośrednim sąsiedztwie mojej odpowiedzi, to cytowanie w takim wypadku jest niezbędne.

xawas, inho, tomky and 3 others like this.
  17. Mad.lock

Mad.lock barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm

Otrzymane Polubienia:
    4 315
    Tu chodzi o takie wymiany postów, w których często dwóch dyskutantów zaczyna się cytować po zdaniu i odpowiada na to zdanie. Potem przeciwnik cytuje odpowiedzi tamtego i odpowiada na nie. Dochodzi do tego, że odpowiadają na odpowiedzi, które były na odpowiedzi itd. Tak niby powinno się dyskutować, ale czytelnik się w tym gubi, bo jest kilka równoległych takich wielokrotnych odbić argumentów i nie wiadomo o co chodziło na początku. Czasem pewnie zapominają o tym sami dyskutanci.

18. Negro Chicken

Otrzymane Polubienia:
    80
  19. Caleb

Caleb The Chosen

Otrzymane Polubienia:
    241
    Cieszę się, że dobrze się bawisz. Ja średnio, ale może zaczniesz ciekawiej pisać.
    W tych dyskusjach akurat najczęściej brakuje już sensownych argumentów. Ja zazwyczaj odpuszczam.
    Niestety, trzeba pilnować tagów. Z drugiej strony, osoba która ma zablokowane skrypty nie może skorzystać z podglądu wiadomości. Mnie to zmusza do późniejszej edycji posta.
    Cytaty w tym poście specjalnie dla ciebie. Cytowałem maile na listach, grupach i forach. Będę cytować jeżeli zajdzie taka konieczność.

Mad.lock likes this.

Udostępnij Tą Stronę