Za tydzień wybory

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
nic nie tlumaczyc, po co? po prostu zatrudniac, oferowac towary uslugi, tworzyc kontrekonomie, ludzie szybko sami sie naucza, nie potrzebny do tego kolejny darmozjad przy korycie...
 

Orest Reinn

New Member
12
0
Masz dużo racji. Nie odmawiam twoim sposobom skuteczności. Branie udziału w wyborach nie przeszkadza w tymże działaniu. Nie głosuję na kolejnego darmozjada przy korycie, tylko na to aby darmozjada-socjalistę zastąpił przy tym korycie darmozjad-wolnorynkowiec. Choćby nawet i miało to nie przynieść żadnego skutku, krzywdy nikomu głosowaniem nie wyrządzam. Proponuję nie dyskutować o wyższości jednego sposobu nad drugim tylko stosowac je wszystkie :)
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
na ale potwierdzasz udzialem w tej szopce powod dla istnienia tych darmozjadow... no ale jesli masz takie hobby se pojsc i wzucic katecke do pudelecka to spoko... ale najlepiej to olac
 

Barcisz

New Member
111
2
Orest Reinn napisał:
Barcisz,
Jeśli pokażesz mi te "lepsze metody", przekonasz mnie że nie warto głosować.
na przykład całkowite odcinanie libertarianizmu od tego demokratycznego syfu - przedstawienie go ludziom (zgodnie z prawdą) jako czegoś nowego, pokazanie im, że oni sami mogą zacząć decydować o swoim życiu. uświadomienie im, że obecne zasady są bezprawne, a nie przyjęcie tych zasad, nawet w celu obalenia ich.
edukacja, rozmowy, łączenie edukacji z rozrywką, ośmieszanie polityków... ale przede wszystkim odcinanie się od tych bandytów i złodziei.
Orest Reinn napisał:
Niestety dzisiaj już spacerek do lokalu wyborczego zaliczyłem.
ok. jeśli jakimś cudem przepchniesz swoim głosem libertarianina do PE (sądzę, że nie przepchniesz nikogo, a jeśli już, to konserwatystę), to życzę sobie i nam wszystkim, żeby nowy poseł nam tego libertarianizmu nie skompromitował i nie pozostawił w świadomości ogółu jako ekscentrycznego frontu tej samej polityki, której ogół tak szczerze nienawidzi (choć nie do końca wyobraża sobie bez niej świat)...
 
A

Antoni Wiech

Guest
Frekwencja na godzinę 18:00 - 18,24%

Ciekawe ile wzrośnie, ale póki co to cieniutko, co mnie, patrząc z mojej nieodpowiedzialnej obywatelskiej perspektywy b. cieszy :D

Jak PO dostanie po dupie jakoś znacznie, to w ogóle już będzie malinowo :D
 

smootnyclown

New Member
214
3
no dobra, panowie, za godzinkę podadzą wyniki. Co wy na to, żeby się pobawić w typowanie zwycięzców?:)
Mamy 10 list:
1. UPR
2. PSL
3. Samoobrona
4. Polska Partia Pracy
5. Libertas
6. SLD-UP
7. CentroLewica
8. Prawica RP
9. PO
10. PiS
Proponuję podać wynik w procentach, jaki obstawiacie i na koniec frekwencję:)
Oczywiście wszystko for fun:)
 
OP
OP
C

Cngelx

Guest
Moje typy:
1. 5%
2. 8%
3. 3%
4. 2%
5. 3%
6. 12%
7. 4%
8. 3%
9. 45%
10. 15%

Frekwencja 32.564365365%

Cisza wyborcza chyba nie dotyczy takiego obstawiania?
 
A

Antoni Wiech

Guest
smootnyclown napisał:
mam właśnie nadzieję, że nie:p

Musieli by to podpiąć pod agitacje, ale nie popadajmy w paranoje :cool:

Smootny, nie chce mi się rozkładać procentów, ale sądze, że wygra PO, ale zaraz zanim z niedużą różnicą PiS.
 

smootnyclown

New Member
214
3
jakiś czas temu pokusiłem się o coś takiego:

N.1: 3,5%
N.2: 6,8%
N.3: 2%
N.4: 0,75%
N.5: 8%
N.6: 12%
N.7: 2,5%
N.8: 1,5%
N.9: 35%
N.10: 30%
Co prawda jest tu troszkę ponad 100%, ale nieistotne:)
frekwencję oceniałem przy tym na 20-25%.
 
OP
OP
C

Cngelx

Guest
Wstępne sondażowe wyniki:

PO - 45.3% (byłem bardzo blisko - 0.3 pomyłki)
PiS - 29.5% (pudło)
SLD-UP - 12% (trafiłem!)
PSL - 7.9% (prawie trafiłem - 0.1 pomyłki)
PdP - 1.3%
UPR - 1.1%
Libertas - 1%
Samoobrona - 1%
Prawica RP - 0.6%
PPP - 0.4%

Frekwencja: 27.4%

Jakby nie patrzeć zwyciężył typ chyba większości tu obecnych - niska frekwencja uzyskawszy 72.6% głosów obywateli :p
 

smootnyclown

New Member
214
3
cholerka, trochę przesadziłem z tym UPRem.. Czyli jednak nawet typy, co na nich głosują nie poszli "tłumnie":)
Ale powiem wam, że z PiSem trafiłem. PO też niedługo będzie się do mnie zbliżało (ich wynik będzie - jak sądzę - spadał:))
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Orest Reinn napisał:
Wiesz, chyba jednak wolę zgniły kompromis. Idę głosować na choć odrobinę normalności niż jej całkowity brak.
Nie przeszkadza mi głosowanie na konserwatystę, który opowiada się przeciwko wpieprzaniu się władzy w życie ludzi.
Problem z konserwami polskimi jest jeden - oni są politycznie nieprzewidywalni. Z politycznego punktu widzenia typowy katolik i pol-konserwa to g**no bez zasad, nadające się do odstrzału. Wolałbym głosować na rasistę-Klanmena, który jest "politycznym libertarianinem" niż na polskiego konserwę. Bo ten politycznie jest przewidywalny i ma zasady.
Kiedyś byłem w UPRze (na samym początku działalności) i od razu zauważyłem, że nie ma tam woli stworzenia normalnych kadr. Pełno bezpłciowców (jechałeś kiedyś samochodem z kimś z UPR innym niż JKM? - to wiesz co mam na myśli) i gówna nieokreślonego politycznie. I to gówno ma tam za dużo do gadania i jest na listach.

Co do sugestii głosowania na UPR to przypominam, że niejacy libertarianie są też w PiS :)

Oczywiście (niezależnie od Twoich sugestii) zagłosowałem na UPR - choćby po to, by mieli więcej głosów niż agenci z Libertas.
 
Do góry Bottom