1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Wujaszek Abe

Temat na forum 'Historia' rozpoczęty przez kawador, 5 Grudzień 2011.

 1. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 786
  Na temat Lincolna padło wiele ciepłych słów na tym forum. Przykład:

  Dodałbym do pojebów Abrahama Lincolna. Ten bękarci syn chciał uczynić z Amerykanów niewolników. Wpierw zaczął robić szwindle z towarzystwami kolejowymi a potem napadł na Skonfederowane Stany Ameryki (południe). Do dziś czerwoni pokurwieńcy łżą, że chodziło o niewolnictwo.

  W Holly właśnie robi się biografia Wujaszka na kanwie tej książki:

  [​IMG]

  Jest to książka, która przedstawia Lincolna jako wybitnego męża stanu, "wyzwoliciela czarnuchów", humanistę, człowieka renesansu, fundatora demoliberalnego mitu. Przypomnę, że posąg Lincolna stoi w samym sercu Waszyngtonu, nieopodal Kapitolu, i stanowi źródło natchnienia dla kolejnych polityków. Reżyseruje Steven Spielberg, jeden z najwybitniejszych specjalistów od mitotwórstwa w amerykańskim kinie, twórca dysponujący znakomitym warsztatem, więc można być niemal pewnym, że powstanie sugestywny obraz, który nawet nie draśnie wizerunku Wujaszka.

  Film będzie nosił tytuł "Lincoln", a jego premiera zbiegnie się z premierą filmu Wajdy o Bolku. Dostaniemy zatem w tym samym czasie dwie hagiografie. W rolę Wujaszka wcieli się Daniel Day Lewis. Są już pierwsze zdjęcia:

  [​IMG]
   
 2. Hikikomori

  Hikikomori 少し変態

  Posty:
  534
  Polubienia:
  287
  Dobra, nie znalazłem, dlatego usunąłem post.

  Napisałem w nim m.in.:
  A reszta była nieciekawa i niepodparta faktami :shy:.
   
 3. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 786
  Ja tez się zastanawiam, jakie to "kontrowersje" zaserwują nam wokół ikony Wujaszka. To, co mówisz + może scena jak rzuca solniczka o ścianę podczas kłótni z Mary? albo jak daje klapsa synowi?
   
  4vcw23c i Tomasz Panczewski lubią to.
 4. Hikikomori

  Hikikomori 少し変態

  Posty:
  534
  Polubienia:
  287
  Myślę, że wokół Wujaszka już żadnych. Mogą pokazać, że nie wszyscy Południowcy byli zwolennikami niewolnictwa (np. generał Lee), ale bez przesadnego eksploatowania tego wątku.

  A film pewnie obejrzę, co mi tam :).
   
 5. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 786
  Nic lepiej nie oddaje poglądów Lincolna niż ten cytat:

  Rząd powinien kreować, emitować i nadzorować rozprowadzanie wszystkich walut oraz kredytów niezbędnych do zaspokojenia siły nabywczej samego rządu oraz siły nabywczej konsumentów. Przywilej tworzenia i emitowania pieniędzy jest nie tylko najwyższym przywilejem, ale również otwiera przed rządem szansę nieosiągalnych dotąd twórczych możliwości. Finansowanie wszystkich publicznych przedsiębiorstw oraz zarządzanie budżetem stanie się dzięki temu sprawą państwowej administracji. Tym sposobem pieniądze przestaną być władcą ludzkości, a staną się jej sługą.

  Do tego wszystko się sprowadza. W I połowie XIX wieku w USA istniały obok siebie dwa modele gospodarcze - i zupełnie przypadkowo model "południowy" dawał większe szanse na pociągnięcie USA w stronę wolności, jakkolwiek paradoksalnie to nie brzmi w kontekście usankcjonowanego prawnie niewolnictwa. Południe, z dominującą gospodarką rolną nastawioną na eksportową produkcję bawełny i sprowadzające z zagranicy potrzebne jej produkty przemysłowe, dążyło do utrzymania niewolnictwa, niskich ceł, zerowego interwencjonizmu wewnątrzpaństwowego i zakazu subwencjonowania przemysłu oraz handlu - taka polityka była gwarantem zysków plantatorów. Z kolei na Północy, gdzie dominował handel i przemysł, domagano się wysokich ceł ochronnych, interwencjonizmu, ogólnonarodowego systemu banków i zniesienia niewolnictwa jako nieodpowiadającej reżimowi fabrycznemu formy "zatrudnienia".

  Tymczasem młodzież w amerykańskich szkołach (i na całym świecie) jest niestety uczona "demokratyczno-prawnoczłowiekowej" wersji historii, która jest historią mentalnych warzyw po socjaldemokratycznej lobotomii - a mówi ona, że wojna wybuchła, bo Wujaszkowi zrobiło się żal murzyńskich niewolników. Taką rzewną historyjkę mogą kupić tylko nieszczęsne ofiary przymusu edukacyjnego.

  Stosowanie ceł ochronnych, walka o utworzenie banku centralnego, elastyczne kredytowanie biznesu i handlu stanowią oś dziewiętnastowiecznej historii Stanów Zjednoczonych. To właśnie cła ochronne były przyczyną chronicznego konfliktu między Północą i Południem i głównym powodem wybuchu wojny domowej w 1861 roku. Przed prawie czterdziestu laty ta sama Karolina Południowa, której wystąpienie z Unii, zapoczątkowało zbrojny konflikt, zagroziła również wystąpieniem, i tylko z powodu podwyższenia ceł ochronnych przez przemysłowe Stany Północne. Konflikt zażegnano, choć niewiele brakowało, by wojna domowa wybuchła już w 1823 roku! O zniesieniu niewolnictwa nie było wtedy w ogóle mowy.

  Bartyzel zauważył pewną prawidłowość. Koniec końców, konserwatyści sympatyzują z Południem dla tych samych powodów, dla których po jego stronie byli między innymi: papież bł. Pius IX, francuscy legitymiści, hiszpańscy karliści, królowa Wiktoria i taki dziwny socjalista Pierre-Joseph Proudhon, który w prawie każdej konkretnej kwestii myślał tak samo, jak tradycjonaliści; i również z tych samych powodów, dla których entuzjastami Abe Lincolna byli wszyscy zwolennicy glajchszaltung: Karol Marks, Otto von Bismarck, Giuseppe Garibaldi i książęta Orleańscy, a post factum – Włodzimierz Lenin i Adolf Hitler.
   
  Gekon i decha_131 lubią to.
 6. Cokeman

  Cokeman Active Member

  Posty:
  768
  Polubienia:
  120
   
 7. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 786
  Finansowe elity, czyli przez kogo? Bo w krytycznym momencie wojny Brytyjczycy (czyli jak rozumiem rządzący światem baron Rothschild) odmówili udzielenia wsparcia Konfederacji. I w 1823 roku też europejskie elity finansowe dążyły do podzielania USA? Rozumiem, że chuj tam konflikty na linii plantatorzy-przemysł, chuj tam realne interesy jednych i drugich, liczy się to, że baron Rothschild chciał podzielić USA? I skąd ten cytat z Bismarcka - to są jego słowa czy jakieś "wspomnienia" z drugiej ręki?
   
 8. Cokeman

  Cokeman Active Member

  Posty:
  768
  Polubienia:
  120
 9. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 786
 10. Cokeman

  Cokeman Active Member

  Posty:
  768
  Polubienia:
  120
  No to chujowo dla tworcow tego filmu niemniej jednak bankierscy burzuje sporo mieszali od samego poczatku jak twierdzi Woods.
   
 11. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 786
  Dzisiaj przypada 146 rocznica zamachu na Wujaszka.

  Zamachu dokonał aktor teatralny, sympatyzujący z Południem John Wilkes Booth. Podczas wojny secesyjnej Booth nie zaciągnął się do armii, zamiast tego wspomagał Konfederatów, szmuglując lekarstwa dla armii. Z początku w ogóle nie chciał zabijać Lincolna, umyślił sobie jedynie, że porywając Wujaszka wymusi w ten sposób zmianę decyzji unijnej generalizacji co do kwestii jeńców i ich ewentualnej wymiany. Tym, co ostatecznie pchnęło Bootha w stronę zamachu, był rozkaz gen. Granta wstrzymujący wymianę jeńców z obu stron. Unia posiadając znacznie większe zasoby ludzkie, wspomagana także stałym napływem imigrantów nie potrzebowała weteranów odzyskiwanych podczas takiej wymiany.
   
 12. Piter1489

  Piter1489 libnetoholik

  Posty:
  2 075
  Polubienia:
  1 828
  Jeśli nie wiecie, to już niebawem do kin trafia jeszcze jeden film o Lincolnie. Uwaga, trzymajcie się, "Abraham Lincoln: Łowca Wampirów"!:D :D :D Niestety to nie jest żart, widać, że poziom pierdolca u amerykańskich filmowców osiągnął już niewyobrażalny poziom. Tu macie zwiastun dzieła:  I opis z filmweb:

  No ja już się domyślam kim są ci ludzcy sprzymierzeńcy wampirów, scenka w której biegną wściekli żołnierze południa i rozpadają się w proch mówi wszystko :p .

  Dam niektóre komentarze z innego zwiastuna :

  Jak widzicie wujaszek Abe nie dosyć, że był genialnym prezydentem i uwolnił niewolonych murzynów, to jeszcze polował na wampiry. Miazga! :D
   
  jkruk2 lubi to.
 13. friter

  friter Active Member

  Posty:
  213
  Polubienia:
  46
  Idiokracja.
   
 14. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 313
  Polubienia:
  18 923
  Autorytet Wujaszka w UeSA chyba ciutkę podupadł, skoro starają się go podreperować u plebsu tworzeniem czegoś takiego. Po tym dziele podupadnie jeszcze troszku. Pomo chyba w najgorszym możliwym wydaniu.

  Z drugiej strony, może źle to odbieram: być może tam wszyscy mają już dość mitu zajebistego Lincolna i to jest próba jego ośmieszenia; był tak zajebisty, że nawet wampiry zabijał.

  Aktualizacja:
  http://www.filmweb.pl/film/Jezus+Chrystus+-+Łowca+Wampirów-2001-36168
  Może to sequel?
   
 15. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 097
  Polubienia:
  20 247
  Ale kim był ten zbir z Bezan, to wiadomo. Trzeba go zrzucić z pomników.

  Zdrajca i carski agent. Też niech spada.

  Ten mały kurdupel, był gorszy od Hitlera, Lenina i Stalina razem wziętych.

  Niech nakręcą te filmy.
  A z drugiej strony, pokazuje to jedną rzecz. Jak ci dranie najgorsze historyczne postacie wypromowali. I małpy w to wierzą jak w Jezusa.
   
  decha_131 lubi to.
 16. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 786
  Ostro i po bandzie. Potrafiłbyś to uargumentować w 4 zdaniach? ;)
   
 17. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 097
  Polubienia:
  20 247
  Tak. Podbił i okupował większość kontynentu a jego wojska cały czas łupiły ludność cywilną. Wpadł na socjalistyczny pomysł, by wykończyć Wielką Brytanię totalnym embargiem. W tym celu, jak przystało na socjalistę, rozmieścił swą armię wzdłuż linii brzegowej okupowanej Europy (serio!). Przemyt kwitł, a żołnierze albo się korumpowali, albo wykonywali jego rozkaz i zabijali przemytników, handlarzy oraz przypadkowe osoby, by się wykazać. Na koniec idiota napadł resztkami swej zdemoralizowanej armii na Rosję, gdzie dostał zasłużony, srogi łomot. Wybił procentowo więcej mieszkańców Europy niż pozostali wymienieni. I zostawił po sobie zrujnowaną Europę, oraz wielu swych wyznawców (podobnie jak Hitler, Lenin i Stalin).
   
 18. Hitch

  Hitch

  Posty:
  3 154
  Polubienia:
  4 358
  To 7 zdań :p
   
 19. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 786
  Widzieliście już trailer "Lincolna"? Na festiwalu w Nowym Jorku film zebrał bardzo pozytywne recenzje (co absolutnie nie dziwi). Ja chciałbym zwrócić waszą uwagę na pewien fragment trailera zaczynający się od 1:15 --> z ust żony Wujaszka pada wówczas bardzo kłamliwa kwestia, cytuję: No one has ever been loved so much by the people:  Natychmiast zwrócili na to uwagę historycy. Larry Tagg w książce "The Unpopular Mr. Lincoln. The Story of America's Most Reviled President" pisze: The violence of the criticism aimed at Lincoln by the great men of his time on both sides of the Mason-Dixon line is startling. The breadth and depth of the spectacular prejudice against him is often shocking for its cruelty, intensity, and unrelenting vigor. The plain truth is that Mr. Lincoln was deeply reviled by many who knew him personally, and by hundreds of thousands who only knew of him. -- How the Lincoln Myth Was Hatched
   
 20. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 786
  Największe wieszanie w historii USA - Wujaszek Abe osobiście wydał rozkaz powieszenia 38 Indian:

  [​IMG]
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.