Wolnościowe zasoby sieci

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Tracisz wszystkich starych obserwatorów.
A wystarczyło zostawić i dać linka do nowego...
E, wszystkich obserwatorów właśnie poinformowałem. Nie miałem tam raczej nikogo spoza forum. Od dwóch lat nie napisałem tam żadnego posta, więc nie spodziewam się, żeby ktokolwiek wytrzymał ze mną tak długo.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
@pampalini czemu w Twoim blogu nie ma dat przy wpisach?
Kiedy klikniesz na tytuł wpisu i wejdziesz "do środka", zobaczysz więcej informacji. Duża część moich wpisów jest bardzo krótka, dlatego nie chciałem zaśmiecać głównej strony niepotrzebnymi IMO elementami (im krótsze wpisy, tym gorzej to wygląda).
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Wg mnie data o wiele bardziej się przydaje przy wpisach na głównej a nie na stronie wpisu. Pozwala się szybko zorientować kiedy był ostatni wpis i jak często autor pisze.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Wg mnie data o wiele bardziej się przydaje przy wpisach na głównej a nie na stronie wpisu. Pozwala się szybko zorientować kiedy był ostatni wpis i jak często autor pisze.
Wolę właśnie, żeby nikt nie widział, jak rzadko piszę ;) Dobra, uwaga przyjęta i zostanie rozpatrzona.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Wolę właśnie, żeby nikt nie widział, jak rzadko piszę
To i tak się wyda jak czytelnik wejdzie na Twojego bloga 10 razy i zobaczy ten sam wpis. Rezultat może być taki, że w końcu się wkurzy i nie wróci. Lepiej, żeby od razu widział, że zamieszczasz wpis np. średnio raz na miesiąc.
 
Ostatnia edycja:

tolep

five miles out
8 555
15 441
Tom Woods odpowiada na 14 pytań do libertarian


Question 1: How can you favor legalizing drugs?
Question 2: Wouldn’t banks be unstable without government oversight?
Question 3: Why don’t you want to ban sweatshops?
Question 4: Shouldn’t we restrict gun ownership to keep people safe?
Question 5: What would the poor do without government schools?
Question 6: Doesn’t government deter violence?
Question 7: Don’t we need government to promote renewable energy, and discourage the use of fossil fuels?
Question 8: How can you oppose foreign aid?
Question 9: Can you have law without the state?
Question 10: Don’t you care about the environment?
Question 11: End the Fed? Then what?
Question 12: How would libertarians deal with Ebola?
Question 13: Why don’t you support “net neutrality”?
Question 14: Don’t we need government to supply police?
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Coś dla Fatbatha i dyskutantów w wątku "Z kobietami nie ma o czym gadać";)
Pani Kataczyna Guczalska o Heglu i nie tylko:
http://guczalska.pl/teksty-online/k...-rothbarda-w-kontekscie-pomocy-i-ubostwa.html
http://guczalska.pl/publicystyka/liberalizm-oc-i-szlachetne-zdrowie.html
Poglądy polityczne
W sferze publicznej najuczciwszy jest liberalizm - zarówno w sferze gospodarczej, jak i światopoglądowej (na prawo w kwestiach ekonomicznych, na lewo w etyczno-obyczajowych). Liberałowie nie wypowiadają się z perspektywy ostateczności i są najmniej stronniczy. Darzę szacunkiem ludzi, którzy nie oceniają innych i nie decydują za nich, co jest dla nich dobre. Liberalizm jest filozofią ludzi wolnych i odpowiedzialnych.
Czy da się pogodzić myśl liberalną z filozofią Hegla? Heglizm to metafizyka, a zatem – w kontekście liberalizmu – nie dana na talerzu Prawda, z którą wszyscy mają się zgadzać, lecz głęboko wewnętrzna inspiracja - i tak jest właśnie w moim przypadku.
 
Z

ziomal

Guest
W sferze publicznej najuczciwszy jest liberalizm
. Darzę szacunkiem ludzi, którzy nie oceniają innych i nie decydują za nich, co jest dla nich dobre. Liberalizm jest filozofią ludzi wolnych i odpowiedzialnych.
.

Kłamstwo!
Oceniają ludzi o innych pogladach i jeżdzą po nich jak po
łysej kobyle
cytuje wypowiedz o nich pod która się podpisuję:

{{Pomijając dość prymitywną epistemologię - znajdujemy zatrważająco
ubogi obraz natury ludzkiej. Gdybyśmy poprzestali na tym, co oni
powiedzieli o człowieku, pozostalibyśmy swoistymi analfabetami. To
oczywiste, że żaden z wielkich pisarzy nie był filozofem w ścisłym
sensie, ale u niemałej ilości z nich możemy znaleźć rozmaite
inspiracje filozoficzne, niekiedy bardzo konkretne. Nie ma wśród nich
inspiracji liberalnych, bo obraz człowieka w liberalizmie jest zbyt
prosty, by mógł posłużyć jako bodziec do opisu wieloaspektowości
ludzkiej egzystencji czy tajemnicy istnienia.

Wszystkie te sprawy interesują liberałów o tyle, o ile dają się
ująć
w kwestie kooperacji, dyskryminacji itd. Dlatego stosunek liberałów do
przeszłej filozofii i przeszłej kultury jest zwykle dość pogardliwy.}}
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Mój znajomy założył bloga. Na razie jeden wpis, ale obszerny, więc powinien się spodobać Fatowi - można przy nim spokojnie zjeść spaghetti, a może i nawet pieczeń z jabłkiem. Nie to co mój blog, na którym jeden wpis to maksymalnie dwa herbatniki albo trzy solone paluszki.

http://stanislawwojtowicz.pl/

Trzymam kciuki! @pawel-l -wnioskuję o dorzucenie go do Twojej listy (http://wolny-wybor.blogspot.com/).
 
12
36
My oczywiście polecamy obserwować profil Wideoteki Libertarian na Facebook oraz nasz kanał na Dailymotion. W przyszłości pojawi się też odsłona blogowa.
Wideoteka zajmuje się udostępnianiem materiałów wideo z zakresu filozofii, ekonomii oraz myśli politycznej dotyczących libertarianizmu czy szerzej tematyki wolnościowej.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Zebrałem w jednym miejscu wszystkie strony związane z libertarianizmem w polskim internecie (zakładka "Blogi libertariańskie") - 110 stron - spora część już nieaktywna. Plus 500 innych stron wartych odwiedzenia spoza głównych mediów.
wolny-wybor.blogspot.com
Lista książek, które każdy lib powinien znać (przynajmniej tytuły ;))
wolnosciowe.blogspot.com
Kolekcja cytatów zgodna z libertariańskimi aksjomatami - w kolejce ponad 200 autorów.
wolnosciowecytaty.blogspot.com
W planach zebranie najciekawszych tekstów i artykułów zamieszczonych na libnecie i nie tylko (to chyba na emeryturze:D).

Do emerytury daleko, ale tak sobie chomikowałem przez lata i wrzucam na blog. Jest muzyka (z tekstami), proza, poezja, historia, ekonomia i inne wolnościowe ciekawostki. Enjoy.
odkrywajacwolnosc.blogspot.com

p.s. Ledwo znalazłem ten wątek. Może warto przyczepić na głównej...
 
Do góry Bottom