Wolnościowa muzyka?

A

Anonymous

Guest
Szukam jakichś libertariańskich piosenek i nie mogę znaleźć, za to znajduje pełno społecznych anarchistów które są zajebiste w brzmieniu i tekstowo :p - chodzi mi o ogólną kompozycję, a nie prawdę.

Jak coś znacie to zapodajcie linki.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Piosenek czysto libertariańskich w zasadzie nie ma. Ale może to i dobrze dla idei. Natomiast w metalu, punku i HC jest sporo libertariańskich przesłań. Teksty Romana Kostrzewskiego (KAT) o mszczeniu krzywd mają jak najbardziej libertariańskie przesłanie a jego fascynacja Nietzschem poszerza słuchaczom horyzonty. U Pantery było coś przeciw prohibicji narkotykowej. Exploited sławił mordowanie policyjnych informatorów.
Ja zauważyłem taką zależność, że jak jest konkretne napierdalanie i samo mięso to teksty są zazwyczaj ok a im więcej podkurwielników, nieudolnego napierdalania, wokalista robi ą-ę-ich-ach (mizdrzy się jak ciota z System of a Down) czy zalatuje tandetnym reggae-pop to przesłanie jedzie komuną.
 

whirlinurd

Member
556
19
kr2y510 napisał:
Piosenek czysto libertariańskich w zasadzie nie ma. Ale może to i dobrze dla idei. Natomiast w metalu, punku i HC jest sporo libertariańskich przesłań. Teksty Romana Kostrzewskiego (KAT) o mszczeniu krzywd mają jak najbardziej libertariańskie przesłanie a jego fascynacja Nietzschem poszerza słuchaczom horyzonty. U Pantery było coś przeciw prohibicji narkotykowej. Exploited sławił mordowanie policyjnych informatorów.
Ja zauważyłem taką zależność, że jak jest konkretne napierdalanie i samo mięso to teksty są zazwyczaj ok a im więcej podkurwielników, nieudolnego napierdalania, wokalista robi ą-ę-ich-ach (mizdrzy się jak ciota z System of a Down) czy zalatuje tandetnym reggae-pop to przesłanie jedzie komuną.

te "mszczenie krzywd" może się mylę ale chyba nawet jest i w skinowskich kapelkach :) a protest-song o nieuchronnej obiektywnej karze za kradzież cudzego kamienia (np.z pola) może poszerzać rockowe dysputy :D
 

xiwox

Active Member
64
139

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Xenomorph przypomina mi klimatem Ministry, którego jakoś dawno nie słuchałem. Oni też mieli wolnościowe przesłania. Gdzieś mam ich wideoklipa gdzie skurczony ze starości dziadek z zapadniętą szczęką rozpierdala ze strzelby tabliczki z napisami historia, demokracja.....
 

whirlinurd

Member
556
19
Kopyright Liberation Front
:D
http://www.youtube.com/watch?v=frd5YmSjjII

PBlaster.JPG
 
A

Antoni Wiech

Guest
http://www.filestube.com/90a3401cf37683 ... tails.html

Freedom of speech. Numer powstał po tym jak rozkręciła się afera po numerze "cop killer" Bodycount w '92 roku

Think I give a fuck about some silly bitch named Gore? :D

Chodziło o żonę Gore'a, która jest jedną z postaci Parents Music Resource Center, która bardzo martwi się o zły przekaz w muzyce.

Ciekawe, że murzyni powołują się też w tym numerze na konstytucję amerykańską, nie jadąc po linii, że USA to EVIL EMPIRE :D

Swoją drogą, organizacja ta straszyła senat USA takimi obrazkami:

http://www.joesapt.net/superlink/shrg99-529/p7.html

Enjoy :D
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
Ja bym dorzucił piosenkę nieznanego mi artysty ludowego, który śpiewa w refrenie "niech żyje wolność, wolność i swoboda...".
Może ktoś wie kto to śpiewa?
 
A

Antoni Wiech

Guest
alfacentauri napisał:
Ja bym dorzucił piosenkę nieznanego mi artysty ludowego, który śpiewa w refrenie "niech żyje wolność, wolność i swoboda...".
Może ktoś wie kto to śpiewa?

Hehhehe, przesadziłeś :D
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
Zaproponowana przeze mnie piosenka oprócz ogólnego wyrażenia umiłowania wolności zawartego w refrenie posiada również element krytyki opresyjnego reżimu. Nie gustuję w tego typu twórczości, nie zamierzam słuchać tej piosenki i na 100% nie jestem więc pewien czy faktycznie jej tekst zgadza się z tym co można znaleźć na stronach z tekstami piosenek, ale opowiada ona o ofierze systemu, chłopcu uwięzionym w poprawczaku.
Miała matka syna, syna jedynego
Chciała go wychować na pana wielkiego
Jak go wychowała wypielęgnowała
I do poprawczaka oddać go musiała

A potem już leci znany refren...
 

Barcisz

New Member
111
2
:p:p:p
albo odwrotnie. może ten syn hołdował wolności i swobodzie - ale tylko swojej własnej. dopuścił się kradzieży i rozbojów, więc poszedł do poprawczaka. w takim wypadku refren byłby ironiczny, wręcz zjadliwy. uważajcie z tą swoją wolnością i swobodą, bo nie jesteście sami na świecie!
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
Albo przesłanie jest takie, że jak pozbawisz kogoś jego wolności to stracisz własną i wtedy będzie płacz. Przybliżyć może nas do tej tezy tekst innej piosenki, pewnie też discopolowej (choć muzyki nie słyszałem, ale poezja w niej zawarta na to wskazuje), którą udało mi się znaleźć teraz w necie, piosenka grupy Skaner:
Matkę zostawił, hulał jak wiatr, razem z kumplami, zdobywał świat ciemne ulice, tam ich był dom, trafił za kraty za głupi błąd
Wolność moja kochana, wolność moja jedyna, matka zapłakana, czeka na swego syna, wolność moja kochana, wolność moja jedyna, matka zapłakana, czeka na swego syna

Sądzę, że można by napisać ciekawą pracę z kulturoznawstwa pt.:”Idea wolności w twórczości muzyków nurtu rozrywkowej muzyki disco-polo”.
 

Barcisz

New Member
111
2
libertarianizm i disco polo...
coś rzeczywiście jest na rzeczy, jak się zastanowić. już sama forma muzyki i tekstów piosenek sugeruje nam, że twórca bardziej ceni w sobie żyłkę przedsiębiorcy niż duszę artysty. a że wolnorynkowcy bardzo wysoko cenią w ludziach (także w sobie) przedsiębiorczość, wiadomo nie od dziś.
 
C

Cngelx

Guest
No to może od razu:


I.
Już mówili, że to będzie w końcu raj
Mlekiem i miodem będzie płynąć kraj
Bo czerwone wybielało
Europejskie nadciągało
Ale skutków nie przewidział chyba nikt

Nagle w kraju za dużo ludzkich rąk
A w rolnictwie na alarm dzwon
Tylko jeden nam pomaga
Kiedy kłody rzuca władza
I nie milknie, i nie milknie jego głos

Ref.: Ten kraj jest nasz i wasz
Nie damy bić się w twarz
Będziemy walczyć jak lwy
I nie przeszkodzi nikt

II.
Stanął Andrzej i powiedział wreszcie "dość"
Mięso zjedli, rolnik dostał tylko kość
Kiedy nasi wykarmili
Wschodnią stronę w jednej chwili
I dla siebie, i dla siebie mieli dość

Nie będziemy dalej czekać, słuchać mów
Dotowany Zachód wlazł już nam za próg
Na Zachodzie mają ślinkę
Zajadając polską szynkę
Ale u nas nie chcą płacić za nią nic

III.
Cierpliwości już za dużo mówią wam
I co chwilę ktoś ma cudny plan
Weźmy sprawy w swoje ręce
Bez protestu nic nie będzie
A ja stanę, a ja stanę piersią w pierś

Polskie chłopy to nie takie byle co
Mają honor, ale też i złość
Wreszcie staną wszyscy murem
By pod Sejmem krzyknąć chórem
Ile można, ile można jeszcze tak


:D
 
Do góry Bottom