Wino

simek

Well-Known Member
1 367
2 120
Też tak zużywam od czasu do czasu, ale zazwyczaj szkoda mi wlewać fajne wino coby odparowało :)
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 852
12 246
Ktoś jest w stanie polecić jakieś dobre, czerwone, wytrawne wino. Koniecznie spoza terenu UE, trzeba bojkotować tych komuchów, zwłaszcza francuskich. Dobre byłoby chilijskie. Cena najlepiej w okolicach 20 zł/flaszka. Mam niby pić dla zdrowia. Ktoś z was zamawiał wino przez sieć? Paczki przychodzą w całości?
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 120
Ja zamawiałem parę razy i wszystko ładnie dochodziło, pakują w takie kartoniki, że trzeba się dobrze postarać, żeby coś pękło w środku.
Nie mam nic konkretnego do polecenia, bo w tym pułapie cenowym bywają nawet różnice między tymi samymi etykietami. Polecałbym Ci pójść do jakiegoś supermarketu, kupić sobie 10 różnych flaszek w zadowalającej cenie i próbować, jak któraś przypadnie do gustu, to podczas następnej wizyty kupić więcej i liczyć na to, że będą tak samo dobre. A jeszcze lepiej jedź sobie na weekend na Węgry albo do Czech, w jeden dzień popróbuj co smakuje, następnego zrób zapas i będziesz miał to samo co w Polsce tylko połowę taniej, tam w cenie <20 zł można już znaleźć bardzo przyzwoite winko. No, chyba, że kategorycznie nie chcesz żadnych win z UE.
Mam niby pić dla zdrowia
Tak z ciekawości, to jakieś polecenie lekarza, czy przeczytałeś artykuł, że czerwone wino zdrowe i postanowiłeś zacząć pić?
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Ktoś jest w stanie polecić jakieś dobre, czerwone, wytrawne wino. Koniecznie spoza terenu UE, trzeba bojkotować tych komuchów, zwłaszcza francuskich. Dobre byłoby chilijskie. Cena najlepiej w okolicach 20 zł/flaszka. Mam niby pić dla zdrowia. Ktoś z was zamawiał wino przez sieć? Paczki przychodzą w całości?

Obawiam się, że do 20 zł nie znajdziesz nic szczególnego, ot takie Carlo Rossi z biedronki pół wytrawne jest do przełknięcia.
Poczytaj tą stronę, w miarę pomocna: http://www.nasze-wina.pl/nw/news/1337/
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 120
Nie, no zasadniczo za 20 zł idzie upolować dobre wino, no ale właśnie - upolować, trafić okazję/przecenę/promocję/wyprzedaż. Warto szukać właśnie w Biedronce albo Lidlu - te dyskonty mają czasowe oferty na wino i czasami są perełki tańsze niż w kraju producenta, ale jakbyś chciał znaleźć sobie konkretną flaszkę co będziesz kupować regularnie, to albo musisz lubić przemysłówkę typu Carlo Rossi, albo emigrować.
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Nie, no zasadniczo za 20 zł idzie upolować dobre wino, no ale właśnie - upolować, trafić okazję/przecenę/promocję/wyprzedaż. Warto szukać właśnie w Biedronce albo Lidlu - te dyskonty mają czasowe oferty na wino i czasami są perełki tańsze niż w kraju producenta, ale jakbyś chciał znaleźć sobie konkretną flaszkę co będziesz kupować regularnie, to albo musisz lubić przemysłówkę typu Carlo Rossi, albo emigrować.

Generalnie temat rzeka, która ma długość nieskończoną. Ile win tyle gustów pijących, do tego dobór wina w zależności od tego do czego jest podawane, nawet pora roku i klimat ma ponoć znaczenie.
 

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Nie ma sensu podawać konkretnych nazw ale wiem po sobie, że jak wybierałem sobie coś z przedziału 30-50 zł to bardzo często byłem bardzo zadowolony. Piłem z przyjemnością.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 120
Poczytaj tą stronę, w miarę pomocna: http://www.nasze-wina.pl/nw/news/1337/
Jedyna (EDIT: przypomniałem sobie, że jest jeszcze trochę skromniejsza vinisfera.pl) rzetelna, polska stronka o winie jaką znam to www.winicjatywa.pl zebrało się tam już tyle dosyć profesjonalnych artykułów, że przeczytanie ich jest dla laika lepszą opcją niż kupno jakieś winiarskiej książki. Cała reszta stron to albo krytoreklama albo kiepski poziom, relacje tylko z degustacji Biedronki i Lidla, opinie w stylu "smakowało mi, bardzo przyjemne, daję 5/6", albo blogi, których rozrzut jakościowy jest ogromny.
Nie ma sensu podawać konkretnych nazw ale wiem po sobie, że jak wybierałem sobie coś z przedziału 30-50 zł to bardzo często byłem bardzo zadowolony. Piłem z przyjemnością.
Nie no, mając 5 dych to można już wybierać dosyć szczegółowo: typ wina jaki chcemy i dowolne miejsce pochodzenia. Ja mogę wymieniać dziesiątki konkretnych etykiet z tego przedziału, które piłem, polecam i kiedyś do nich wrócę, bo są dostępne w ciągłej sprzedaży.
Sugestia kardiologa.
Jakby co, to szczepy winorośli z największą zawartością resweratrolu, bo pewnie ze względu na ten składnik poleca go kardiolog, to: Pinot Noir, Mourvèdre, Merlot, Gamay, Shiraz, Cabernet Sauvignon (albo podobno tylko ten z Bordeaux, w innych regionach jakoś mniej) poza tym, nie wiedzieć czemu, szwajcarskie wina mają go najwięcej, ale ich eksport jest właściwie zerowy, poza tym jakieś wybitne to one nie są.
 
Ostatnia edycja:

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Mogę się tylko zgodzić z Twoją wypowiedzią. Trzeba kupować i próbować. Ta strona, którą wymieniłeś jest bardzo dobra.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 120
Przy czym białe wino też ma podobno właściwości zdrowotne, dużo mniejsze niż czerwone, ale dużo większe niż zwykła woda.
 
U

ultimate

Guest
Piję tylko wytrawne. Najlepiej smakuje mi węgierska bycza krew- Egri Bikaver.
hw1-500x500.jpg
 

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
Ktoś jest w stanie polecić jakieś dobre, czerwone, wytrawne wino. Koniecznie spoza terenu UE, trzeba bojkotować tych komuchów, zwłaszcza francuskich. Dobre byłoby chilijskie. Cena najlepiej w okolicach 20 zł/flaszka. Mam niby pić dla zdrowia. Ktoś z was zamawiał wino przez sieć? Paczki przychodzą w całości?
Argentyńskie może być?
h_50475418.jpg
 
X

xawas

Guest
Polecam czerwone argentyńskie półwytrawne Astica. Nie jest drogie - około 30zł kosztuje.
 
Do góry Bottom