Wiki przejęta przez boty

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
Wszedłem sobie właśnie na http://libertarianizm.pl/ a tam jakiś niemiecki spam się wyświetlił. Przejrzałem na szybko historię edycji i zdaje się, że taki stan się utrzymuje już od co najmniej 2 miesięcy.
 

WoKu

Anarchoautystyk
Członek Załogi
244
662
Nawet dłużej. Pierwszy taki wpis dodano 27. marca.
Kod:
2013/03/27 13:51 - profile_israelmhryusxhl – This is just a profile page. Hope noone minds. israelmhryusxhl
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
To niewiele. A wystarczyło wejść na stronę i przywrócić poprzednią zawartość i potem założyć wątek. Byłoby pożytecznie i przyjemnie.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Na szczęście nie narobiły szkód za wiele. Stronę główną łatwo było przywrócić, a resztę śmiecia narobiły bez powiązania z istniejącą treścią. Ale fakt faktem, poszalały, bo utworzyły ponad 40K kont i wrzuciły trochę wpisów, które łatwo było wykasować dzięki temu, że Dokuwiki nie używa bazy, a pliki.

Ponieważ Wiki jest projektem martwym, zablokowałem możliwość rejestracji się, a tym samym edycji. Tylko ci użytkownicy, którzy się ostali, będą mogli edytować.
 
OP
OP
Szynka

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
To niewiele. A wystarczyło wejść na stronę i przywrócić poprzednią zawartość i potem założyć wątek. Byłoby pożytecznie i przyjemnie.
Widząc dziesiątki edycji w ciągu ostatniego miesiąca, pomyślałem, że inne artykuły też zostały zmienione i nie ma sensu ich ręcznie edytować, a trzeba zacząć od zabezpieczenia wiki. Jeśli tylko strona główna była podmieniona to ok.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Dzięki za sygnał, nieźle jest zjebane. Chyba będę to instalował od zera, aby była czysta wersja kodu, bo nie sposób teraz dojść do porządku z tym wszystkim.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Okay, trochę ogarnąłem - soft zainstalowany od nowa, nowy wygląd (przerobiłem dostępną minimalistyczną skórkę), zawartość przeniesiona. Niestety, sporo problemów jest ze strukturą i pewnie trzeba by to jakoś uporządkować, ale nie mogę tego sam zrobić.

Nie można się rejestrować - jeśli ktoś będzie miał szczerą chęć robienia porządków, nie się skontaktuje ze mną.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Bo ktoś przez jakiś exploit wyczyścił część stron. Niestety, nie ma historii i nie da się przywrócić.

Trzeba by to jakoś zaorać i zrobić statyczny zbiór jakichś fajnych rzeczy. Przydałby się jakiś entuzjasta typu Giga, który kiedyś ładnie to wiki zrobił.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
No szkoda. Byłem przekonany, że zrobiłem, ale jednak nie zrobiłem. Albo nie potrafię odnaleźć na jednym z moich 7 dysków.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
No to sukces połowiczny, bo teraz trzeba to odtworzyć ręcznie. Ale dobre i to.
 

Kompowiec2

Satatnistyczny libertarianin
459
168
proponowawłbym odtworzyć możliwość edycji PWW na podstawie zaproszenia. kazdy by wysylałby formularz na stronie i recznie by sie je zatwierdzalo. dziala,tak np na boywiki.
 
Do góry Bottom