1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
  2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Wiki przejęta przez boty

Dyskusja w 'Forum Libertarian / Polskie Wiki Wolnościowe' zaczęta przez Szynka, 24 Lipiec 2013.

1. Szynka

Szynka Złota szynka wolnego rynku.

Otrzymane Polubienia:
    1 830
    Wszedłem sobie właśnie na http://libertarianizm.pl/ a tam jakiś niemiecki spam się wyświetlił. Przejrzałem na szybko historię edycji i zdaje się, że taki stan się utrzymuje już od co najmniej 2 miesięcy.

2. WoKu

WoKu Active Member

Otrzymane Polubienia:
    194
    Nawet dłużej. Pierwszy taki wpis dodano 27. marca.
    Kod:
    2013/03/27 13:51 - profile_israelmhryusxhl – This is just a profile page. Hope noone minds. israelmhryusxhl

3. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Obsługa Forum

Otrzymane Polubienia:
    11 549
    I co zrobiliście w tej sprawie?

4. Szynka

Otrzymane Polubienia:
    1 830
    Ja założyłem wątek na forum.

telpeloth likes this.
  5. tosiabunio

Otrzymane Polubienia:
    11 549
    To niewiele. A wystarczyło wejść na stronę i przywrócić poprzednią zawartość i potem założyć wątek. Byłoby pożytecznie i przyjemnie.

6. tosiabunio

Otrzymane Polubienia:
    11 549
    Na szczęście nie narobiły szkód za wiele. Stronę główną łatwo było przywrócić, a resztę śmiecia narobiły bez powiązania z istniejącą treścią. Ale fakt faktem, poszalały, bo utworzyły ponad 40K kont i wrzuciły trochę wpisów, które łatwo było wykasować dzięki temu, że Dokuwiki nie używa bazy, a pliki.

Ponieważ Wiki jest projektem martwym, zablokowałem możliwość rejestracji się, a tym samym edycji. Tylko ci użytkownicy, którzy się ostali, będą mogli edytować.

7. Szynka

Otrzymane Polubienia:
    1 830
    Widząc dziesiątki edycji w ciągu ostatniego miesiąca, pomyślałem, że inne artykuły też zostały zmienione i nie ma sensu ich ręcznie edytować, a trzeba zacząć od zabezpieczenia wiki. Jeśli tylko strona główna była podmieniona to ok.

8. MvL

MvL New Member

Otrzymane Polubienia:
    3
    "
    Jesteś tutaj: Polskie Wiki Wolnościowe » Zasoby » Galeria sław

Fatal error: Call to undefined function search_callback() in/home/libertarianizm/libertarianizm.pl/lib/plugins/indexmenu/syntax/indexmenu.php on line 637"

???

9. tosiabunio

Otrzymane Polubienia:
    11 549
    Dzięki za sygnał, nieźle jest zjebane. Chyba będę to instalował od zera, aby była czysta wersja kodu, bo nie sposób teraz dojść do porządku z tym wszystkim.

10. tosiabunio

Otrzymane Polubienia:
    11 549
    Okay, trochę ogarnąłem - soft zainstalowany od nowa, nowy wygląd (przerobiłem dostępną minimalistyczną skórkę), zawartość przeniesiona. Niestety, sporo problemów jest ze strukturą i pewnie trzeba by to jakoś uporządkować, ale nie mogę tego sam zrobić.

Nie można się rejestrować - jeśli ktoś będzie miał szczerą chęć robienia porządków, nie się skontaktuje ze mną.

11. pawel-l

pawel-l Ⓐ hultaj

Otrzymane Polubienia:
    5 348
  12. tosiabunio

Otrzymane Polubienia:
    11 549
    Bo ktoś przez jakiś exploit wyczyścił część stron. Niestety, nie ma historii i nie da się przywrócić.

Trzeba by to jakoś zaorać i zrobić statyczny zbiór jakichś fajnych rzeczy. Przydałby się jakiś entuzjasta typu Giga, który kiedyś ładnie to wiki zrobił.

13. Caleb

Caleb The Chosen

Otrzymane Polubienia:
    241
    szkoda, że nikt nie zrobił backupu. wystarczyło zgrać pliki z serwera

14. tosiabunio

Otrzymane Polubienia:
    11 549
    No szkoda. Byłem przekonany, że zrobiłem, ale jednak nie zrobiłem. Albo nie potrafię odnaleźć na jednym z moich 7 dysków.

15. tosiabunio

Otrzymane Polubienia:
    11 549
    No to sukces połowiczny, bo teraz trzeba to odtworzyć ręcznie. Ale dobre i to.

16. Kompowiec2

Kompowiec2 Satatnistyczny libertarianin

Otrzymane Polubienia:
    176
    proponowawłbym odtworzyć możliwość edycji PWW na podstawie zaproszenia. kazdy by wysylałby formularz na stronie i recznie by sie je zatwierdzalo. dziala,tak np na boywiki.

Udostępnij Tą Stronę