Wasze ulubione wersety/cytaty z Biblii

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 997
22 567
Karoń z tym swoim etosem pracy to jakiś satanista...

„Nie troszczcie się o życie wasze, co będziecie jedli, ani o ciało, w co będziecie się odziewali. Życie jest czymś więcej niż pokarm, a ciało czymś więcej niż odzienie. Przypatrzcie się krukom, iż nie sieją, ani żną, nie mają one spiżarni ani spichlerza, a Bóg je karmi (...). Przypatrzcie się liliom, jak rosną; nie pracują ani przędą, a powiadam wam: ani Salomon we wszystkiej chwale swojej nie był tak ubrany, jak jedna z nich”
(Ewangelia św. Łukasza, 12, 22-27)
Powiem więcej, przypatrzcie się ru-ru-rurkowcom!
 
OP
D

Deleted member 6564

Guest
"Mówcie i czyńcie tak, jak ludzie, którzy będą sądzeni na podstawie Prawa wolności."
Jk 2:12

"Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli!"
Ga 5:1

"Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi - odpowiedział Piotr i Apostołowie."
Dz 5:29
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Alu

Well-Known Member
4 285
8 555
Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz.

Mt 10,34
 
Ostatnia edycja:
OP
D

Deleted member 6564

Guest
Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz.
Mt 10, 34
"Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je. a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je."
 

Alu

Well-Known Member
4 285
8 555
Nikt nie może służyć dwom panom, bo jednym gardzić będzie, a drugiego polubi; o jednego dbał będzie, a drugiego zlekceważy. Nie możecie służyć Bogu i mamonie. Dlatego mówię wam: nie martwcie się o swoje życie, co będziecie jeść lub co pić będziecie; ani o swoje ciało, czym się przyodziejecie. Czy życie nie jest ważniejsze od pokarmu, a ciało od odzienia? Popatrzcie na ptaki na niebie: nie sieją, nie żną, nie gromadzą w magazynach, a wasz Ojciec niebieski je żywi. Czy wy nie więcej znaczycie niż one?

Mt 6,24-26
 

Alu

Well-Known Member
4 285
8 555
Uczynki ciała są wiadome: cudzołóstwo, nieczystość, rozwiązłość, bałwochwalstwo, czary, nienawiść, kłótnie, zazdrość, gniew, chorobliwa ambicja, waśnie, rozłamy, zawiść, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Dlatego powtarzam to, o czym mówiłem już wcześniej: Ci, co tak postępują, nie posiądą królestwa Bożego. Natomiast owocem Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, dobroć, życzliwość, wierność, łagodność, opanowanie. Prawo tu nie jest potrzebne.

Ga 5,19-23
 

Alu

Well-Known Member
4 285
8 555
Biskupem powinien być człowiek nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, zdolny do nauczania.
Nie powinien być skłonny do pijaństwa ani do awantur, ale opanowany, niekłótliwy i niechciwy pieniędzy.

1Tm 3,2-3

Niczego na ten świat nie przynieśliśmy. Niczego także nie możemy z niego zabrać.

1Tm 6,7
 
Ostatnia edycja:

ukos

Well-Known Member
426
426
Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.
— 1 Kor.
 

erte

Well-Known Member
589
2 453
Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką wam odmierzą.
Mt 7: 1–2
 

erte

Well-Known Member
589
2 453
Starość Dawida.
1 Księga Królewska


Z biegiem czasu sędziwy król Dawid tak się zestarzał, że nie mógł się rozgrzać, choć okrywano go kocami. Wówczas powiedzieli mu jego słudzy: "Trzeba, aby wyszukano panu memu, królowi, młodą dziewicę, a ona będzie przy królu czuwać i mieć o niego staranie. I będzie spała na twym łonie, a przez to ogrzewała pana mego, króla. Szukano więc pięknej dziewczyny w całym kraju izraelskim, aż wreszcie znaleziono Szunemitkę Abiszag i przyprowadzono ją do króla. Dziewczyna ta była nadzwyczaj piękna. Choć miała staranie o króla i obsługiwała go, król się do niej nie zbliżył.
 

ukos

Well-Known Member
426
426


Wierni z karabinami AR-15 i koronami, pijący mszalne wino, wymieniający lub odnawiający małżeńskie przysięgi. Tak wyglądała uroczystość kościoła Sanktuarium Pokoju na Świecie i Zjednoczenia (World Peace and Unification Sanctuary) w Newfoundland w Pensylwanii.

W wersecie zwiastującym nadejście Jezusa Chrystusa napisano: "rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną". Według członków kościoła w Pensylwanii , "laska żelazna" to właśnie broń palna.


1609273858277.png

1609273424324.png
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom