Sztuka

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 877
daily_picdump_1975_640_high_25.jpg
 
U

ultimate

Guest
f12aadeb8b7a201be1dd36f047a18129.jpg


a9b4a8f72454a1d119b6eb59ae0f303d.jpg


26d722d452bd5fd585f8b475e33bb6d7.jpg

Rosyjski artysta t-radya utworzył portrety żołnierzy, Artysta najpierw ponaklejał plastry na płycie, które potem podpalił koktajlem Mołotowa. Opalone części płyty stanowią cień, a spalone plastry kontury twarzy.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 113
Podczas konferencji eksperci powiedzieli o jeszcze jednym odkryciu. Są przekonani, że udało im się rozszyfrować napis na "Kwadracie", którego, jak sądzą, dokonał sam Malewicz. Badacze nie są jeszcze pewni jednego słowa, jak tłumaczą, artysta kilka liter pisał w podobny sposób. Uważają jednak, że całe zdanie brzmi: "Bitwa murzynów w ciemnej jaskini".
Rozwaliło mnie to :D w końcu zrozumiałem o co chodzi w sztuce współczesnej.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 558
A u naszych sąsiadów w Germanii jak zwykle, penis wiecznie żywy.

Tak sobie myślę, że gdyby nie znali penisa i cycków, to jedynie psy by tam dupami szczekały. ;)
 
U

ultimate

Guest
Most-trampoliona nad Sekwaną.
"Połączone ze sobą trzy pontony, w środku których rozciągnięta została siatka tworząca elastyczną powierzchnię - na taki pomysł mostu dla pieszych wpadli architekci z pracowni AZC. Z założenia piesi poruszaliby się po całej konstrukcji… skacząc. Każdy z modułów wypełniony miałby być powietrzem (3,7 tys. metrów sześciennych)Ta koncepcja ostatecznie jednak nie doczekała się realizacji - zgłoszono ją jedynie na konkurs"

Nie do zrealizowania ale ciekawy.

paryska_trampolina_112917.jpg
mostpary%C5%BC1.jpg
 

tolep

five miles out
8 422
15 177
Do zrealizowania ale pewnie po pierwszych dwóch topielcach i rozbitych łbach zaraz ktoś by zaczął bredzić o bezpieczeństwie.

O właśnie, Ty robisz w zbliżonej branży zdaje się. Ile by takie gizmo kosztowało mniej więcej? Załóżmy że szerokość Warty w Poznaniu to 50 metrów.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 805
Tak powinny się kończyć wszystkie transakcje między anarchokomunistami.

Widzowie byli w szoku. Dzieło Banksy'ego uległo samozniszczeniu po sprzedaniu za 1 mln funtów?


To, co zrobił Banksy, brytyjskie media okrzyknęły już mianem „jednego z najbardziej śmiałych wybryków w historii sztuki”. Słynny na całym świecie tajemniczy artysta zniszczył jedno ze swoich największych dzieł tuż po tym, jak zostało sprzedane za ponad 1 mln funtów.

Licytacja płótna „Dziewczynka z balonem” stanowiła zwieńczenie aukcji Sotheby’s w Londynie. Tuż po tym, jak dzieło Banksy'ego zostało sprzedane za astronomiczną kwotę ponad 1 mln funtów (blisko 5 mln złotych), widzowie stali się świadkami szokującego zwrotu akcji. Płótno zaczęło się bowiem obniżać, przechodząc przez wbudowaną w ramę niszczarkę. Sam Banksy zamieścił na Instagramie zdjęcie zaskoczonych uczestników aukcji i swojego w połowie zniszczonego dzieła. „Idzie, idzie, poszło” – skomentował król street-artu.

Co z obrazem?
– Wydaje się, że zostaliśmy wBanksowani (org. Banksy-ed) – komentował Alex Branczik, przedstawiciel Sotheby’s. „The Guardian” podkreśla, że nie wiadomo tak naprawdę, czy całe dzieło rzeczywiście zostało pocięte na kawałki i czy przez niszczarkę przeszedł oryginał „Dziewczynki z balonem”. Brytyjskie media oczekują, jaki będzie następny etap zaskakującej sprawy. Spekulacje podgrzała Sigal Mordechai z Sotheby's, która pod zdjęciem przechodzącego przez niszczarkę obrazu napisała: „Czy dziś sprzedawaliśmy Banksy'ego? Jedno jest pewne - na naszych oczach wydarzyło się coś historycznego”.

„Rozmawialiśmy z nabywcą, który był zaskoczony tą historią. Dyskutujemy na temat następnych kroków” – poinformował dom aukcyjny w oświadczeniu wysłanym do redakcji „Financial Times”.

Kim jest Banksy?
Pierwowzór „Dziewczynki z balonem” powstał na ścianie przy ulicy Great Eastern Street w Shoreditch, we wschodniej części Londynu. W 2006 roku Banksy stworzył obraz namalowany sprayem i farbą akrylową na płótnie. Prawdziwa tożsamość autora nie została nigdy oficjalnie potwierdzona, mimo licznych spekulacji. Dzieła Banksy'ego pojawiają się w różnych miejscach na świecie, a on samo pozostaje nieuchwytny.https://www.wprost.pl/swiat/1015879...niszczeniu-po-sprzedaniu-za-1-mln-funtow.html
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 823
25 338
Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa kieruje się moją teorią sztuki w ocenie spotu wyborczego z nachodźcami... tak jakby...

"Choć ocena taka będzie zawsze w części subiektywna, dokonana przez pryzmat doświadczenia życiowego, wiedzy i wrażliwości oceniającego, to musi też polegać na odtworzeniu reakcji przeciętnego odbiorcy, do którego dany przekaz został skierowany, oraz intencji jego autora" - mówiła w uzasadnieniu wtorkowego postanowienia sędzia Katarzyna Balcerzak-Danilewicz.

Jak dodała, ocena "musi uwzględniać także kontekst wyborczy". "Spot wyborczy partii politycznej z natury rzeczy ma zachęcać potencjalnych wyborców do powielenia poglądów na dane kwestie społeczne czy polityczne i nie może być uznany tylko za wyraz poglądów jego autora" - powiedziała sędzia.

Zdaniem sądu ocenę działania przekazu spotu na odbiorców prokurator może dokonać np. "poprzez przeanalizowanie, jeśli zostały zamieszczone w internecie, komentarzy osób ów spot oglądających"
:)

Sędzia jednak myli się co do "natury rzeczy" spotu wyborczego. Spoty nie służą do "powielania poglądów na dane kwestie społeczne czy polityczne", a na odnoszeniu się do tych istniejących już w społeczeństwie poglądów i reklamowaniu danej partii, jako bytu politycznego, który będzie je reprezentował i postępował w zgodzie z nimi, aby uzyskać głosy wyborców o takich poglądach.

Spoty więc przede wszystkim służą temu, aby dane opcje polityczne mogły uwiarygodniać się w oczach wyborców, których głosy chcą pozyskać. Interesem partii przy emisji spotu jest zostać uznaną za "swoją" w opinii wyborcy a nie ogólna proliferacja jakichś postaw w społeczeństwie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom