Sztuka która się podoba

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Baptysterium.jpg

To arcydzieło, wystawiane w Luwrze, nazywane jest Baptysterium Ludwika IX Świętego, mimo że nie jest to ani baptysterium, ani nie zostało stworzone dla św. Ludwika. Kształt tej metalowej pracy jest typowy dla dynastii Mamluk, która rządziła od Egiptu po Syrię między 1255 a 1517 rokiem. Jest to wielkie mosiężne dzieło (stop miedzi i cynku) z mnóstwem wewnętrznych i zewnętrznych wzorów. Inskrypcja informuje nas, że mogło być używane do trzymania jedzenia.

Wzory zostały wykonane techniką zwaną inkrustacją: powierzchnia zostaje wykuta i wyryta w kształt małego kawałka metalu szlachetnego, takiego jak złoto lub srebro, a następnie ten kawałek zostaje umieszczony w wyrytym wgłębieniu. Aby nadać ostatecznych szlifów, artysta nakłada specjalna ciemną szpachlę pomiędzy cenne elementy, aby podkreślić wzór.

Czterej rycerze w okręgach mogą być zobaczeni na zewnętrznej stronie misy. Jeden z nich, mający na sobie specjalny strój, jest łowcą zabijającym niedźwiedzia kopią. Postaci ustawione są pomiędzy rzędami żołnierzy, roślin i zwierząt. To arcydzieło nie istniało jeszcze w czasach św. Ludwika. Ludwik XI Francuski rządził w XIII wieku. Dzieło zostało przywiezione do Francji podczas krucjat Chrześcijan i stało się baptysterium dla niektórych Francuskich królów po XV wieku.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 6341

Guest
D

Deleted member 6610

Guest
Miniaturowe rzeźby ołtarze z XVI wieku. Nowe badania ujawniły, że każda rzeźba jest skomplikowaną trójwymiarową układanką. Połączenia w wewnętrznych warstwach są tak małe, że wykrywa je tylko mikroskop lub promieniowanie rentgenowskie. Istnieje tylko 135 znanych miniaturowych rzeźb.

1580510080768.png



1580509970816.png


1580510153239.png


 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Ładne artystyczne fotografie.
EQ46XS0XYAEMTI0

EQ4WL8fXYAACQGU

EQ4WHFfWkAEO7T4
 
D

Deleted member 6852

Guest


1585586943546.png
 
D

Deleted member 6852

Guest
Thomas Dambo
buduje gigantyczne drewniane trolle i ukrywa na odludziu i w lasach

" Od dziecka uwielbiałem słuchać opowieści o różnych bajkowych postaciach i ludowych przypowiastek. Marzyć o magicznych światach wypełnionych smokami i prawdziwymi olbrzymami. Jako nastolatek zacząłem pisać własne historie jako raper, wydając płyty, koncertując i tworząc wszechświat, w którym mogłem opowiadać własne historie. W moim najnowszym projekcie połączyłem wszystkie powyższe. Recykling, rapowanie, przyrodę i rzeźbienie. "

1585998423257.png

 
Do góry Bottom