Socjalista Hollande wygrał WYBORY we Francji!

OP
OP
M

MichalD

Guest
To gorzej. Będą skuteczniej wprowadzać socjalizm.

Preferowałbym Ministra Obrony, który umiałby ciąć koszty w wojsku, tak samo jak ministra czuwającego nad racjonalnymi wydatkami w MSW, niż pozwolić podwładnym wydawać pieniądze podatników jak chcą.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
MichalD napisał:
Preferowałbym Ministra Obrony, który umiałby ciąć koszty w wojsku,

A ja preferowałbym kalifat (czyli korwinowo-hoppiańską monarchię oświeconą) we Francji (a także w Holandii). I rozpad Unii Europejskiej. Dla mnie im więksi idioci u nich na stołkach tym lepiej, bo tym szybciej to pierdolnie.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Pochłaniacz azbestu napisał:
To jest seksizm w najczystszej postaci. Lewacy uznali, że płeć stanowi istotne kryterium, na podstawie którego powinno się dokonywać przyznawania funkcji publicznych, stanowisk kierowniczych w zarządach spółek itp. Dlaczego nie ma parytetów dla czarnych albo zielonookich?

e tam od razu seksizm. jak jest równo połowa dziewczynek i połowa chłopaków to wiadomo o co chodzi :)
Ja tylko drżę na myśl przed tym że pominął homoseksualistów i lesbijki.


tu trochę więcej o tych co poszli w ministry http://jeznach.nowyekran.pl/post/62649, ... koszerniej
 
OP
OP
M

MichalD

Guest
I rozpad Unii Europejskiej. Dla mnie im więksi idioci u nich na stołkach tym lepiej, bo tym szybciej to pierdolnie.

To co mówisz jest niepoważne. Jeżeli UE zamiast powoli się reformować i ewentualnie wycofywać poszczególne kraje ze strefy EURO rozpadłaby się w wyniku totalnej katastrofy ekonomicznej, spowodowałoby to inflację (potencjalny dodruk EURO, tak jak u nas na przełomie lat 90.) , utratę oszczędności przez ogromną ilość osób i znaczny spadek konsumpcji, co odbiłoby się na kondycji finansowej wielu firm oraz oznaczałoby utratę wielu miejsc pracy, a więc zubożenie społeczeństwa.

Być może wiele rządów zostałoby w wyniku tego obalone a obecny status quo zlikwidowany, ale niekoniecznie będzie to przewrót libertariańsko-wolnorynkowy, równie dobrze władzę mogą objąć jacyś "oburzeni" i mantrować, że wszystkiemu winne są banki i korporacje, a nie socjalizm.
 
D

Deleted member 427

Guest
Ale czemu eurokraci mają coś wprowadzać. Oni są do anihilacji. Ważność ich mandatu już wygasła. Kwestia teraz tego, czy skończą z oponą na szyi czy na latarni.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
MichalD napisał:
Jeżeli UE zamiast powoli się reformować i ewentualnie wycofywać poszczególne kraje ze strefy EURO rozpadłaby się w wyniku totalnej katastrofy ekonomicznej, spowodowałoby to inflację (potencjalny dodruk EURO, tak jak u nas na przełomie lat 90.) , utratę oszczędności przez ogromną ilość osób i znaczny spadek konsumpcji, co odbiłoby się na kondycji finansowej wielu firm oraz oznaczałoby utratę wielu miejsc pracy, a więc zubożenie społeczeństwa.

O ludzi mających oszczędności bym się nie martwił, będą potrafili uciec przed hiperinflacją. A spadek konsumpcji to jest skutek, a nie przyczyna.
 
OP
OP
M

MichalD

Guest
będą potrafili uciec przed hiperinflacją.
U nas w Polsce, bardzo wiele osób zostało dotkniętych hiperinflacją - nawet parę milionów. W strefie EURO będzie ich znacznie więcej.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
serca lewicowym wrażliwcom nie pozwalają spokojnie spać -gdy dookoła tyle ludzkiej biedy, cierpienia i nieszczęść

Francuscy politycy też chcą wprowadzić abonament za komputery i urządzenia przenośne

"Pomysł rozszerzenia obowiązku płacenia abonamentu na właścicieli komputerów, na który pod koniec tego roku wpadła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wywołał burzę w całym kraju, a szczególnie w internecie. Chyba nikomu nie podobała się perspektywa uiszczania opłat za możliwość oglądania telewizji publicznej na monitorze PC-ta. Podobną propozycję przedstawili ostatnio politycy we Francji. Oby nie była to zachęta dla naszych rządzących, by powrócić do tematu...
http://technowinki.onet.pl/rtv-wideo/fr ... tykul.html
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 852
12 246
"Wszystkie dzieci nasze (socjalistyczne) są"

http://www.rp.pl/artykul/11,970666-Trzylatkowie-pojda-do-szkoly-we-Francji.html

Pomysł wysłania 3-latka do szkoły powoduje u mnie, ojca dwójki dzieci, zjeżenie się włosów na głowie. 3latki często nie są jeszcze odpieluchowane i mają problemy z porozumiewaniem się. Brak info od jakiego wieku u komuchów we Francji kształcenie jest przymusowe.

Swoją drogą, zastanawialiście się kiedyś nad etymologią słowa "kształcić"? Oznacza ono przecież "formować", "urabiać". Dlaczego w opisach procesu edukacji tak rzadko używa się słowa "uczyć"? :)
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
jasna sprawa Ciek, widze co wpajają mojemu synowi, na szczęście jeszcze sie mnie pyta o potwierdzenie czy faktycznie tak jest... ale bedzie coraz trudniej...
ja tam żadnej szkoły nie skończyłem dlatego nie zostałem urobiony :D
 

bombardier

Well-Known Member
1 413
7 090
French presidential candidate wants a 100% tax on the rich

Jean-Luc-Melenchon-835359.jpg


The surging dark horse candidate in France's presidential election is coming for the rich.
Jean-Luc Melenchon, who has been endorsed by the French Communist Party, says he would introduce a 100% tax on income above €400,000 ($425,000).

Why €400,000? That's 20 times higher than France's average wage.

The top rate of income tax is currently 45%. Boosting that to 100% would effectively cap earnings at €400,000.

Cała wiadomość: http://money.cnn.com/2017/04/18/news/economy/france-tax-rich-election-melenchon/index.html

Skurwiała, parszywa menda. I po co taki człowiek żyje?
 

Sorasil

Well-Known Member
160
487
French presidential candidate wants a 100% tax on the rich

Jean-Luc-Melenchon-835359.jpg


The surging dark horse candidate in France's presidential election is coming for the rich.
Jean-Luc Melenchon, who has been endorsed by the French Communist Party, says he would introduce a 100% tax on income above €400,000 ($425,000).

Why €400,000? That's 20 times higher than France's average wage.

The top rate of income tax is currently 45%. Boosting that to 100% would effectively cap earnings at €400,000.

Cała wiadomość: http://money.cnn.com/2017/04/18/news/economy/france-tax-rich-election-melenchon/index.html

Skurwiała, parszywa menda. I po co taki człowiek żyje?

Od razu widać, że jednym okiem patrzy na rozmówcę, a drugim już na jego portfel ;)
 
Do góry Bottom