Śmieszne newsy z rana

OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
860
gazeta maleszki alarmuje :

Centrum Zakopanego: góral znęca się nad owieczkami !!


Wykorzystywanie zwierząt w celach zarobkowych, najczęściej jako tło fotografii robionych turystom, jest częste w Zakopanem. Ale ta historia może spowodować, że takich przypadków będzie mniej. Jagnięta, które miały od czterech do sześciu tygodni, stały całymi godzinami na Krupówkach bądź pod Gubałówką, często bez jedzenia i picia. Zbadał je weterynarz. Skutki wielogodzinnego pozowania do zdjęć ocenił też specjalnie powołany psycholog

Wskazał, że oderwanie owieczek od matki oznaczało dla nich cierpienie psychiczne. Ból fizyczny przynosiło im częste branie na ręce i maszerowanie. To, jak zaznacza prokuratura, narażało je na nadmierne ścieranie miękkich jeszcze racic i ryzyko infekcji.
.
Sprawy by nie było, gdyby nie interwencje osób, które widziały, jak góral fotograf wykorzystywał jagnięta do zarobku. To one alarmowały w e-mailach towarzystwa opieki nad zwierzętami, które zawiadomiły śledczych.
psycholog zwierzęcy niezła fucha ...
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 575
11 152
No nic, trzeba będzie pomóc Ojczyźnie w potrzebie i się samemu wypałować :) Jak ktoś ma gaz do obrony to dla realizmu można sobie jeszcze psiknąć w oczy :)

Martwi mnie natomiast, że poza wąskim gronem gimnastyków nie damy rady w czynie społecznym samemu się w głowę kopnąć. Trzeba będzie się jakoś dobrać w pary :)
 

CptKapital

Member
51
0
RE: Śmieszne newsy z rana :)

Nie kradnij - promocja legalnej kultury

http://kultura.onet.pl/wiadomosci/nie-k ... tykul.html

www.legalnakultura.pl

"Akcja nawołuje do lojalności wobec twórców i wykonawców, uczciwości wobec nich i odpowiedzialności. Zwraca również uwagę na aspekt etyczny decyzji, którą podejmuje użytkownik wybierając nielegalne źródło. Twórcy akcji przekonują, że moralnie często jest to współudział w kradzieży."

"Wielu twórców poparło już akcję "Legalna kultura" - są wśród nich także: Janusz Anderman, Jerzy Antczak, Filip Bajon, Michał Bajor, Mirosław Baka, Sonia Bohosiewicz, Jerzy Bończak, Katarzyna Figura, Jan Frycz, Janusz Gajos, Grażyna Szapołowska, Joanna Szczepkowska, Aga Zaryan."

"Kampania ma też przekonywać do tego, że konieczne są zmiany w prawie autorskim, uwzględniające istnienie nowych technologii."Fajny news. Jest nawet lista ludzi do odjebania wraz z potomstwem.
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
1 954
RE: Śmieszne newsy z rana :)

Ja bym nie miał nic przeciwko takim akcjom, gdyby nie to pierdolenie o kradzieży i o konieczności zmian w prawie autorskim. I jeśli by były finansowane z prywatnej kieszeni oczywiście. Hmm, w zasadzie wtedy taka akcja nazywałaby się po prostu - reklama :)
Poza tym, zgadzam się z komentarzami pod artykułem. Tworzą gówniane filmy i muzykę, a potem się dziwią, że nikt tego nie kupuje.
Jest nawet lista ludzi do odjebania wraz z potomstwem.
Już bez przesady z tym odjebywaniem :D Nie starczy nam mocy przerobowych...
 
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
860
RE: Śmieszne newsy z rana :)

gazeta maleszki :

Wczoraj mieszkańcy tego ekskluzywnego apartamentowca urządzili protest pod koszerną restauracją Rambam, która od października działa na parterze ich domu. Przynieśli plakaty własnej roboty: "Mamy prawo do świeżego powietrza", "Stop! Wygrajmy wojnę ze smrodem", "Dość smrodu w naszych mieszkaniach". (...) Rambam prowadzi David Sosnitzky. - To jedyna prawdziwie koszerna kuchnia w Warszawie - podkreśla [koszernie można też zjeść w Marriotcie, ale potrawy trzeba zamówić 72 godziny wcześniej]. - A chcą nas wyrzucić. To hańba, by w tak doświadczonym przez nazistów mieście jak Warszawa nie było żadnej koszernej restauracji. (...) Uważa, że to nie o restauracyjne wyziewy w całej sprawie chodzi. - Sąsiadom restauracja zaczęła przeszkadzać dopiero wtedy, kiedy zaczęli do niej przychodzić Żydzi w kipach. Czuję się zaszczuty i szykanowany. Powiadomię o wszystkim ambasadę Izraela - ostrzega. (...) .Tak się jednak składa, że w grupie protestujących mieszkańców domu przy Grzybowskiej 4 są także Żydzi. - Smród to jest smród. Wplątywanie w to antysemityzmu jest oburzające - złości się prawnik Lejb Fogelman.
po godzinie od publikacji maleszkoidy wyłączyły możliwość komentowania :)
 
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
860
RE: Śmieszne newsy z rana :)

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ic2LzFyBylM&feature=player_embedded[/video]

Pan Watson przebił gryzonia na wylot. Nie uciekał zbyt szybko, bo - jak podejrzewa emeryt - szczurzyca (lub może nutria - nie miał pewności) była w ciąży. Następnie pan Watson próbował przenieść ją na szpadlu, ale ten złamał się pod jej ciężarem.
- Zostawiliśmy go na miejscu na kilka dni, ale kiedy wieść się rozeszła, zdecydowaliśmy się go zniszczyć i spaliliśmy go - przyznał pan Watson.

Miejscowa policja zapowiedziała, że może wszcząć śledztwo przeciwko emerytowi, a jedna z brytyjskich organizacji chroniących zwierzęta przed okrucieństwem wezwała do zgłaszania wątpliwości co do naruszenia praw szczura. Na razie nie przedstawiono jednak żądnych zarzutów. Rzecznik policji stwierdził, że zajmie się sprawą, gdy tylko zdobędzie więcej informacji.
[/u]
 

Piter1489

libnetoholik
2 074
1 882
RE: Śmieszne newsy z rana :)

Szczur mutant, większy od niektórych psów :) . Lol, nie mogę zrozumieć tego kolesia (akcent), po co go zabił? Przestraszył się? :p Fajny szczur :) .

szczurzyca (lub może nutria - nie miał pewności) była w ciąży.
Jeszcze matkę z nienarodzonymi szczurkami zatłukł :(
 

Smok

Zradykalizowany
150
54
RE: Śmieszne newsy z rana :)

Nie podał powodu. Jak tylko usłyszał, że kręci mu po posesji szczur, pobiegł i w locie złapał za drewienko po czym ubił. Poza tym nie szpadel a wiosło, i nie wspomina że mu się złamało.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 147
4 717
RE: Śmieszne newsy z rana :)

W komentarzach piszą, że to nutria i prawdopodobnie tak jest. Od szczura różni się błonami na tylnych łapach względnie mniejszymi uszami i mniej szpiczastym pyskiem. No i wielkością. No i fakt, że to było nad wodą.
 
D

Deleted member 427

Guest
RE: Śmieszne newsy z rana :)

Trigger, "prawa szczura" chyba na serio istnieją i są nawet wyodrębnione w osobnych aktach prawnych i regulacjach. Bez kitu.

http://ratteria.w.interii.pl/szczury/szczuryaprawo.html

A tutaj "Światowa deklaracja praw zwierząt", nawet nie wiedziałem, że coś takiego napisali. Ogólnie grubo pojechali:

http://ratteria.w.interii.pl/szczury/sw ... racja.html

Z uwagi na to, że każde zwierzę ma pewne prawa, że nieznajomość i lekceważenie tych praw sprowadziły człowieka i prowadzą go nadal na drogę przestępstw przeciwko naturze i zwierzętom; że uznania przez gatunek ludzki prawa innych gatunków zwierzęcych do egzystencji stanowi podstawę współistnienia wszystkich istot żywych; że człowiek popełnia zbrodnię ludobójstwa

Zostawienie trutki na szczury w piwnicy to podpada pod holocaust na szczurach?
Czy jak właściciel domu tępi szczury to już jest bezmózgim faszystą?
 
S

stormtrooper

Guest
RE: Śmieszne newsy z rana :)

Ściganie naruszeń praw szczura.Hello, I'm Splinter and I approve this message.
 

Voy

Active Member
386
241
RE: Śmieszne newsy z rana :)

wstałem, odpaliłem internet, a tu taka perełka:

http://www.rp.pl/artykul/13,865662-Klim ... ietom.html

Dotąd środowiska feministyczne winą za dyskryminację kobiet obarczały mężczyzn, patriarchalny model rodziny, konserwatywny światopogląd, religię katolicką. Teraz do tej listy Parlament Europejski dorzucił... globalne ocieplenie.
Dlatego też apeluje [parlament europejski] o "opracowanie wskaźnika "przyjazności dla klimatu" (jako alternatywy dla PKB)". Miałby on służyć monitorowaniu wpływu wzrostu, konsumpcji i wzorców stylu życia na zmianę klimatu.
W przedostatnim akapicie rezolucji czytamy, że "brak danych naukowych i danych liczbowych z uwzględnieniem płci w badaniach dotyczących takich dziedzin jak transport, energia, polityka rolna hamują lepsze zrozumienie i uwzględnienie aspektu płci". Nie przeszkadza to jednak kilka stron wcześniej twierdzić, że "powiązania między płcią a klimatem rzeczywiście istnieją, w tym w UE oraz w polityce w dziedzinie energii, transportu, rolnictwa itp".
 

Piter1489

libnetoholik
2 074
1 882
RE: Śmieszne newsy z rana :)

Ciekawe jaki będzie szczyt głupoty, który wyplują z siebie eurosocjaliści i powiązani z naukowcy. Ja już przetrzymałem rewelacje, że globalne ocieplenie powoduje nierówność płci a geje wychowują dzieci lepiej przystosowane społecznie, nie wiem ile jeszcze wytrzymam ;) .
 
Do góry Bottom