Śmierć dla każdego, kto jej zapragnie

OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Madlock, mi nie tłumacz tego. Mowa była o eutanazji regulowanej przez państwo. Jak państwo to reguluje, to płacą wszyscy - także, a może przede wszystkim ci, co są przeciw. I potem mogą powiedzieć, że żyją i finansują rząd, który za ich pieniądze zabija ludzi.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Ja z kolei muszę teraz płacić na utrzymywanie morderców, choć to wbrew mojej moralności. Obecny system demokracji parlamentarnych nie działa na zasadzie in-out, więc nie mogę sobie wybrać, na co płacę.
 

Nika

Member
32
2
kawador napisał:
Ja z kolei muszę teraz płacić na utrzymywanie morderców
Pytanie czy ja musiałabym płacić u Ciebie za karę śmierci?

Zresztą płacenie za to czy nie nijak się ma do mojej etyki skoro kara obowiązuje. Jedynie co to może mnie tylko 'dodatkowo' denerwować
 

zygfryd

Active Member
241
48
Z eutanazją jest taki problem, że często prosi o nią rodzina chorego. A z chorym nie ma sensownego kontaktu, nie ma jak go zapytać czy chce dalej żyć.
 
S

stormtrooper

Guest
No zazwyczaj tak jest, ale nie zawsze, stąd potem te głośne sprawy w sądach o zgodę na odłączenie między dwójką rodziców albo po prostu o zgodę na eutanazję (czynną).
 

zygfryd

Active Member
241
48
Oczywiście, że tak. Tylko co to znaczy wyrazić swoją wolę?
Niewielu ludzi określa szczegółowo swoją wolę gdy jest się zdrowym, kiedy dokładnie jest ten moment gdy już powinien być koniec? W chorobie dochodzi kwestia poczytalności (cokolwiek to jest), sugestie rodziny która ma dość, depresja.

Ciekawy jest przypadek Janusza Świtaja.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Eutanazja w jest raczej przykrywką zwyczajnych mordów, niż pomocą w zabijaniu. Praktyka przeczy teorii.

Szokujące! Holenderska lekarka siłą dokonała eutanazji. Przerażona staruszka walczyła o życie

Przerażająca sytuacja miała miejsce w Holandii. Lekarka chciała przeprowadzić eutanazję bez wiedzy 80-letniej kobiety cierpiącej na demencję. Najpierw dosypała seniorce do kawy środki nasenne. Potem wstrzyknęła jej truciznę, mimo że pacjentka w czasie wykonywania zastrzyku obudziła się i zaczęła walczyć o życie. Lekarka nie przerwała „zabójstwa na życzenie”. Zamiast tego wezwała na pomoc rodzinę kobiety, aby ją przytrzymała - podaje „Daily Mail”.

Holenderski Regionalny Komitet Kontroli stwierdził, że lekarka nie złamała prawa, gdyż podobno zabita staruszka cierpiąca na demencję, kiedy jeszcze była w pełni władz umysłowych miała powiedzieć, że zgadza się na eutanazję, jeżeli „nadejdzie odpowiednia chwila”.

80-letnia kobieta została umieszczona w zakładzie opieki, kiedy jej mąż stwierdził, że nie jest w stanie się nią samodzielnie opiekować. Eutanazję w Holandii można przeprowadzić, kiedy pacjent „nieznośnie cierpi”. Lekarze samodzielnie stwierdzili, że nadszedł „odpowiedni” czas, aby przeprowadzić „wspomagane samobójstwo”. Podjęto taką decyzję, gdyż pacjentka miała często okazywać strach i gniew oraz spacerować nocami wokół budynku. Uznano też, że z powodu choroby seniorki, nikt nie będzie jej pytać, czy rzeczywiście chce umrzeć.

Lekarka po kryjomu dosypała kobiecie środki nasenne, a kiedy ta zasnęła, zaczęła jej podawać truciznę w zastrzyku. 80-latka obudziła się jednak i zaczęła walczyć. W raporcie napisano, że gdyby nie rodzina seniorki, która została wezwana „na pomoc” przez lekarkę i która przytrzymywała uśmiercaną staruszkę, nie udałoby się jej zabić.​

Holenderscy lekarze z tego hospicjum, to banda jebanych skurwysynów, ale jeszcze gorszą bandą jest Holenderski Regionalny Komitet Kontroli. Wszyscy do odjebki wraz z potomstwem.

oryginalne źródło newsa
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Mnie najbardziej szokują eutanazje na dziecku. Tak, są legalne i wykonywane
Krąży też nie wiem czy fakt czy legenda o kobiecie która poddała sie eutanazji z powodu ogromnego niewyjasnionego szumu w uszach, a jest masa opowieści o eutanazji wykonywanej na ludziach w ciezkiej depresji
Kiedyś zaś czytałem tekst - nie pamietam ani tytułu ani autora ani gazety - w którym holenderski lekarz opowiadał jak na ludziach starych wywierana jest presja przez rodzine aby sie "dobrowolnie" temu pddali.
http://www.tvp.info/26981568/eutanazja-dziecka-w-belgii-pierwsza-na-swiecie

Dokument o eutanazji w Belgii must watch
Edit:
 
Ostatnia edycja:

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Eutanazja w UE to odpowiedź socjalistów na bankructwo systemów: emerytalnego i służby zdrowia. Mam niejasne przeczucie, że zacznie się rozwijać wręcz zachęcanie do eutanazji. Długość życia wydłużyła się, ale wydłuża sie jedynie starość. To z punktu widzenia ekonomii jest fatalne.
Jeśli medycyna nie rozwiąże problemu, to sorry. Będzie eutanazja urzędowa, ale nie na życzenie. :)
Najlepsze co do tej pory opracowano, to transfuzje krwi młodych osobników. Szczerze mówiąc nie wiem jak młodych. Nie sprawdzałem tego. Na pobieranie krwi niemowlaków pozwolić może sobie elita władzy, ale masowe to nie będzie ze względu na kwestie moralne.
 
Do góry Bottom