Seriale - wątek ogólny

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Premislaus chyba podchodził do założenia tego tematu jakiś czas temu.

Wątek ogólny o serialach godnych polecenia. Bez chamskich spoilerów !!

Ja czekam na kolejny sezon The Killing - naprawdę jestem ciekaw kto zabił Rosie Larsen, ogólne widać podobieństwa do pierwszego wątku Twin Peaks - laska zabita, okazuje się że się puszcza w kasynie, etc. Start początek kwietnia.

oraz Breaking Bad odcinków ma być 16 możliwe że w 2 sezonach ...
 

Peterus

New Member
75
4
Game of Thrones pewnie wszyscy znają i widzieli, a ostatnio nic innego jakoś specjalnie nie mogę polecić.
Z pokończonych seriali jak ktoś lubi klimaty policyjno/gangsterskie to mógł nie widzieć jeszcze (w Polsce jakoś nie załapał) serialu The Wire . Tematyka mocno hamerykański (IMO jedyna wada), bo cały serial to jest obraz miasta Baltimore i jego problemów (1 - gangi narkotykowe, 2 - doki, związki zawodowe i styk z przestępczością zorganizowaną, 3 - polityka i wszystko dookoła, 4 - szkoły, 5 - media). Niektóre wątki lecą przez ponad serie, twórcy w ogóle się nie ograniczali przy tym. Technicznie - mistrzostwo.
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
RE: Seriale - wątek ogólny

Jest taki temat :)

W długi majowy weekend zmieniłem miejsce zamieszkania, a w najbliższy weekend zmieniam je znowu. Niestety na nowym miejscu nie będę miał ani netu ani TV. Przez ponad 3 miesiące. Szukam seriali które mogę ściągnąć przez ten tydzień (całymi sezonami) , fajnie by było, żeby żonie tez podpasowały. Dawajcie swoje typy i niech Eris i Swarożyc wynagrodzi za linki do torrentów lub cyberlocków :)
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
RE: Seriale - wątek ogólny

To co mi się podobało
Jeryho - obyczajówka, miasteczko na jakimś zadupiu w Kansas, USA zaraz po katastrofie nuklearnej, niezłe akcenty wolnościowe, niestety krótkie, tylko dwa sezony i ostatnie odcinki są robione by zakończyć serial na siłę, bo niby miał niską oglądalność.
Luther - Londyn, o gliniarzu, niestety tylko 2 sezony, razem 10 odcinków, ścigani zbrodniarze są dosyć oryginalni.
Anime: Death Note - inteligentny studencik znajduje magiczny notatnik, po wpisaniu nazwiska ofiara umiera. Studencik niestety libertarianinem nie jest.
Anime: Monster - pierwsze 4 odcinki nudne, przynajmniej dla mnie. Potem zamienia się to w całkiem niezły thriller psychologiczny. Akcja dzieje się w Niemczech.
Lucky Louie - sitkom, 13 odcinków, ale chyba tylko po pół godziny
Breaking Bad widziałeś.

Teraz te trochę gorsze
The Wire - widziałem 2 sezony i obejrzę dalej, ale trochę nudnawy ten serial. A sezonów jest chyba 5
Dexter - też ma pięć czy sześć sezonów. Widziałem wszystkie, poziom różny. Sympatyczne postacie itd. ale akcji jednak więcej niż w The Wire.

Z polskich to lubiłem Miodowe Lata, ale pewnie znasz.
Sam bym podłapał jakieś tytuły.
Słyszałem, że The Walking Dead jest dobre, ale nie chciało mi się nawet próbować, bo co tu może być ciekawego w zombiech.
 

Lancaster

Kapłan Pustki
1 148
1 113
RE: Seriale - wątek ogólny

Polecam :
"Being human" (wersja angielska) - wampir wilkołak i duch mieszkają pod jednym dachem (od 3 odcinka się serial rozkręca)
"Jak nie być sobą" - zajebista komedia
"herosi" - chyba każdy wie o gościach z super mocami

Obecnie oglądam :
"jak poznałem waszą matkę"
"dr House"

To tak z głowy może później dopiszę więcej.
 
A

Anonymous

Guest
RE: Seriale - wątek ogólny

http://www.warez-bb.org/index.php

  • Gra o Tron - drugi sezon jest w trakcie.
  • Przyjaciele
  • Simpsonowie
  • Family guy
  • Sons of Anarchy
  • Boardwalk Empire
  • Deadwood
  • True Blood
  • Generation Kill
  • Over There - Odległy Front
  • Kroniki braciszka Cadfaela
  • Hell on Wheels
  • Breaking Bad
  • The Pillars of the Earth

Pełno tego jest jeszcze:).
 
D

Deleted member 427

Guest
RE: Seriale - wątek ogólny

Brakuje "The Shield" - absolutny klasyk, którego nie wypada nie znać. Serial imo plasuje się wśród najlepiej napisanych historii XXI wieku. Nie zobaczycie innego programu, który z taką regularnością podwyższałby napięcie z odcinka na odcinek, bez potknięć, bez oddechu, bez litości.
 

Solitary Man

Człowiek raczej piwnicy
492
2 216
RE: Seriale - wątek ogólny

Ogląda ktoś Continuum? Jest to serial Sci-Fi. W 2077 nie ma państwa, a rządy sprawują korporacje. Niektórzy ludzie uważają, że rządy korporacji to nie jest wolność, chcą ponownego prawa do przedstawicielstwa i chyba przywrócenia demokracji.
Grupa osób skazana za walkę z korporacjami cofa się w czasie z 2077 do 2012. Nie jest na razie zbytnio rozwinięty wątek 2077, nie wiem czy jakaś korporacja ma monopol na przemoc, ale występuje odpowiednik policji.
Serial jest produkcji kanadyjskiej stacji Showcase. W obsadzie osoby znane z innych seriali science-fiction Rachel Nichols ("Zabójcze umysły", "Agentka o stu twarzach") Victor Webster ("Castle") Erik Knudson ("Jerycho"), Stephen Lobo ("Tajemnice Smallville"), Roger Cross ("24 Godziny"), Lexa Doig ("Gwiezdne wrota"), Omari Newton ("Blue Mountain State"), Luvia Petersen ("The L Word") i Terry Chen ("Combat Hospital").
 
D

Deleted member 427

Guest
RE: Seriale - wątek ogólny

Raczej nie zamierzam oglądać.

W 2077 nie ma państwa, a rządy sprawują korporacje. Niektórzy ludzie uważają, że rządy korporacji to nie jest wolność, chcą ponownego prawa do przedstawicielstwa i chyba przywrócenia demokracji.

Czyli bełkot. Korporacje nie mogą sprawować władzy bez państwa, natomiast możliwa jest sytuacja odwrotna: państwo bez korporacji. I jakim cudem doszło do "przekazania władzy" korporacjom? Demokratycznie? Czy może nagle korporacyjni bossowie się umówili, obalili rządy i... sami utworzyli nowy rząd z parlamentem, ustawami, dekretami etc? Serial odpowiada na te pytania, czy starym zwyczajem wrzuca widza w świat, w którym rządzą korporacje i nie ma prawdziwej demokracji, a ty się biedny zastanawiaj, na czym to wszystko stoi?
 

Solitary Man

Człowiek raczej piwnicy
492
2 216
RE: Seriale - wątek ogólny

Na razie wyszły 2 odcinki. Oglądam właśnie dlatego, że mnie ciekawi o co chodzi z tymi korporacjami. W serialu była mowa o tym, że rząd zbankrutował. I ograniczono wolności obywatelskie (prawo do zgromadzeń). Mnie zastanawia czy te mega-korporacje to nie jest nowe państwo, czy powstały w współpracy ze starym rządzącymi.
A po za tym ostatnio jest brak dobrego sci-fi (Terra Nova i V to niewypały, a SGU, które zaczęło się rozkręcać anulowali) dlatego zacząłem to oglądać. Myślałem, że to będzie kolejny niewypał, ale jestem lekko pozytywnie zaskoczony.
 
D

Deleted member 427

Guest
RE: Seriale - wątek ogólny

W serialu była mowa o tym, że rząd zbankrutował

W takim razie kto będzie teraz bailautował plajtujące korporacje i zapewniał im np. ochronę celną? Nie ma bata - musiał powstać nowy rząd i nowe państwo na gruzach starego, a co za tym idzie, bohaterowie tego serialu nawołują po prostu do kolejnej, tysiąc pińcet sto dziwińcet reformy państwa, czyli błędne koło.
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Madlock, Madlock, czytaj dalej ...

Serial o który rozbiłem się i obejrzałem ciurkiem ...

Luther - dwa sezony, w sumie 10 odcinków (3 sezon w toku), Londyn, lekki powiew "Seven", w roli głównej ... Stringer Bell ;), dla mnie ścisła czołówka seriali.

425px-Idris_Elba.jpg
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Ja czekam na kolejny sezon The Killing - naprawdę jestem ciekaw kto zabił Rosie Larsen, ogólne widać podobieństwa do pierwszego wątku Twin Peaks - laska zabita, okazuje się że się puszcza w kasynie, etc. Start początek kwietnia.
Oglądam pierwszy odcinek (pierwszego sezonu). Czy to będzie tak nudne jak się zapowiada? Jedna sprawa przez cały serial, bez nadziei na sensowną odpowiedź do końca serialu, do tego mnożenie wątków, wstawianie co chwila tanich "tajemniczych wstawek", żeby niby zaintrygować widza i obyczajówka rodzinna na całego? Oglądam teraz po kilka odcinków The Shield dziennie i nie mam żadnego kolejnego fajnego serialu na celowniku. Nie pozwólcie mi zostać z niczym XD
 
D

Deleted member 427

Guest
Madlock, jedno słowo - Boss. 6 tygodni temu zadebiutował drugi sezon. Serial miażdży gonady.

Aktualnie jaram się także otwarciem 5 sezonu Sons of Anarchy.
 
OP
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Oglądam pierwszy odcinek (pierwszego sezonu). Czy to będzie tak nudne jak się zapowiada? Jedna sprawa przez cały serial, bez nadziei na sensowną odpowiedź do końca serialu, do tego mnożenie wątków, wstawianie co chwila tanich "tajemniczych wstawek", żeby niby zaintrygować widza i obyczajówka rodzinna na całego?

Idealne podsumowanie ... mnie drugi sezon zmęczył, oglądałem na zasadzie "wypada dokończyć" ...
 
A

Aeger

Guest
I hanysie? :D To akurat jest bardzo fajny serial, tak samo jak Queer as Folk :) Człowiek nie może się zamykać na nowości z Hameryki!
 
Do góry Bottom