Rzady Platformy

No ja też często słyszę, że wszelkie problemy ustaną, gdy tylko nadejdzie jakaś bliżej nieokreślona "zdrowa" demokracja. To tak jak z budowaniem komunizmu: zawsze był tylko wczesny socjalizm, a upragniona utopijna komuna miała dopiero nadejść.
 
D

Deleted member 427

Guest
Jak nadejdzie "prawdziwa demokracja", to czas umierać. Prawdziwa demokracja to nic innego jak komunizm, czyli całe osiedle demokratycznie decyduje, czy możesz w piwnicy zrobić sobie siłownie.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Dlaczego tylko osiedle? Cały świat ma nad tym głosować! Demokracja doskonała!
 
D

Deleted member 427

Guest
No teoretycznie tak powinno być - każda kwestia powinna być negocjowana z każdym.

A jak ktoś chce poczuć "prawdziwą demokracje", zapraszam do izraelskich kibucy. Wątek o nich jest w dziale "Historia".
 
OP
OP
M

Mixol

New Member
90
1
Rozumiem,ze zartujecie. Rzadowe media cenzuruja i manipuluja informacja. Zmusiliscie mnie zebym zacytowal:
Zdanie Piotra Tymochowicza glownego doradcy premiera Tuska cyt:
„ Ludzie w calej masie są dość debilowaci... no, należy powiedziec sobie prawde. I należy, jeżeli chcemy oddzialywac na masy, musimy dokladnie poznac psychike debila”
Moredrstwo w Smolensku to bylo wypowiedzenie wojny polskim interesom i racji stanu - wiec nie ma mozliwosci wypowiadania IM wojny, jest tylko koniecznosc obrony.
Zabolalo?
Po to sie wprowadza dyspozycyjnych agentow na dezycyjne stanowiska w podbijanym kraju aby;
- podpisywali skrajnie niekorzystne umowy handlowe np - gaz.
- nie dochodzili prawdy o skrytobojczych mordach /wielokrotny samowieszajacy sie
samobojca/ Smolensk.
- wykorzystac zasoby finansowe i materialne podbijanego kraju i w efekcie -
http://wyborcza.biz/biznes/1,100897,117 ... _2013.html
Dlaczego usilujecie osmieszyc i zwekslowac temat demokracji jakimis uwagami. Problemem jest brak demokracji i jej celowe znieksztalcanie przez sprawujacych wladze ktorzy maja z tego korzysci np, powtorne kadencje, bezkarnosc, Teraz jest Grecja na tapecie, te same symptomy, za rok moze dwa bedzie bankructwo Polski /dlug ponad 3 bln PLN na 38 mln mieszkancow/ Wtedy przypomne wam wasze wlasne slowa o "dojrzalej demokracji"
 

zygfryd

Active Member
241
48
Nie no, w obecnym systemie przeszkadza mi:
zbyt mała ilość różnorodnych stacji telewizyjnych.
dobrze by było móc za pomocą referendum zmienić ordynację wyborczą, metoda D'Hondta jest do bani.

chociaż, nie wiem czemu ludzie promowali te JOWy.
Teraz porobili tak, że w jednym okręgu wyborczym są mp 3 gminy:
50 tysięcy ludności, 30 tys i 20 tys. Najpopularniejsi kandydaci to poza aktualnymi senatorami lokalni działacze, np radni, którzy interesują się tylko lokalnymi problemami (przynajmniej takie odniosłem wrażenie podczas ostatnich wyborów).
Jak myślicie kandydat z której gminy wygra wybory ?


Ale z drugiej strony ludzie nie interesują się polityką, tylko narzekają.
Jak dla mnie jedyna szansą na jakiekolwiek zmiany jest Pinochet bis.
 
OP
OP
M

Mixol

New Member
90
1
zygfryd napisał:
Nie no, w obecnym systemie przeszkadza mi:
zbyt mała ilość różnorodnych stacji telewizyjnych.
dobrze by było móc za pomocą referendum zmienić ordynację wyborczą, metoda D'Hondta jest do bani.

chociaż, nie wiem czemu ludzie promowali te JOWy.
Teraz porobili tak, że w jednym okręgu wyborczym są mp 3 gminy:
50 tysięcy ludności, 30 tys i 20 tys. Najpopularniejsi kandydaci to poza aktualnymi senatorami lokalni działacze, np radni, którzy interesują się tylko lokalnymi problemami (przynajmniej takie odniosłem wrażenie podczas ostatnich wyborów).
Jak myślicie kandydat z której gminy wygra wybory ?


Ale z drugiej strony ludzie nie interesują się polityką, tylko narzekają.
Jak dla mnie jedyna szansą na jakiekolwiek zmiany jest Pinochet bis.

Pinochet O,k
Ale ten system w ktorym zyjemy jest systemem monopolu partyjnego, gdzie bez partii nie znaczysz nic, a w zyciu znaczysz tak wiele jak partia ci pozwoli /na ile masz poparcie przewodniczacego parti - ktory jest panem zycia i smierci/
Nie zdanie wyborcow o twoich zaslugach zadecyduje o twojej karierze ale zdanie przewodniczacego partii. To demokracja dla bezmyslnych ktorym sie wmawia ze ich glosy cokolwiek znacza. Znacza tak naprawde "mniej niz zero" Prosze przeanalizowac ile "dojrzalej demokracji" jest w awansach arabskiego!!!
Lekarstwem na ta chorobe so okregi jednomandatowe, tego ONI sie boja najbardziej.
 
D

Deleted member 427

Guest
Mixol napisał:
Rzadowe media cenzuruja i manipuluja informacja.

Nie tylko rządowe media są na tym świecie. Poza tym nie ma przymusu oglądania/słuchania/czytania rządowych mediów.

Mixol napisał:
Dlaczego usilujecie osmieszyc i zwekslowac temat demokracji jakimis uwagami

A dlaczego ty usiłujesz mi wmówić, że dzisiaj nie ma demokracji?

Mixol napisał:
Problemem jest brak demokracji

Ok, zatem słucham - jak powinna wyglądać "prawdziwa demokracja"?
 
OP
OP
M

Mixol

New Member
90
1
Nie zamierzam "bic piany" i szukac ladow juz dawno odkrytych. Ja tylko chce zeby bylo jak najmniej "wynaturzen" w demokracji, a zlo bylo przycinane przy samej ziemi a nie kwitlo bezkarnie wsrod oglupialego ludu.
NIGDY WIECEJ
Andrzej Wajda:
"To wojna domowa! To jest walka o wszystko! Wesprze nas TVN!"
Bronisław Komorowski:
"Prezydent gdzies poleci i wszystko sie zmieni."
"W interesie calej UE lezy wspólpraca z Moskwa."
"Będziemy polować na kaczki tylko teraz jest okres ochronny"
"Jaki Prezydent taki zamach"
„Jaka wizyta, taki zamach, bo z 30-tu metrów nie trafić w samochód to trzeba ślepego snajpera”.
"Kaczyński to przypadek psychiatryczny."
"Chcialbym skrócic zly okres prezydentury Lecha Kaczynskiego”
Komorowski miał podobno powiedzieć do Sikorskiego: "Lecha nie ma, ale został nam jeszcze ten drugi". Na co Sikorski: "Nie martw się, Bronek, mamy jeszcze jedną tutkę".

Radosław Sikorski:
Dorżnąć watahę „Jeszcze jedna bitwa, jeszcze dorżniemy watahy, wygramy tę batalię!” --na konwencji PO
"Można być prezydentem, ale można być też chamem."
"Pan się nie przejmuje tym,co wygadują niektóre karły moralne" --do Lecha Wałęsy,nie wiadomo o kim, ale można się domyślać.

Donald Franciszek Tusk:
10 listopada 2005 Donald Tusk wystapienie Sejmowe
„…Polska naprawde nie jest skazana na, tak jak ja Polska od wczoraj nazywa, moherowa koalicje…”
„…Jesli uwazacie panstwo, ze J.Kaczynski i PiS w czasie kampanii wyborczej maja zamiar aresztowac kandydatów innych partii,
uzywac podsluchów, to wezcie pochodnie w rece i idzcie na Palac Prezydencki…”
"Jeśli nie zrozumiecie, że ta współpraca jest potrzebna, wyginiecie jak dinozaury"
"Dinozaury pewnie do dziś zaludniałyby naszą planetę. Tajemniczy przypadek jednak sprawił, że nie musimy żyć w cieniu tych gigantów."
"Najlepsi i twardzi idą na wojnę z PiS-Do tej wojny potrzebuję ludzi najlepszych, twardych. Dlatego to otoczenie będzie teraz pomagało
Grzegorzowi Schetynie bić się w Sejmie z PiS-em"
"Ten atak nie zostanie jednak bez odpowiedzi"--reakcja na ujawnienie afery hazardowej.
Janusz Palikot:
"Wypatroszyć Kaczyńskiego"--“Jaroslawa Kaczynskiego trzeba zastrzelic i wypatroszyc (…) Bronislaw Komorowski pójdzie na polowanie na wilki i zastrzelimy Jaroslawa Kaczynskiego, wypatroszymy i skóre wystawimy na sprzedaz w Europie…”
„Dlaczego do Smolenska wyjechal kartofel, kurdupel, alkoholik, a wrócil maz stanu? Bo Rosjanie podmienili cialo”
"Kaczyńscy są źródłem wszelkiego zła. Zwłaszcza Jarosław Kaczyński"
„… Odpowiedzialnosc moralna za smierc 95 ludzi ponosi Lech Kaczynski, bo to on przygotowywal wyjazd. To on ma krew na reku ludzi, którzy zgineli w katastrofie. (…) glupota, bezmyslnosc, pycha i ego Lecha Kaczynskiego doprowadzilo do tragedii.
(…) Rodzina Kaczynskiego powinna przeprosic rodziny poleglych…”
„profesor” Władysław Bartoszewski
Bydło - "Przestać uważać bydło za niebydło"
Prezydent jest chorym, tragicznym człowiekiem. Powinna mu pomóc rodzina. To chora i psychopatyczna postać.”- Palikot
„Kaczyńscy są małymi zakompleksionymi ludźmi, którzy nigdy tego nie zrozumieją.”- Palikot
„Apeluję do Lecha Kaczyńskiego, żeby wytrzeźwiał i wreszcie przedstawił opinii publicznej, co naprawdę myśli w pełni swoich przytomnych sił.”- Palikot
„Czy prezydent Lech Kaczyński nadużywa alkoholu? Czy prawdą jest, że jego pobyty w szpitalach mają związek z terapią antyalkoholową? Czy ucieczki do Juraty i czerwone wino to nie środki terapeutyczne, stosowane przezeń w reakcji na problemy w relacjach rodzinnych z bratem i matką?”- Palikot
„Działacze Solidarności sami zachowują się jak wieprze, bo chcą tylko dla siebie. Sami sobie przykleili ten świński pysk.”- Palikot
„Ja niepytany oświadczam, że jednoznacznie preferuję kobiety. A Pan, Panie Jarosławie?” – Palikot
„Czy Jarosław jest Jarosławą? Czy Jarosław Kaczyński jest kobietą” – Palikot
„Wśród bliźniaków jednojajowych często jedno z nich jest homoseksualistą. Tak przynajmniej twierdzą medycy. Jarosław, w przeciwieństwie do Lecha, nie ma żony, dzieci, z kobietami trudno go spotkać, a mieszka z mamą i kotem.”- Palikot
„Ja jestem w skrajny sposób zasmucony. Martwię się o przyszłość mojej ojczyzny. Życzę Polakom i Polsce, żeby Lech Kaczyński jak najszybciej przestał być prezydentem tego kraju, bo każdy dzień jego prezydentury przybliża nas do katastrofy takiej czy innej, wewnętrznej czy zewnętrznej. Oby się to jak najszybciej skończyło.”- Palikot
„Moim zdaniem trzeba spalić to esbeckie szambo”. -Palikot o aktach IPN.
„Myślę, że wielkim marzeniem Jarosława Kaczyńskiego jest to, żeby teraz on zginął. I w skutek jakichś zamieszek fanatyk czy szaleniec go zabił. Wtedy cała ta rodzina, formacja przechodzi na pozycję taką jak Chrystus, czyli że ofiara jest tak duża, że nikt już o tym nie dyskutuje. I te zaczepki, te prowokacje w końcu doprowadzą do tego, ze ktoś rzuci się na Kaczyńskiego.”- Palikot
„Sam fakt, że odsunęliśmy Kaczyńskiego od władzy i odsuniemy Lecha Kaczyńskiego od urzędu prezydenta, to naprawdę są dokonania pomnikowe.”- Palikot
„On zachowuje się jak człowiek z podpalona głową, z płonącym mózgiem.”- Palikot
„Przykro mi, że prostytucja w polityce sięga nawet pani minister Gęsickiej.”- Palikot
„Raz na kilka miesięcy ożywiona hałasem partyjnego wołania podnosi się z politycznych katakumb Zyta Gilowska. Dziwne to jakieś: strzygą, horrorem i cmentarzyskiem zalatuje.” – Palikot
„W szlachetnym geście postanawiam ratować ich złajdaczony honor, i niniejszym publicznie ogłaszam, iż chętnie mieszkanie od Zbigniewa Ziobry odkupię, aby mógł jak mężczyzna długi swoje spłacić i odejść bez rozgłosu oraz wstydu dla kolegów.” – Palikot
“…i na wypadek jednak, gdyby jednak On nie był w stanie wypełniać tej roli do końca swojej kadencji … wskazane było by, żeby ludzie to odebrali nie jako element gry, tylko jako jednak autentyczne, konstytucyjne uprawnienie Marszałka. No i Marszałek się z tym oczywiście zgodził, bo dla niego to jest łatwiejsze rozwiązanie, niż cokolwiek innego.”- Palikot
„Dlaczego do Smoleńska wyjechał kartofel, kurdupel, alkoholik, a wrócił mąż stanu?”- Palikot
„Bronisław Komorowski pójdzie na polowanie na wilki, zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż.”- Palikot
„Polacy muszą się wyrzec swojej polskości.”- Palikot
—————————————————————————————————————–
„Prezydent odniósł sukces w Brukseli, bo zdobył krzesło. Jeśli to ma być miarą jego sukcesu, to ja bym się na jego miejscu spalił ze wstydu.” -Bronisław Komorowski
„Jest pytanie o znaczenie pecha w polityce, gdyż rzeczywiście pan prezydent Kaczyński ma pecha, to widać, że ma pecha. Kolejne wizyty, i coś tam szwankuje.” -Bronisław Komorowski
„Jeśli to zamach, to bym powiedział: jaka wizyta, taki zamach. Bo żeby nie trafić z 30 metrów w samochód to trzeba ślepego snajpera.” -Bronisław Komorowski
„Prezydent gdzieś poleci, albo będą wybory i wszystko się zmieni”- Komorowski
„Dla mnie jest ważniejsze pytanie, dlaczego w ogóle jechał taki bizantyjski orszak do tego Smoleńska.”- Bronisław Komorowski
„Jest potrzeba budowania Polski w taki sposób aby właśnie podkreślać to, co łączy, a nie to dzieli. Dlatego chciałbym bardzo aby przyszła prezydentura była prezydenturą wspólnoty i przeszłości, tradycji, ale i przyszłości również Polski. Chciałbym bardzo żebyśmy zdołali przełamać nawyki partyjnego, czysto partyjnego myślenia i czysto partyjnych prezydentów. Prezydent musi wznieść się ponad podziały partyjne- odnoszę wrażenie, ŻE JA TO JUŻ ROBIĘ (Komorowski wyśmiany na Uniwersytecie Warszawskim), czego dowodem jest Rada Bezpieczeństwa Narodowego” ( z Jaruzelskim- przyp. autorka)
„Taka jest polska historia, że Wojciech Jaruzelski szedł od Lenino do Berlina.(…) Oczywistą rzeczą jest to, że jeżeli są zaproszeni polscy kombatanci przez stronę rosyjską, a jeżeli jednym z nich jest były prezydent, no to się go w sposób szczególny szanuje i nie robi się z tego sprawy publicznej. Ja uważam, że w interesie nas wszystkich leży to, aby nie rozdrapywać tego problemu. – Komorowski o zaproszeniu generała Jaruzelskiego do Moskwy na uroczystości 9 maja 2010 r.
‘To jakieś odmęty szaleństwa po prostu i niestety to nie jest chyba szaleństwo wynikające z poczucia bólu i straty, tylko z jakiejś chyba zapiekłości politycznej.” -Komorowski o sugestii PiS, że na zamówienie PO powstała piosenka „Jarek po trupach do celu” w wykonaniu Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego.
„W katastrofie smoleńskiej najważniejsze było to, że podjęto próbę lądowania w warunkach klimatycznych braku widoczności, w któ¬rych absolutnie ta próba lądowania nie powinna mieć miejsca. Niestety, w moim przekonaniu sprawa jest w sposób ARCYBOLESNY prosta.”- Komorowskiego fragment wypowiedzi o katastrofie smoleńskiej w TVP INFO po opublikowaniu raportu MAK.
„Według mnie w IPN – ie, który wykonuje ogromną ilość bardzo przyzwoitej, dobrej pracy, cennej pracy, niewątpliwie dominującą grupą jest taka grupa historyków – radykałów albo trochę takich „popłuczyn po endecji”. -Komorowski
„Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do głównej rzeki i do Bałtyku, więc nie słyszałem od dłuższego czasu o zjawiskach powodziowych, które by trwały dłużej niż tydzień czy dwa.”- Komorowski w odpowiedzi na pytanie, czy wybory prezydenckie zostaną przełożone w związku z powodzią
„W zeszłym roku powódź, w tym roku powódź, więc pewnie ludzie są już oswojeni, obyci z żywiołem.” -Komorowskiego komentarz dotyczący powodzi podczas wizyty w dotkniętym żywiołem Kaniowie k. Bielska-Białej.

Stefan Niesiolowski:
„…Kaczynski jest kandydatem do psychiatrycznego leczenia…”
„…Kaczynscy sa zródlem wszelkiego zla. Zwlaszcza Jaroslaw Kaczynski…”
„… Czesc z tych, którzy stoja tam i rzekomo pilnuja krzyza, to rzeczywiscie kandydaci do kliniki psychiatrycznej.
Ostatnia stacja tej ich procesji to Tworki…”
„odeslijmy IV RP na smietnik”
„Lech Kaczyński potrzebuje kuracji, która doprowadzi jego system
nerwowy do porządku. Pytanie, czy to chwilowa zapaść, nerwica czy trwałe uszkodzenie, które wcześniej czy później skończy na komisji lekarskiej.”- Stefan Niesiołowski
„Kaczyńscy są źródłem wszelkiego zła. Zwłaszcza Jarosław Kaczyński.”- Niesiołowski
„Nie warto frustratów komentować. To temat dla psychoanalityka. Takimi sprawami można się zajmować w kategoriach psychologicznej traumy, którą ten pan, odkąd przestał być premierem, przeżywa.”- Niesiołowski
„Podobieństwo Kaczyńskiego do Gomułki jest uderzające.”- Niesiołowski
„Nienawiść zalewa mu mózg.”- Niesiołowski
„Jest prezydentem jednej partii. Stronniczym, zacietrzewionym, mściwym. Wykreśla z listy znajomych Władysława Bartoszewskiego, kompromituje Polskę za granicą, wdaje się w awanturę o kartofla.”- Niesiołowski
„Jeśli ktoś nie pił taniego wina, to dla mnie jest podejrzany. Bo albo był wychowany w jakimś obrzydliwym luksusie i nie zna życia, albo nigdy nie był młody.”- Niesiołowski
„Kaczyński zachowuje się jak Komunistyczna Partia Polski.”- Niesiołowski
„Pan Bóg tak stworzył kurczaki, że są inteligentniejsze od kaczek. Podobno kaczki są dość tępe.”- Niesiołowski
„Pan Kaczyński, z nową fryzurą, że tak powiem, mógłby bardziej fantazyjnie się uczesać. Natomiast te trzy egerie są bardzo mało wiarygodne, ponieważ jedna kłamie, druga ujada, a trzecia nie ma nic do powiedzenia.”- Niesiołowski
„Ten pakt należy nazwać paktem trzy razy P: politycznego paranoika, przestępcy i przestraszonego.”- Niesiołowski
„Więcej warte było hasło Aleksandra Kwaśniewskiego „wspólna Polska”. Bo to coś znaczyło. A „najważniejsza Polska” – czy są ludzie, dla których ona nie jest ważna? Przeciwko komu to jest skierowane?”- Niesiołowski
„To jest konwergencja, teoria biologii. Jeżeli upodabnia się do ryby, chociaż nie pochodzi foka od ryby, to Kaczyński upodobnił się do Gomułki, choć PiS nie pochodzi od PZPR.”- Niesiołowski
„Ty, jak to szło, Guten Morgen ? Butem w mordę?”- Niesiołowski
„Wydawałoby się, że z Lechem Kaczyńskim niewiele mnie łączy, ale to nieścisłość. W latach 70. zajmowaliśmy się Leninem, tyle że ja wysadzałem w powietrze jego pomniki, a on cytował jego dzieła w swojej pracy doktorskiej.”- Niesiołowski
„Kaczyński to nędzny i żałosny nieuk (…) może sobie wzywać kiboli na pomoc, a nie premiera Tuska”- Niesiołowski po apelach Kaczyńskiego do Tuska aby wrócił z urlopu, po tym jak prok. płk Przybył strzelił sobie w twarz
„Podejrzany jest stan umysłowy człowieka liderującego TŁUMKOWI, który dzisiaj śpiewa „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”, Kaczyński jest liderem partii o silnych bolszewickich rysach, która liczy, że głupich w społeczeństwie jest większość”- Niesiołowski
„ACTA jest bardzo dobre, jego przeciwnicy to idioci”- Niesiołowski
„Zagłosuję za ACTA natychmiast, jak tylko sprawa ratyfikacji umowy trafi do parlamentu.”- Niesiołowski
„Ci młodzi ludzie nic nie rozumieją, demonstrując z symbolami Polski Podziemnej. Ludzie ginęli na gestapo, w Oświęcimiu ginęli pod tymi symbolami! Jeśli ktoś w takiej sprawie wynosi symbole Polski Podziemnej to jest idiotą i nie należy z nim w ogóle dyskutować(…) wolności jest aż za dużo, jest jej w nadmiarze.”- Niesiołowski o przeciwnikach ACTA, którzy demonstrowali m.in. 25.01.2012 przed domem Tuska w Sopocie

Lech Walesa
"Bo tego durnia mamy za prezydenta" -Lech Wałęsa
„Bo tego durnia mamy za prezydenta!”- Wałęsa o Lechu Kaczyńskim, oceniając raport Macierewicza o likwidacji WSI.
„Jarosław Kaczyński sam jest wielką kompromitacją, a tego, co mówi w ogóle nie należy rozważać.” -Wałęsa o reakcji Jarosława Kaczyńskiego na raport MAK ws. katastrofy smoleńskiej.
„Ja nie zmieniam zdania o Kaczyńskich, to mali, zawistni ludzie, uparcie dążący do władzy, nie wiem czy wiedzą, po co oni tą władzę chcą mieć.”- Wałęsa o Lechu i Jarosławie Kaczyńskich.
„Proszę pani, to jest tak daleko chore, że trzeba coś tu zrobić. Oni naprawdę podrywają demokratycznie wybranych przedstawicieli naszych, oni naprawdę chcą zastępować, nie szanują demokracji i dlatego tutaj jakaś jest luka, by nie każdy mógł sobie pozwalać na takie zachowanie. No przecież to nie można, już ja nie wchodzę w to, że jak popatrzymy na sprawców tego wszystkiego to się okaże, że sprawcy są prawie przede wszystkim winni tego, co się stało i ja wiem, że tak los udowodni i Kaczyńskim będzie bardzo nieładnie, kiedy prawda wyjdzie na jaw, to jest po pierwsze. Ale przede wszystkim chodzi o to żeby naprawdę przestali podrywać…

„Na pewno zginął i to jest osiągnięcie, że zginął. Natomiast innych osiągnięć nie widzę.”- odpowiedź Wałęsy na pytanie o osiągnięcia Lecha Kaczyńskiego.

"Można być prezydentem, ale można być też chamem" - Janusz Palikot

''jaki prezydent taki zamach'' – Bronisław Komorowski

"prezydent może być niski, ale nie może być mały" – Radosław Sikorski

"były prezydent Lech Kaczyński" - Radosław Sikorski

''Jedno tu tylko słowo pasuje S-syn'' - Lech Wałęsa

"Prezydent to mały, zakompleksiony człowiek" – Stefan Niesiołowski

''dorżnąć watahy'' – Radosław Sikorski

''wyginiecie jak dinozaury'' – Donald Tusk

„Kaczyńskich - kurdupli, przeganianych na podwórkach Żoliborza przez

silniejszych kolegów”- Palikot

''jaka wizyta ,taki zamach,no bo z 30 metrów nie trafić w samochód
to trzeba ślepego snajpera''-Bronisław Komorowski

„Dłuższa praca to przyjemność.”- Tusk o reformie wydłużającej wiek emerytalny.
„Panowie, policzmy głosy!”- Wypowiedź Tuska w trakcie narady z prezydentem Lechem Wałęsą na temat odwołania rządu Jana Olszewskiego w czasie tzw. „nocnej zmiany”.
„Ten rząd dziś – i jeśli wygramy – nasz przyszły rząd – nie będzie się nisko kłaniał ani bankierom, ani związkowcom. Nie będziemy klęczeli przed księdzem, bo do klęczenia jest kościół – przed Bogiem.”- Tusk
„Polska naprawdę nie jest skazana na, tak jak ją Polska od wczoraj nazywa, MOHEROWĄ koalicję.”- Tusk
„Bolszewicki temperament Kaczyńskiego i socjalistyczne poglądy na rolę państwa i na gospodarkę upodabniają go, nawet nie do Kwaśniewskiego, lecz do starszych kolegów byłego prezydenta, tych których nazywano kiedyś betonem PZPR.”- Tusk
„Ja poza krawatami i opalenizną nie jestem w stanie rozróżnić Jarosława Kaczyńskiego od Andrzeja Leppera.”- Tusk

„Kiedy ktoś mnie po pijaku obrzyga w autobusie, to nie jest obraza. To jest obrzydliwość. Nie każdy może mnie obrazić. Prezes PiS nie ma życiorysu, który by mu na to pozwolił. Jestem ponad to.”- Bartoszewski
„Jeżeli by Polska miałaby spaść do rangi zainteresowania, jakim obdarzana jest Ruanda, Burundi w świecie, to byłby najlepszy argument za wybraniem człowieka, który ma doświadczenie w hodowli zwierząt futerkowych. Natomiast nie ma doświadczenia bycia ojcem czegokolwiek i czyimkolwiek.”- Bartoszewski
„Kiedy ktoś mnie po pijaku obrzyga w autobusie, to nie jest obraza. To jest obrzydliwość. Nie każdy może mnie obrazić. Prezes PiS nie ma życiorysu, który by mu na to pozwolił. Jestem ponad to.”- Bartoszewski
„Jeżeli by Polska miałaby spaść do rangi zainteresowania, jakim obdarzana jest Ruanda, Burundi w świecie, to byłby najlepszy argument za wybraniem człowieka, który ma doświadczenie w hodowli zwierząt futerkowych. Natomiast nie ma doświadczenia bycia ojcem czegokolwiek i czyimkolwiek.”- Bartoszewski
„Jestem ze Śląska, czyli Znikąd. Bo kim są Ślązacy? Trochę mówią po polsku, trochę po niemiecku. Odporni na mity niepodległościowe. Naród niewolników, naród pracy.”- Kazimierz Kutz
„Kaczyńscy mają w sobie to szczególne nawiedzenie. Widać w dzieciństwie mieli jakieś fatalne zabawki i zamiast jeździć na rowerze i kopać piłkę, czytali patriotyczne czytanki. I to im się w tych głowach zalęgło.”- Kutz
„Jarosław Kaczyński zmierza do władzy autorytarnej, absolutnej. Zawsze tak było: tam, gdzie prawica zdobywa zbyt wielką władzę na hasłach popularnych, musi to prowadzić do faszyzacji kraju.”- Kutz
„Kaczyńscy chcą do jesiennych wyborów samorządowych uchwalić kilka ustaw, które w gruncie rzeczy zmierzają do zburzenia fundamentów demokracji III RP.”- Kutz
„Kaczyńscy mają to, czego chcieli – bez przeszkód budują filary władzy absolutnej, czego wyrazem jest choćby powołanie horrendalnego Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Prawdziwe harce dopiero przed nami.”- Kutz
„Kaczyńscy to ostatnia runda polskiego nacjonalizmu.”- Kutz
„Na skutek tego, iż Kaczyńscy nie zajmują się rządzeniem, tylko poszerzaniem swojej władzy, mamy falę emigracji.”- Kutz
„Szerzycie zło, czyste zło i nienawiść. Robicie straszne rzeczy, za które będziecie musieli odpowiedzieć. To, co robicie z pamięcią ofiar katastrofy smoleńskiej, to coraz częściej przypomina kanibalizm psychiczny.”- Kutz o wystawie w Parlamencie Europejskim, zorganizowanej przez PiS.
„Palikot jest politykiem nowej generacji, przyszedł do polityki z literatury, z Gombrowicza. W pojedynkę wodzi za nos całą opozycję. Więcej Palikotów.”- Kutz
„To są maniery Mao Tse-Tunga: kandydat na prezydenta w czerniach, pani też cały czas w żałobie.”- Kutz do Elżbiety Jakubiak
„Warszawa jest bardzo brzydka. Jest pewien żart, przyznaję okropny, że to takie miejsce między Moskwą a Berlinem, gdzie krowa zrobiła kupę i jeszcze w tę kupę wdepnęła.”- Kutz
—————————————————————————————————————–
„Kaczyńscy byli bici w dzieciństwie. Może niesłusznie, może prowokowali ludzi do agresji.”- Daniel Olbrychski
„Za to, co wygłosił jeden z najwierniejszych współpracowników prezesa- Adam Hoffman-który stwierdził, że jak na kłamstwie katyńskim rozkwitła PRL, tak na kłamstwie smoleńskim żeruje obecna koalicja, po prostu należy publicznie bić po mordzie.” -stwierdził Daniel Olbrychski
—————————————————————————————————————–
„Konferencja Jarosława Kaczyńskiego to żałosny pisk zazdrości i zawiści.”- Sławomir Nowak
„Widok Jarosława Kaczyńskiego w kąpielówkach uwłaczałby godności i powadze PiS.”- Paweł Graś

Milewicz Ewa : Jeśli szukałam wad w sprawach A-B-C za rządów PiS to nie mam takiego obowiązku szukać wad w rządzie PO. Ja bardzo nie lubiłam rządów PiS ale rząd Tuska bardzo lubię. (TOK FM, 12.02.2008, 7.10)
Tomasz Lis : Jak PiS-owi spadnie poparcie do 10% to może wówczas zajmiemy się PO bo naprawdę jest o czym mówić : służba zdrowia, autostrady itd. (TOK FM , 10.04.2009 , 8.55 u Żakowskiego Jacka).
Kuźniar Jarosław : Ja ten fragment rozmowy wytnę i będziemy go powtarzali tak aby wszedł telewidzom do głowy. (TVN24 , 12.04.2009, 11.25)
Pochanke Justyna : Zdajemy sobie sprawę jaka jest siła telewizji i chcemy jej teraz użyć w dobrej sprawie. (TVN24 , 27.11.2007, 17.30)
Gugała Jarosław : Kłamstwa na temat przeciwników politycznych trzeba powtarzać jak mantrę, jest to znana metoda od wielu lat. (Polsat, 04.12.2007, 18.50)
Sianecki Tomasz : Jak coś się słyszy wiele razy, to nie dziwota, że samo wchodzi do głowy. (TVN24 , 04.12.2007, 19.00)
Kuczyński Waldemar : Trzeba utrwalać antypisowskie emocje tak aby nie wygasły. (Rz, 20.02.2008)
Kuczyński Waldemar : Nie powinniśmy nakładać sobie jakichkolwiek hamulców w krytyce rządu PiS, ponieważ to dobrze służy Polsce, rządy PiS to rządy szalikowców. (TVN24, 09.10.2007, 17.20)
Dominika Wielowieyska : Ja dzielę polityków na tych, wobec których jestem bardzo krytyczna oraz na tych, których bardzo szanuję. (PR II, 16.05.2007, 7.15 )
Klata Jan : Telewizja i media stały się nowym dworem rządzonym przez dowcip. Bon moty i etykietki mogą zabijać. Co to za odwaga, gdy na spektaklu niemieckiego artysty w Bydgoszczy rzuca się workami z wodą w sylwetkę Kaczyńskiego. A może by tak rzucić w Żakowskiego, Michnika, Bartoszewskiego?. (GW, 10-11.11.2007, s.16-17)
Derkaczew Joanna : Dziś człowiek wyśmiany nie ma szans. Dowcip stał się szalenie niebezpieczną bronią. Prawie jak na XVIII-wiecznym dworze francuskim, gdzie bycie śmiesznym oznaczało śmierć publiczną. (GW, 10-11.11.2007, s.16)
Najbardziej niebezpiecznym narzędziem, nie tylko w rękach polityków, stały się media. Sondaże opinii publicznej obrazują raczej efekt oddziaływania mediów na społeczeństwo, niż jego realne postawy.
(Monika Pabijańska : „Psychomanipulacja w Polityce. Metody, techniki, przykłady” 2007, s.157)
Piotr Skórzyński : Eliminacja 1/3 aktywnych politycznie obywateli - wyborców PiS nie jest już możliwa w XXI wieku. Jak więc ją pozbawić znaczenia? Trzeba ją ogłuszyć przekazem medialnym – powtarzać dzień w dzień (a więc po goebbelsowsku), że są gorsi pod każdym względem – i w końcu zapędzić ich w taką psychiczną mysią dziurę, by nie ośmielali się wyrażać publicznie swoich poglądów. (Rz, 30.10.2007)

Ryszard Czarnecki : Miesięcznik „Press” opiniotwórczy dla środowisk medialnych podał w swoim czasie, że 80% dziennikarzy głosowało na PO w roku 2007, pozostałe 20% podzieliło się między SLD a PiS.
(Nowe Państwo, kwartalnik, 2/2009, s.31)
Wypowiedź telewidza z Radomia : Zdejmijcie w tej stacji oraz w TVN24 z PO na 0,5 roku medialny parasol ochronny a zobaczycie jak PO polecą sondaże w dół. (Super Stacja, 26.11.2009, 5.50 ; oczywiście „dziennikarka” Małgorzata Serafin absolutnie nie zgodziła się z tą wypowiedzią)
Rafał Ziemkiewicz : Wystarczy stwierdzić jedno : kłamliwe media stały się częścią systemu władzy. Bez ich gorliwości w fałszowaniu faktów, w usprawiedliwianiu nieudolności rządu Tuska argumentami w stylu , oraz , w przysłanianiu prawdziwych skandali wyssanymi z palca – propagandowa maszynka rządu Tuska kręcić by się nie mogła.(Rz , 14-15.11.2009 , Pasmo sukcesów czyli katastrofa ,A15)
Józef Goebbels : Nie byłoby czymś niemożliwym udowodnienie, przy dostatecznej liczbie powtórzeń i psychologicznej znajomości ludzi, że kwadrat jest w istocie kołem. Słowa można modelować dopóty, dopóki nie zamaskują myśli. (s.71) (Anthony Pratkanis, Elliot Aronson : „Wiek propagandy” , PWN 2004)

Nazwisko Kaczynskiego jest niewazne /jakkolwiek nic tak nie uwiarygadnia czlowieka jak jego morderstwo/ Oni mordowaliby kazdego innego z rowna zajadloscia. TO jest "dojrzala demokracja" ??????????
A ZA TO CO ZROBILI - NAJSUROWIEJ UKARAC !!!
 
D

Deleted member 427

Guest
Mixol odpowiesz na moje pytania? Nie chce mi się tego czytać.
 
Rozumiem,ze zartujecie. Rzadowe media cenzuruja i manipuluja informacja (...)
Dlaczego usilujecie osmieszyc i zwekslowac temat demokracji jakimis uwagami. Problemem jest brak demokracji i jej celowe znieksztalcanie przez sprawujacych wladze ktorzy maja z tego korzysci np, powtorne kadencje, bezkarnosc.

Są jeszcze media prywatne i internet. Do tego cała masa książek. Jakoś ty dałeś radę spojrzeć na sytuację bardziej krytycznie niż owce, więc chyba jednak można? Nie mamy demokracji, bo ludzie dali się otumanić? Co ma jedno z drugim wspólnego? Demokratyczny mechanizm wyłaniania władz państwowych działa jak należy. Obecna sytuacja jest jego pochodną.
 

zygfryd

Active Member
241
48
Ok, ale dlaczego uwziąłeś się na te okręgi jednomandatowe.
Teraz tak są przeprowadzane wybory do senatu i po prostu wygrywają radni z największego miasta w okręgu. Osoby z mniejszych miast są bez szans.
Mi się podoba: pojedynczy głos przechodni
Z zastrzeżeniem, że okręgi powinny być wielomandatowe. Wtedy wszyscy mają szanse
Co konkretnie ci się nie podoba w tej metodzie ?
 
D

Deleted member 427

Guest
Okręgi jednomandatowe są w USA i WB.

Tam jest "prawdziwa demokracja" czy nie ma?
 
OP
OP
M

Mixol

New Member
90
1
Pochłaniacz azbestu napisał:
Rozumiem,ze zartujecie. Rzadowe media cenzuruja i manipuluja informacja (...)
Dlaczego usilujecie osmieszyc i zwekslowac temat demokracji jakimis uwagami. Problemem jest brak demokracji i jej celowe znieksztalcanie przez sprawujacych wladze ktorzy maja z tego korzysci np, powtorne kadencje, bezkarnosc.

Są jeszcze media prywatne i internet. Do tego cała masa książek. Jakoś ty dałeś radę spojrzeć na sytuację bardziej krytycznie niż owce, więc chyba jednak można? Nie mamy demokracji, bo ludzie dali się otumanić? Co ma jedno z drugim wspólnego? Demokratyczny mechanizm wyłaniania władz państwowych działa jak należy. Obecna sytuacja jest jego pochodną.
Ja spedzilem tysiace godzin nad ksiazkami i nad monitorem. Ludzi ktorzy zadali sobie ten trud jest bardzo malo. Spoleczenstwo w swojej masie lyka melase podawana z rzadowych srodkow manipulacji spoleczenstwem, niczym kaczka otreby. Bezmyslnie, bezkrytycznie, bezradnie.
 
Ja tylko chce zeby bylo jak najmniej "wynaturzen" w demokracji, a zlo bylo przycinane przy samej ziemi a nie kwitlo bezkarnie wsrod oglupialego ludu.

To o czym pisałeś nie ma nic wspólnego z istotą demokracji. Te tzw. wynaturzenia są owocem ludzkiej ignorancji, która w połączeniu z mechanizmami demokratycznymi dała mieszankę wybuchową. Skoro lud daje się ogłupiać, to nie powinien być suwerenem.
 
Do góry Bottom