Rzady Platformy

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
4 906
Mixol napisał:
Spoko. Jak udowodnisz, ze przeczytales :)
:):)
No chyba od tych książek to jednak zgłupiałeś, jeśli myślisz, że ktoś będzie czytał jakieś wklejone nie wiadomo skąd bzdety na kilka stron.

NIGDY WIECEJ
Andrzej Wajda:
"To wojna domowa! To jest walka o wszystko! Wesprze nas TVN!"
Bronisław Komorowski:
"Prezydent gdzies poleci i wszystko sie zmieni."
"W interesie calej UE lezy wspólpraca z Moskwa."
"Będziemy polować na kaczki tylko teraz jest okres ochronny"
"Jaki Prezydent taki zamach"
Co to w ogóle jest i czego ma dowodzić? Dlaczego ktoś ma to czytać do końca?
 
A

Antoni Wiech

Guest
Mixol, nie masz racji, przeczytaj to, to zmienisz zdanie:

Jest ptakiem częściowo wędrownym – zależnie od miejsca zamieszkania. Drozdówka rdzawa to niewielki ptak wróblowy o przeciętnej masie około 23 g. Bywa mylona ze słowikami, zwłaszcza słowikiem rdzawym. Żywi się owadami, dżdżownicami i innymi bezkręgowcami, których poszukuje na ziemi. Biega i skacze w ich poszukiwaniu pod krzewami, czasami czatuje w miejscu otwartym, wypatrując zdobyczy. Na lęgach drozdówek często pasożytują kukułki zwyczajne. Samce, które wcześniej przylatują na tereny lęgowe odnoszą większy sukces reprodukcyjny niż samce przylatujące późno, gdyż ich partnerki wcześniej składają jaja, a pisklęta wykluwają się większe i cięższe. Drozdówka rdzawa występuje w Azji, Europie i Afryce, nie spotyka się jej w Polsce. Przez IUCN jest klasyfikowana jako Least Concern – gatunek najmniejszej troski.

W Polsce drozdówka rdzawa nie pojawia się. Jej naturalne miejsca zamieszkania to[2] :

w Europie: Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Cypr, Czarnogóra, Gibraltar, Grecja, Hiszpania, Macedonia, Malta, Portugalia, Serbia, Turcja, Włochy
w Afryce: Algieria, Burkina Faso, Czad, Egipt, Dżibuti, Erytrea, Etiopia, Kamerun, Katar, Kenia, Libia, Mali, Maroko, Mauretania, Niger, Nigeria, Republika Środkowoafrykańska, Sahara Zachodnia, Senegal, Somalia, Sudan, Tunezja
w Azji: Afganistan, Arabia Saudyjska, Armenia, Azerbejdżan, Bahrajn, Gruzja, Indie, Iran, Irak, Izrael, Jemen, Jordania, Kazachstan, Kuwejt, Liban, Oman, Pakistan, Syria, Tadżykistan, Turkmenistan, Uzbekistan, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Kraje, w których pojawia się wyjątkowo to[2]: Wielka Brytania, Uganda, Tanzania, Szwajcaria, Sri Lanka, Rumunia, Norwegia, Malawi, Irlandia, Węgry, Niemcy, Gambia, Francja, Kongo i Chiny.

Zależnie od miejsca zamieszkania jest ptakiem częściowo wędrownym. W Europie występuje rzadko – jedynie w wykonanych przez człowieka siedliskach na południu Hiszpanii bywa lokalnie pospolita[3]. Wyróżnia się pięć podgatunków drozdówki rdzawej: E. g. familiaris, E. g. galactotes, E. g. syriaca, E. g. minor, E. g. hamerton. Wszystkie tylko nieznacznie różnią się szczegółami albo odcieniem ubarwienia.

Drozdówka rdzawa jest niewielkim ptakiem wróblowym o przeciętnej masie ciała około 23 gramów[3]. Brak dymorfizmu płciowego w upierzeniu. Drozdówka może być mylona ze słowikami, zwłaszcza słowikiem rdzawym. Cały wierzch ciała łącznie z ogonem jest rdzawy, na ogonie ma dwie – od wewnątrz czarne – białe lamówki. Brew biała, czarna przepaska oczna. Gardło i policzki jasno żółtokremowe. Pokrywy skrzydłowe mają jasne brzegi, od wewnątrz są ciemnobrązowe. Brzuch, pokrywy podogonowe i pierś są białe. Długie nogi mają różowy kolor, dziób jest szary, a przy nasadzie jaśniejszy. Młode nie są poplamione[4].
Wymiary

długość ciała: 14–16cm
rozpiętość skrzydeł: 22–27 cm
masa ciała: 20–25 g[5]

Środowisko

Zasiedla bardzo różne, w większości suche, siedliska znajdujące się na wysokości do 2400 m n.p.m.[6]: grunty orne, pastwiska, wiejskie ogrody, plantacje, tereny miejskie, gaje oliwne, pasma kaktusów, oazy, tereny kamieniste, podmokłe lasy, suche lasy, suche zarośla, obszary wokół rzek, strumieni i potoków.
Pożywienie

Żywi się owadami, dżdżownicami i innymi bezkręgowcami, których poszukuje na ziemi. Biega i skacze za nimi pod krzewami. Czasami czatuje w miejscu otwartym, wypatrując zdobyczy (jak inni przedstawiciele jej rodziny).
Tryb życia i zachowanie

Wiek
Dożywa do 5 lat[7].

Pierzenie
Dorosłe drozdówki rdzawe pierzą się od lipca do września, u młodych dochodzi jeszcze październik. Ma 10 lotek I-rzędowych, 9 II-rzędowych oraz 12 sterówek.

Zachowanie
Rufous Scrub-robin.ogg
Materiał filmowy przedstawiający zachowanie drozdówki rdzawej; Rijad, Arabia Saudyjska, kwiecień 1993

Ma stale podniesiony ogon. Gdy stoi, zadziera go i kiwa głową. Leci w linii prostej. Siada na przewodach elektrycznych. Czasami tak mocno zadziera ogon, że prawie dotyka nim tyłu głowy, pokazując białe pokrywy podogonowe. Swą piosenkę śpiewa siedząc na czubku krzewu, na linii energetycznej lub w czasie krótkiego lotu tokowego (patrz w sekcji lęgi). Często wykonuje następujący ruch ogonem: ogon jest rozkładany, kiwany w tył i w przód, znów składany i wolno kładziony.
Głos

Śpiewa podobnie jak rudzik – urywanymi trelami ostrzega inne drozdówki rdzawe i woła je ostrym "tek-tek-tek". Wydaje także wibrujące "szrrrrrr", ciche "djup" lub "czip". Ma czystą melodyjną piosenkę, która składa się z krótkich i łączących się strof.
Lęgi

Jeden lub dwa lęgi[4]. Wykonuje krótki, motyli lot tokowy. W czasie niego co chwilę opada na ziemię z uniesionymi skrzydłami i rozłożonym ogonem.

Gniazduje tylko w południowej części Europy – w Grecji i na Półwyspie Iberyjskim, ale nie dociera do delty Ebro, rozmnaża się także w południowej części Sahary. Możliwe jest wyprowadzenie lęgów w Iraku, wtedy zaczynają się w połowie maja[8]. Tereny lęgowe to przeważnie ciepłe (powyżej 25 °C) i suche niziny.

Biotop lęgowy to tereny wilgotne i półwilgotne, z ciekami wodnymi. Te biotopy powinny być porośnięte krzewami i żywopłotami. Lęgi trwają od maja do czerwca.

Pary gniazdują w odległości 150–850 m od siebie[9]. Gniazdo jest zbudowane z mokrej trawy, korzeni, włosów i piór. Budują je oba ptaki, nisko (ok. 1 m nad ziemią) w gęstych krzewach, nie jest zbyt staranne[9]. Niekiedy drozdówki budują gniazda w winnicach, na drzewach owocowych, opuncjach, a niekiedy bezpośrednio na ziemi[3].

Drozdówka składa 3–5 jaj o długości 22 mm[4]. Są gładkie i błyszczące, białe lub szare czasami z zielonym lub z niebieskim nalotem. Samica sama wysiaduje jaja, zwykle trwa to 13 dni[5]. Pisklęta opuszczają gniazdo po 12–13 dniach. Są w pełni opierzone po 9–12 dniach po wylocie z gniazda[9].

Na lęgach drozdówek często pasożytują kukułki zwyczajne. Samce, które wcześniej przylatują na tereny lęgowe odnoszą większy sukces reprodukcyjny niż samce przylatujące późno, gdyż ich partnerki wcześniej składają jaja, a pisklęta wykluwają się większe i cięższe. Gniazda samców przylatujących wcześniej są jednak bardziej narażone na spasożytowanie przez kukułkę, co redukuje wszystkie korzyści wypływające z wczesnego przylotu na tereny lęgowe i gniazdowania[3].
Wędrówki

Drozdówka rdzawa jest ptakiem częściowo wędrownym. Populacja subsaharyjska prowadzi osiadły tryb życia. Pozostałe osobniki zimują we wschodniej Afryce i w Indiach. Trasa wędrówki to ok. 600–3400 mil, czyli ok. 1000–5500 km. W Europie przebywa od kwietnia do sierpnia. Najpóźniej odlatuje we wrześniu[9]. Wraca w kwietniu lub w maju.
Zasoby populacji

Przez IUCN jest klasyfikowana jako Least Concern – gatunek najmniejszej troski. Występuje na obszarze ok. 1 000 000–10 000 000 km², w Europie jest to ok. 500 000 km². Europejska populacja jest szacowana na ok. 96 000–288 000 osobników, czyli 25–49% wszystkich osobników. Teren, na którym gniazduje to około 6 130 000 km²[6].
Liczebność w niektórych krajach

Można ją obserwować w niektórych krajach europejskich, azjatyckich i afrykańskich. Poniżej lista niektórych państw, gdzie ptak występuje, z podaną obok liczbą szacowanych par[10]:
Drozdówka rdzawa

Turcja – 20 000–60 000
Hiszpania – 8400–14 300
Azerbejdżan – 1000–10 000
Grecja – 1000–3000
Armenia – 830–3300
Portugalia – 500–5000
Rosja – 10–50
Chorwacja – 1–10
Albania – 0–50
Bułgaria – 0–2
 
OP
OP
M

Mixol

New Member
90
1
Madlock napisał:
Mixol napisał:
Spoko. Jak udowodnisz, ze przeczytales :)
:):)
No chyba od tych książek to jednak zgłupiałeś, jeśli myślisz, że ktoś będzie czytał jakieś wklejone nie wiadomo skąd bzdety na kilka stron.

NIGDY WIECEJ
Andrzej Wajda:
"To wojna domowa! To jest walka o wszystko! Wesprze nas TVN!"
Bronisław Komorowski:
"Prezydent gdzies poleci i wszystko sie zmieni."
"W interesie calej UE lezy wspólpraca z Moskwa."
"Będziemy polować na kaczki tylko teraz jest okres ochronny"
"Jaki Prezydent taki zamach"
Co to w ogóle jest i czego ma dowodzić? Dlaczego ktoś ma to czytać do końca?
Dlatego, ze to podrecznikowe przyklady zdrady polskiej racji stanu.
Przypominam: polska racja stanu to "ZGODNE reprezentowanie przez wszystkie organy administracji panstwowej intresu Polski na zewnatrz"
"Szacunek dla najwyzszego urzedu w Rzeczypospolitej"
"Zapewnienie bezpieczenstwa Pierwszemu Obywatelowi RP"
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html
Dodaje: Bronislaw Komorowski jest na tym stanowisku - niekonstytucyjnie !
Sam sobie poszukaj dlaczego.
Widzisz jakas roznice miedzy Twoja "madroscia" a moja "glupota"?
Czy jeszcze nic nie rozumiesz?
 

margines

wujek dobra rada
626
84
Mixol, nie wiem skąd się tutaj wziąłeś, ale mixujesz (sic!) informacje z różnych źródeł i środowisk. Cytat Tymochowicza, to cytat z filmu "Jak to się robi" przynależny do eksperymentu, którego był autorem. Nie słyszałem, żeby Tymoch był doradcą Tuska (trudno mi w to uwierzyć), ale w sumie istnieje taka szansa (skoro maczał palce w "Pomarańczowej Rewolucji" to wszystko jest możliwe), wiem, że z kolegami wypromował Paligniota. Używasz starych argumentów "antyglobalistów", dawno obalonych i zwolenników demokracji bezpośredniej rodem z brazylii i zapatystów z meksyku (temat skompromitowany). Zastanawia mnie jak często uczestniczysz w zebraniach wspólnoty mieszkaniowej i czy wyciągasz wnioski z tego co tam się dzieje. Najlepiej określ cel swojeje wizyty tutaj i rozjaśnij swoje poglądy i komu lobbujesz, bo na razie to jest groch z kapustą (nieświeży).
pzdr
 
OP
OP
M

Mixol

New Member
90
1
margines napisał:
Mixol, nie wiem skąd się tutaj wziąłeś, ale mixujesz (sic!) informacje z różnych źródeł i środowisk. Cytat Tymochowicza, to cytat z filmu "Jak to się robi" przynależny do eksperymentu, którego był autorem. Nie słyszałem, żeby Tymoch był doradcą Tuska (trudno mi w to uwierzyć), ale w sumie istnieje taka szansa (skoro maczał palce w "Pomarańczowej Rewolucji" to wszystko jest możliwe), wiem, że z kolegami wypromował Paligniota. Używasz starych argumentów "antyglobalistów", dawno obalonych i zwolenników demokracji bezpośredniej rodem z brazylii i zapatystów z meksyku (temat skompromitowany). Zastanawia mnie jak często uczestniczysz w zebraniach wspólnoty mieszkaniowej i czy wyciągasz wnioski z tego co tam się dzieje. Najlepiej określ cel swojeje wizyty tutaj i rozjaśnij swoje poglądy i komu lobbujesz, bo na razie to jest groch z kapustą (nieświeży).
pzdr
Lobbuje ludziom zdrowego rozsadku gotowym bronic swojej: Ojczyzny, Rodziny, Przyszlosci.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
4 906
Mixol napisał:
Dlatego, ze to podrecznikowe przyklady zdrady polskiej racji stanu.
Przypominam: polska racja stanu to "ZGODNE reprezentowanie przez wszystkie organy administracji panstwowej intresu Polski na zewnatrz"
"Szacunek dla najwyzszego urzedu w Rzeczypospolitej"
"Zapewnienie bezpieczenstwa Pierwszemu Obywatelowi RP"
Dodaje: Bronislaw Komorowski jest na tym stanowisku - niekonstytucyjnie !
Sam sobie poszukaj dlaczego.
Widzisz jakas roznice miedzy Twoja "madroscia" a moja "glupota"?
Czy jeszcze nic nie rozumiesz?

Ale miało być o demokracji. A ta racja stanu to i tak jest do zaorania, część tutejszych chętnie widziałaby Pierwszego Obywatela powieszonego na jelitach. Więc walisz nie tą amunicją.
 
OP
OP
M

Mixol

New Member
90
1
No to badzcie konsekwentni i wieszajacie za jelita Tuska z Komorowskim.
Ja bede zachwycony.
 
OP
OP
M

Mixol

New Member
90
1
Pochłaniacz azbestu napisał:
No to badzcie konsekwentni i wieszajacie za jelita Tuska z Komorowskim.

Nienawidzimy wszystkich decydentów jednakowo.
A ja tylko zdrajcow .
Nienawisc jest potezna sila destrukcyjna, co wam dala do tej pory oprocz obracania sie w towarzystwie wzajemnej adoracji?
Udalo sie komus ujarzmic i zmaterializowac te ogromne zasoby energii?
Cos z tego wynika?
 

CptKapital

Member
51
0
Mixol, dlaczego starasz się tutaj kogokolwiek przekonać do czegokolwiek?
Uważasz, że Twój prezydent został zamordowany… aktualnie rządzący to według Ciebie zdrajcy.
Dlaczego z tym nic nie robisz, oprócz dyskutowania na forum? Jak Twoje wnuki spytają się Ciebie, co zrobiłeś by ratować ich naród przed zdradą, to powiesz im że z libertarianami sobie dyskutowałeś?

Weź sprawy w swoje ręce Mixol i broń Polskę przed zdradą.

votefromtherooftops1.jpg
 
D

Deleted member 427

Guest
Mixol napisał:
Nienawisc jest potezna sila destrukcyjna, co wam dala do tej pory oprocz obracania sie w towarzystwie wzajemnej adoracji?

Oszlifowała diament mowy nienawiści i wykuła retoryczny miecz zemsty.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
10 725
Madlock napisał:
Dlatego, ze to podrecznikowe przyklady zdrady polskiej racji stanu.
Przypominam: polska racja stanu to "ZGODNE reprezentowanie przez wszystkie organy administracji panstwowej intresu Polski na zewnatrz"
"Szacunek dla najwyzszego urzedu w Rzeczypospolitej"
"Zapewnienie bezpieczenstwa Pierwszemu Obywatelowi RP"
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html
Dodaje: Bronislaw Komorowski jest na tym stanowisku - niekonstytucyjnie !
Sam sobie poszukaj dlaczego.
Widzisz jakas roznice miedzy Twoja "madroscia" a moja "glupota"?
Czy jeszcze nic nie rozumiesz?

tutaj raczej mało kogo obchodzi jakaś polska racja stanu, szacunek do najwyższego urzędu rzeczpospolitej czy też jakiegokolwiek urzędu, tak samo nikogo nie obchodzi jakiś pierwszy obywatel...
 
D

Deleted member 427

Guest
Mixol, ogólnie fajnie, że do nas wpadłeś, ale wiedz, że to nie ten target. Dla wielu polskich libertarian suwerenność i niepodległość są co prawda pojęciami kluczowymi, a patriotyzm jest ok, ale nie w duchu lansowanym przez środowiska bogoojczyźniane.
 
OP
OP
M

Mixol

New Member
90
1
Celowo sformulowalem ostatni wpis w sposob prowokacyjny, liczac ze sie oburzycie. Nie zawiodlem sie.
Ile ludzi tyle swiatow, Szanuje wszystkie poglady i domagam sie szacunku dla moich. Chetnie pojechalbym do mjejsca na Ziemi zorganizowanego w/g Waszych zasad, chcialbym zobaczyc to w praktyce. Mysle, ze najwiekszym wyzwaniem jest zapewnienie postepu w calkowicie niezorganizowanym spoleczenstwie. tego jeszcze nikt nie przerabial.
A jezeli dodam ze takie spoleczenstwo byloby zmuszone do ciaglej konfrontacji z "zorganizowanymi" to jak dlugo by trawala taka konfrontacja?
Ps. Ja nie jestem "srodowisko bogoojczyzniane" jestem pragmatykiem uczulonym
na moj wlasny interes.
 
Chetnie pojechalbym do mjejsca na Ziemi zorganizowanego w/g Waszych zasad, chcialbym zobaczyc to w praktyce. Mysle, ze najwiekszym wyzwaniem jest zapewnienie postepu w calkowicie niezorganizowanym spoleczenstwie. tego jeszcze nikt nie przerabial.

Kolonie Ameryki Płn. przed spisaniem konstytucji (chyba), obszary znajdujące się poza kontrolą rządzących ciuli (Deadwood), średniowieczna Irlandia- to pierwsze co przychodzi mi do głowy.

A jezeli dodam ze takie spoleczenstwo byloby zmuszone do ciaglej konfrontacji z "zorganizowanymi" to jak dlugo by trawala taka konfrontacja?

Brak aparatu państwowego nie oznacza dezorganizacji.
 
OP
OP
M

Mixol

New Member
90
1
Pochłaniacz azbestu napisał:
Chetnie pojechalbym do mjejsca na Ziemi zorganizowanego w/g Waszych zasad, chcialbym zobaczyc to w praktyce. Mysle, ze najwiekszym wyzwaniem jest zapewnienie postepu w calkowicie niezorganizowanym spoleczenstwie. tego jeszcze nikt nie przerabial.

Kolonie Ameryki Płn. przed spisaniem konstytucji (chyba), obszary znajdujące się poza kontrolą rządzących ciuli (Deadwood), średniowieczna Irlandia- to pierwsze co przychodzi mi do głowy.

A jezeli dodam ze takie spoleczenstwo byloby zmuszone do ciaglej konfrontacji z "zorganizowanymi" to jak dlugo by trawala taka konfrontacja?

Brak aparatu państwowego nie oznacza dezorganizacji.
A jak to ma byc?
 
A jak to ma byc?

To zależy, o co konkretnie pytasz. Jeśli masz na myśli ochronę terytorialną, to ta sprowadzałaby się do działalności prywatnych organizacji militarnych (utrzymywanych z dobrowolnych składek), do tego dochodzi nieskrępowany dostęp do wszelkiego rodzaju broni palnej. Partyzantka jest niezwykle skuteczna.
 
Do góry Bottom