1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Punk's not dead

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez Donatel, 14 Sierpień 2015.

1. Donatel

Donatel Active Member

Polubienia:
    120
    Drodzy koledzy.

Czy muzyka punk rock i ogólnie kontrkultura punk, jej przedstawiciele stoją po jasnej stronie mocy (tej prawdziwej, czarno-żółtej) czy po ciemnej stronie tfu czarno-czerwonej? Mówię tu o muzyce jak i o dawno wymarłej kontrkulturze z lat 80. ludzi z irokezami, w skórzanych kurtkach z plakietkami z "A" w okręgu? Bo zastanawiam się, czy nie powrócić do tego ruchu modnego w latach mojego dzieciństwa, czy znajdę tam jakiekolwiek wartości wolnościowe.

snajper i Kelsi lubią to.
  2. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    9 713
    kogo to kurwa obchodzi...

Donatel i Non Serviam lubią to.
  3. MaxStirner

MaxStirner Well-Known Member

Polubienia:
    3 865
    Nigdy nie słyszałem żeby punk, tak samo zresztą jak cyberpunk miał jakieś teorie ekonomiczne, to raczej coś w rodzaju światopoglądu, tak jakbyś powiedział: anarchista. Co to znaczy konkretnie, to już raczej mało ważne - jak ruch JOW Kukiza - i chyba o to chodziło.. Może się mylę, nie wiem.

snajper, Filip i Donatel lubią to.
  4. WnusioPinoczeta

WnusioPinoczeta Dawniej "Arturek"

Polubienia:
    1 480
    Po czerwonej stoją szmaciarze - jak widzę punka to mam ochotę mu wyjebać w mordę.

5. Denis

Denis Well-Known Member

Polubienia:
    7 716
    Większość punków to komuchy, bo większość ludzi to komuchy.

6. Kelsi

Kelsi https://www.youtube.com/watch?v=rKsZG2gSuWs

Polubienia:
    10 110
    Jeśli kiedyś zobaczę punka będę chciała mocno go przytulić,
    jeśli pozwoli:)

7. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    9 713
    zamiast przytulać lepiej cycki pokaż, pozytywnie wychodzi u punków libów i innych...

Tralalala, vast i kr2y510 lubią to.
  8. Jaranek

Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

Polubienia:
    7 705
    Nie mam zdania. Słucham rockabilly/psychobilly i wszystkim polecam :) Jak oszczałem punka to były lata 90-te. Lubię autodestrukcyjny punk w stylu " robie co chce chuj wam w dupę kurwy". Polityczna poprawność zabiła tą muzykę. Lepsze wąchanie kleju niż segregowanie śmieci ( jeśli wiecie o co mi chodzi )

Ostatnia edycja: 14 Sierpień 2015
  9. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    9 713
    nowych punkowych rzeczy nawet nie znam... te stare lubie z lat 70tych, 80tych...

10. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 287
    Ja kiedyś wkleiłem to w temacie o muzyce. Przesłanie jest wybitnie antylewicowe, bo przymusowa edukacja, to podstawa dla komuchów wszelkiej maści.

Wielu muzyków jest po prostu emotywnie lewicujących, ale pod liberalno-lewicującym płaszczem są zdrowe burżuazyjne wieprze. ;)
    Co nie znaczy, że spierdolonych komuchów tam nie ma. Ja zauważyłem coś takiego, nie ważne czy to punk, h/c, czy metal, że tam gdzie więcej mięsa i napierdalania, a mniej kwękania i smęcenia, tam mniej lewackiego gnoju. Czy w piosence o tytule "Sex i gwałt" jest jakieś lewicowe przesłanie? ;)

Ostatnia edycja: 15 Sierpień 2015
  11. vast

vast Well-Known Member

Polubienia:
    5 486
    Sex i przemoc raczej.

12. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 287
    @Up Tak Sex i przemoc jest lepszym, bo dosłownym tłumaczeniem, ale to się jakoś źle po polsku wymawia.

Eli-minator lubi to.
  13. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    9 713
    dezerter ma dobre kawałki

14. ultimate

ultimate Guest

Środowisko punkowe przesiąknięte jest ludzmi o lewicowych poglądach. Domagajace sie równości społecznej,ograniczenia kapitalizmu i wyzysku.

15. rawpra

rawpra Well-Known Member

Polubienia:
    4 721
  16. osman

osman Well-Known Member

Polubienia:
    1 606
  17. Trigger Happy

Trigger Happy Mądry tato Członek Załogi

Polubienia:
    806
  18. Luizy

Luizy Well-Known Member

Polubienia:
    1 648
    To też zależy. 20 lat temu od tego czy mówimy o zachodnich zespołach czy tutejszych. Kontrkultura jak to kontrkultura, na zachodzie musiała mieć wydźwięk antykapitalistyczny i ogólnie podludzki, w bloku wschodnim antykomunistyczny i antyautorytarny. Ten sam mechanizm zauważy się np. w fantastyce, ta powstająca w latach 80' w Europie Środkowo-Wschodniej była przesiąknięta duchem wolności i tak naprawdę dalej jest, może w mniejszym stopniu. Ta zachodnia okazała się przede wszystkim... miałka.

snajper i Trigger Happy lubią to.
  19. alfacentauri

alfacentauri Well-Known Member

Polubienia:
    1 449
    Wywołujesz u mnie sentyment. Pamiętam z jaką niecierpliwością czekałem w latach dziewięćdziesiątych na wydanie tej płyty. Materiał był nagrany ale zespół miał problemy ze znalezieniem wydawcy czy z czymś innym i nagrania leżały na półce. W Polskim Radiu Wrocław była taka audycja HC Kwadrans i tam piosenki z tej płyty były puszczane często. Zanim ona wyszła to ja większość "Twojego ciała, twojego wyboru" miałem już zgrane z anteny na kasetę. Ale jak już się ukazała to i tak ją od razu zamówiłem.

Trigger Happy lubi to.
  20. Trigger Happy

Trigger Happy Mądry tato Członek Załogi

Polubienia:
    806
    To był dla mnie jeden z gateway-drug do libertarianizmu, koncert Homomilitii na łódzkim squocie tam kupiony zin ( :D ) - jakaś Mać Pariadka -> w nim Sierpiński...

nazimno i tosiabunio lubią to.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.