Punk's not dead

Donatel

Active Member
135
131
Drodzy koledzy.

Czy muzyka punk rock i ogólnie kontrkultura punk, jej przedstawiciele stoją po jasnej stronie mocy (tej prawdziwej, czarno-żółtej) czy po ciemnej stronie tfu czarno-czerwonej? Mówię tu o muzyce jak i o dawno wymarłej kontrkulturze z lat 80. ludzi z irokezami, w skórzanych kurtkach z plakietkami z "A" w okręgu? Bo zastanawiam się, czy nie powrócić do tego ruchu modnego w latach mojego dzieciństwa, czy znajdę tam jakiekolwiek wartości wolnościowe.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Nigdy nie słyszałem żeby punk, tak samo zresztą jak cyberpunk miał jakieś teorie ekonomiczne, to raczej coś w rodzaju światopoglądu, tak jakbyś powiedział: anarchista. Co to znaczy konkretnie, to już raczej mało ważne - jak ruch JOW Kukiza - i chyba o to chodziło.. Może się mylę, nie wiem.
 
D

Deleted member 4683

Guest
Nie mam zdania. Słucham rockabilly/psychobilly i wszystkim polecam :) Jak oszczałem punka to były lata 90-te. Lubię autodestrukcyjny punk w stylu " robie co chce chuj wam w dupę kurwy". Polityczna poprawność zabiła tą muzykę. Lepsze wąchanie kleju niż segregowanie śmieci ( jeśli wiecie o co mi chodzi )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Ja kiedyś wkleiłem to w temacie o muzyce. Przesłanie jest wybitnie antylewicowe, bo przymusowa edukacja, to podstawa dla komuchów wszelkiej maści.


Wielu muzyków jest po prostu emotywnie lewicujących, ale pod liberalno-lewicującym płaszczem są zdrowe burżuazyjne wieprze. ;)
Co nie znaczy, że spierdolonych komuchów tam nie ma. Ja zauważyłem coś takiego, nie ważne czy to punk, h/c, czy metal, że tam gdzie więcej mięsa i napierdalania, a mniej kwękania i smęcenia, tam mniej lewackiego gnoju. Czy w piosence o tytule "Sex i gwałt" jest jakieś lewicowe przesłanie? ;)
 
Ostatnia edycja:

Luizy

Well-Known Member
520
2 017
To też zależy. 20 lat temu od tego czy mówimy o zachodnich zespołach czy tutejszych. Kontrkultura jak to kontrkultura, na zachodzie musiała mieć wydźwięk antykapitalistyczny i ogólnie podludzki, w bloku wschodnim antykomunistyczny i antyautorytarny. Ten sam mechanizm zauważy się np. w fantastyce, ta powstająca w latach 80' w Europie Środkowo-Wschodniej była przesiąknięta duchem wolności i tak naprawdę dalej jest, może w mniejszym stopniu. Ta zachodnia okazała się przede wszystkim... miałka.
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172

Wywołujesz u mnie sentyment. Pamiętam z jaką niecierpliwością czekałem w latach dziewięćdziesiątych na wydanie tej płyty. Materiał był nagrany ale zespół miał problemy ze znalezieniem wydawcy czy z czymś innym i nagrania leżały na półce. W Polskim Radiu Wrocław była taka audycja HC Kwadrans i tam piosenki z tej płyty były puszczane często. Zanim ona wyszła to ja większość "Twojego ciała, twojego wyboru" miałem już zgrane z anteny na kasetę. Ale jak już się ukazała to i tak ją od razu zamówiłem.
 
Do góry Bottom