1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Przestępczość w USA

Temat na forum 'Broń palna i przestępczość' rozpoczęty przez kawador, 12 Maj 2012.

1. rawpra

rawpra Well-Known Member

Polubienia:
    4 725
    a policzylbys ktora korelacja jest silniejsza?

2. Cptkap

Cptkap Well-Known Member

Polubienia:
    2 760

nazimno, fds, inho oraz 1 użytkownik lubi to.
  3. pawlis

pawlis Samotny wilk

Polubienia:
    7 828
  4. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    19 111

Przestępczość, bezdomność... tyfus. Serio, tyfus powrócił.

5. Alu

Alu Well-Known Member

Polubienia:
    7 177
    Dwa pytania.

1. Ile w USA jest ulic a ile zabójstw?

Jeśli na przykład na jedno zabójstwo przypadałoby 20 ulic a każde zabójstwo będzie na innej ulicy, to nadal prawdą będzie, że "Około 99% zabójstw kumuluje się na 5% ulic". Przy maksymalnym możliwym "rozproszeniu" tak policzonej "koncentracji".

Jak widać jest to bardzo medialne stwierdzenie, które może jednak znaczyć coś kompletnie odwrotnego niż się sugeruje.

Żeby ocenić koncentrację zabójstw należałoby porównać ją na siatce identycznych pól, porównując stosunek liczby zabójstw do gęstości populacji na każdym polu. W związku z tym:

2. Jak to policzył Robert Muggah? A jeśli nie policzył sam, czy powoływał się na jakieś badania, podawał źródła?

Ostatnia edycja: 20 Sierpień 2019
  6. Alu

Alu Well-Known Member

Polubienia:
    7 177
    Wyjaśnień tego zjawiska może być wiele. Np. że niskie IQ wpływa na religijność, biedę i przestępczość, chociaż religijność nie jest przyczyną tych zjawisk. Albo, że ludzie żyjący w chujowym środowisku częściej zwracają się do Boga jako ostatniej deski ratunku. Nie jest też powiedziane, że bez religijności byłoby lepiej. Nie wiem czemu przestępca miałby przestać postępować źle gdyby został ateistą. Deklarowana religijność może być też bardzo płytka i niewiele z niej wynikać dla podejmowanych wyborów.

Ostatnia edycja: 20 Sierpień 2019
  7. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 338
    Równie dobrze może być na odwrót, religijność jest skutkiem, a nie przyczyną. Jest bandytka, więc jest trwoga, a jak trwoga, to do Boga.
    Jednak ja nie obstawiam na razie żadnej z tych opcji. Temat wymaga dokładniejszych badań.

8. Rorschach

Rorschach New Member

Polubienia:
    0
    W Polsce korelacja byłaby odwrotna.

9. kawador

kawador Merchant of Death Członek Załogi

Polubienia:
    19 795
    @aluzci

Ale tak nie jest. Zabójstwa są hiperskoncetrowane na tych samych ulicach i w tych samych miejscach i rzadko "wylewają się" na zewnątrz. Obojętnie, gdzie nie spojrzysz: Boston, Madison, Nowy York, Miami - wszędzie widać ten sam wzorzec: https://www.hoplofobia.info/bron-palna-i-koncentracja-przestepczosci-w-usa-2/

Nie wiem. Nie mogę się z nim skontaktować w tej sprawie (ani w żadnej innej). Pytałem o to Papachristosa (socjolog z Uniwersytetu Yale, który zajmuje się badaniem zjawiska hiperkoncentracji przestępczości w amerykańskich miastach) i odpowiedział mi, że liczba ta wydaje mu się wiarygodna, ale też chciałby sprawdzić metodykę.

kr2y510 i Alu lubią to.
  10. kawador

Polubienia:
    19 795
    nazimno lubi to.
  11. kawador

Polubienia:
    19 795
  12. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    19 111

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.