Przestępczość w USA

  • Thread starter Deleted member 427
  • Rozpoczęty

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 379
FgUSFw9.png

971.gif
a policzylbys ktora korelacja jest silniejsza?
 

Alu

Well-Known Member
4 626
9 629

Dwa pytania.

1. Ile w USA jest ulic a ile zabójstw?

Jeśli na przykład na jedno zabójstwo przypadałoby 20 ulic a każde zabójstwo będzie na innej ulicy, to nadal prawdą będzie, że "Około 99% zabójstw kumuluje się na 5% ulic". Przy maksymalnym możliwym "rozproszeniu" tak policzonej "koncentracji".

Jak widać jest to bardzo medialne stwierdzenie, które może jednak znaczyć coś kompletnie odwrotnego niż się sugeruje.

Żeby ocenić koncentrację zabójstw należałoby porównać ją na siatce identycznych pól, porównując stosunek liczby zabójstw do gęstości populacji na każdym polu. W związku z tym:

2. Jak to policzył Robert Muggah? A jeśli nie policzył sam, czy powoływał się na jakieś badania, podawał źródła?
 
Ostatnia edycja:

Alu

Well-Known Member
4 626
9 629
korelacja religijnosci i kradziezy i morderstw na przykladzie stanow w usa

View attachment 3458
Wyjaśnień tego zjawiska może być wiele. Np. że niskie IQ wpływa na religijność, biedę i przestępczość, chociaż religijność nie jest przyczyną tych zjawisk. Albo, że ludzie żyjący w chujowym środowisku częściej zwracają się do Boga jako ostatniej deski ratunku. Nie jest też powiedziane, że bez religijności byłoby lepiej. Nie wiem czemu przestępca miałby przestać postępować źle gdyby został ateistą. Deklarowana religijność może być też bardzo płytka i niewiele z niej wynikać dla podejmowanych wyborów.
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 626
Wyjaśnień tego zjawiska może być wiele. Np. że niskie IQ wpływa na religijność, biedę i przestępczość, chociaż religijność nie jest przyczyną tych zjawisk.
Równie dobrze może być na odwrót, religijność jest skutkiem, a nie przyczyną. Jest bandytka, więc jest trwoga, a jak trwoga, to do Boga.
Jednak ja nie obstawiam na razie żadnej z tych opcji. Temat wymaga dokładniejszych badań.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
@aluzci

Jeśli na przykład na jedno zabójstwo przypadałoby 20 ulic a każde zabójstwo będzie na innej ulicy

Ale tak nie jest. Zabójstwa są hiperskoncetrowane na tych samych ulicach i w tych samych miejscach i rzadko "wylewają się" na zewnątrz. Obojętnie, gdzie nie spojrzysz: Boston, Madison, Nowy York, Miami - wszędzie widać ten sam wzorzec: https://www.hoplofobia.info/bron-palna-i-koncentracja-przestepczosci-w-usa-2/

Jak to policzył Robert Muggah?

Nie wiem. Nie mogę się z nim skontaktować w tej sprawie (ani w żadnej innej). Pytałem o to Papachristosa (socjolog z Uniwersytetu Yale, który zajmuje się badaniem zjawiska hiperkoncentracji przestępczości w amerykańskich miastach) i odpowiedział mi, że liczba ta wydaje mu się wiarygodna, ale też chciałby sprawdzić metodykę.
 

tolep

five miles out
8 515
15 318
Chicago suffered another violent weekend over the Independence Day holiday, with at least 88 people shot since Friday, 14 of whom were killed, according to new reports.

Among the 74 people injured through Monday were children, including a five-year-old girl who was shot in the leg and a six-year-old girl, according to the Chicago Sun-Times. 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 628
E tam, czepiasz się tych Negrów. W średniowiecznej Islandii, czyli proto-akapie były podobne staty. A to przecież wolnościowa cywilizacja białego człowieka. Nawet przemoc była uporządkowana i schematyczna, bez żadnych nigga moments. ;)

Capture.PNG
Capture2.PNG
Capture3.PNG

Dla porównania - Detroit:

Homicide41.4 / 100 000

Mają tam rasowe średniowiecze, można powiedzieć.
 

tolep

five miles out
8 515
15 318
E tam, czepiasz się tych Negrów.
Gdzie, ty rasisto? :]

Z weselszych newsów amerykańskich:

Okay, so last week LAPD seized—I KID YOU NOT—5,000 pound of illegal fireworks from a single home in Los Angeles. In the process, they also arrested a 27-year-old man.

Ten pounds of the illegal fireworks were placed in a specialized armored truck designed for controlled detonations.

However, what was supposed to be a controlled detonation turned into a massive explosion. The explosion flipped cars and shattered windows across a two-block radius. There’s no word on exactly how many homes were damaged. About 12 homes are under mandatory evacuation.Warto przeczytać całość oraz
 
Do góry Bottom