Prywatne więzienia w USA

D

Deleted member 427

Guest
71,7% z ogółu więźniów [w Rosji] odbywa karę za przestępstwa powiązane z narkobiznesem.

Ciek - w USA 50% to jest odsetek więźniów federalnych. Ogół więźniów odsiadujących wyroki za dragi to max 20%.

"Przestępstwa powiązane z narkobiznesem" - już bardziej pojemnej frazy nie dało się chyba ukuć.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 851
14 273
To są "drug offenses", ale pozostałe przestępstwa są ujęte w innej kategorii - więc zakładam, że jak ktoś siedzi za morderstwo związane z narktykami, to jest w kategorii "murder", a nie "drug offenses". Ale z tego, co przytoczyłem gdzieś tam wcześniej, wynika, że 95% to jest trafficking, czyli handel.
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 674
Ale z tego, co przytoczyłem gdzieś tam wcześniej, wynika, że 95% to jest trafficking, czyli handel.

Tylko jeszcze trzeba wziąć po uwagę że sędzia mógł przybić trafficking za zwykłe posiadanie niewielkiej ilości na własny użytek.

Ta różnica w liczbach wynika chyba z tego że za przestępstwa narkotykowe dostaje się krótsze wyrok, niż za np. morderstwa. Tak że np. kilku łebków dostaje po roku za marihuanę, a jeden morderca dostaje wyrok 99 lat.

No właśnie, statystyka w violent crimes jest wysoka bo więźniów tylko przybywa, Albo siedzą dożywocie, albo jakieś długie wyroki, mało z nich wychodzi a dochodzą nowi co jakiś czas. Za to mms za dragi mogą zaniżać statsy bo jest duża fluktuacja w napływie więźniów (krótkie wyroki lub zwolnienia warunkowe). Co chwilę ktoś wychodzi i przychodzi. Wzorowałbym się raczej na danych określających ilość wyroków skazujących, a nie obecną populację więzienną.
 
D

Deleted member 427

Guest
tosiabunio napisał:
jak ktoś siedzi za morderstwo związane z narktykami, to jest w kategorii "murder", a nie "drug offenses".

FBI w statystykach stosuje Regułę Hierarchii, czyli w sytuacji wielu przestępstw popełnionych naraz raportowane jest tylko to najcięższe.
 

tolep

five miles out
8 081
14 305
Around the world, there are over 10,000,000 people held in prison. With the leader in the Prison Industrial Complex being none other than the United States. Yes, the land of the free, home of the brave has not only the highest number of prisoners, but also the most prisoners per capita.

But what’s the point of having all these people held in captivity that you have to feed, manage, and somewhat provide for? Simple - almost all the parties involved make money.

This is the prison industrial complex.

Why the Prison Industrial Complex is so Profitable​View: https://www.youtube.com/watch?v=2R880exfYCU
 

cyklista

Active Member
116
47
Warunki życia w prywatnych więzieniach nie są lepsze niż w państwowych obiektach. Przykładem jest Bastoy w Oslofjord. Osadzeni na terenie kompleksu więziennego korzystają z luksusów, takich jak tenis, jazda konna, wędkowanie i opalanie. Więźniowie tej instytucji prawdopodobnie często zapominają, że są więźniami.
1618137484800.png
Następne więzienie Sollentuna w Szwecji, osadzeni umieszczani w prywatnych celach z wygodnymi łóżkami i przylegającymi łazienkami. Więźniowie mają luksus nowoczesnej siłowni, otwartej kuchni oraz przestronnej sali rekreacyjnej wyposażonej w telewizor i kanapę.
W rzeczywistości na całym świecie jest wiele takich więzień.
 

cyklista

Active Member
116
47
Ekonomika sektora więziennictwa prywatnego jest pod wieloma względami podobna do ekonomiki przemysłu kwaterunkowego. Więzień w prywatnym więzieniu jest jak gość w hotelu - gość, którego rachunek jest opłacany i którego data wymeldowania jest ustalana przez kogoś innego. Hotel ma silny bodziec ekonomiczny, aby zarezerwować każdy dostępny pokój i zachęcić każdego gościa do pozostania jak najdłużej. Prywatne więzienie ma dokładnie taką samą motywację. Koszty pracy stanowią większość kosztów operacyjnych dla obu rodzajów zakwaterowania. Im wyższy wskaźnik obłożenia, tym wyższa marża zysku.
 
Do góry Bottom