Prywatne więzienia w USA

tolep

five miles out
8 082
14 328
Pytanie, czym zajmowałyby się gangi gdyby wszystkie dragi były legalne.
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 677
John Lott rozprawia się z memem, że w USA połowa więźniów odsiaduje wyroki za przestępstwa narkotykowe, w domyśle przestępstwa bez ofiar. Nigdy nie wierzyłem w te gadki o masowym zamykaniu niegroźnych dilerów i posiadaczy marihuany i jak się okazuje, słusznie zachowywałem sceptycyzm. Nie zgadniecie, jak niski jest faktycznie ten odsetek:


http://crimepreventionresearchcente...ews-hillary-clintons-dishonest-crime-dodge-2/

http://www.bop.gov/about/statistics/statistics_inmate_offenses.jsp

Drug Offenses - 95,474 - 48.7%

Rozbijmy to na posiadanie i drug trafficking. Połowa zainkarcerowanych siedzi za dragi.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 851
14 274
No właśnie, coś tu Lott naściemniał. Połowa to przestępstwa bez ofiar, nie 20%.
 
D

Deleted member 427

Guest
tosia

Drug offenders comprised 16% of the total state prison population in 2012.

vast, podlinkował osadzonych w placówkach federalnych i tylko federalnych. I tam rzeczywiście jest połowa. Z tego samego dokumentu:

Between 2001 and 2013, more than half of prisoners serving sentences of more than a year in federal facilities were convicted of drug offenses.

Lott mówi o całej populacji więźniów we wszystkich zakładach karnych w USA, a nie jakiejś wydzielonej subpopulacji. Obstawiam, że większość federalnych skazańców to osoby podejrzane o handel dla karteli albo międzystanową dilerkę w powiązaniu z gangami.

http://www.bjs.gov/content/pub/pdf/p13.pdf
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 851
14 274
Obstawiam, że większość federalnych skazańców to osoby podejrzane o handel dla karteli albo międzystanową dilerkę w powiązaniu z gangami.

Bardzo możliwe, ale to wciąż przestępstwa bez ofiar.

Edit: According to the Justice Department, 5.3% of drug offenders in federal prisons are serving time for possession; 91.4% are serving time for trafficking offenses; and 3.3% are in for "other." - See more at: http://www.drugwarfacts.org/cms/prisons_and_drugs#sthash.dd8OV8hL.dpuf
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 427

Guest
Ale sedno jest takie, że Lott nie ściemnia. 20% to górna granica więźniów odsiadujących wyroki za drug offences w skali kraju. Za marihuanę mniej niż 1%. W Arizonie ledwo 0.3%.

edit
According to the Justice Department, 5.3% of drug offenders in federal prisons are serving time for possession; 91.4% are serving time for trafficking offenses

Co sugeruje, ze może chodzić o poważniejszych graczy - kartele i interstate gang-related drug trafficking. Bo nie sądzę, żeby u federalnych siedzieli studenci dilujący tabletkami na imprezach w akademikach.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 851
14 274
Dobra sedno jest takie, że 20% skazanych to przestępcy narkotykowi, co daje nam około 440 tysięcy luda. Nawet jeśli część z nich przewoziła kokę na tony, to niewiele zmienia.
 
D

Deleted member 427

Guest
No właśnie tutaj też mam wątpliwości - przestępca narkotykowy niekoniecznie musi mieć na sumieniu wyłącznie przestępstwo narkotykowe. To mu udowodniono. W Meksyku 98% morderców uchodzi wolno od zarzutów. W Brazylii 92%. Ja bym musiał zobaczyć dokładniejszy podział tych drug offences - ilu ze skazanych to studenci/osiedlowo-dyskotekowa dilerka/muły karteli, a ile to poważni gracze z członkostwem np. w gangu. Lott podjął temat, bo Hilary Clinton tradycyjnie pierdoliła grube bzdury, powielając mema o +50% skazanych za dragi, cokolwiek to znaczy.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 851
14 274
A to już gdybanie. W ten sposób Ty możesz być mordercą, ale nie udało się tego udowodnić.
 
D

Deleted member 427

Guest
Póki ktoś mądry nie przedstawi rzetelnej stratyfikacji czynów i sprawców, wszystko wokół drug offences - z wyjątkiem może ogólnego wskaźnika inkarceracji za te przestępstwa - będzie gdybologią. Niedawno oglądałem film dokumentalny o handlu dragami w Phoenix i wypowiadali się kolesie w kominiarkach głosem przepuszczonym przez modulator. Refren ich wypowiedzi był taki, że zabiją każdego bez mrugnięcia okiem. Pewnie większość z nich wpadnie w końcu za drug offences, bo morderstwa im nie udowodnią na pewno.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 851
14 274
Dobra, dobra i do tego na pewno byli czarni, a to wiadomo, sami złodzieje i mordercy, tylko jeszcze im tego nie udowodniono.

Zapewne wielu tych drug offenders popełniłoby inne przestępstwa, ale nie ma żadnych przesłanek, aby stwierdzić ilu. Więc trzymajmy się tego, co wiadomo. Dobra, niech będzie, że "tylko" 20% siedzi za dragi, nie 50% i olbrzymia większość to ciężcy handlarze. Nie zmienia to faktu, że ponad 440 tysięcy ludzi nie powinno siedzieć w więzieniu. Może za coś innego, ale nie za to.
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 677
Dorzućmy jeszcze duży odsetek za 'public order", czyli pijaństwo, nieobyczajne zachowanie, prostytucję i nielegalne posiadanie broni.
 
OP
father Tucker

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 339
6 113
Federal: "Between 2001 and 2013, more than half of prisoners serving sentences of more than a year in federal facilities were convicted of drug offenses (table 15 and table 16). On September 30, 2013 (the end of the most recent fiscal year for which federal offense data were available), 98,200 inmates (51% of the federal prison population) were imprisoned for possession, trafficking, or other drug crimes."

"Drug offenders comprised 16% (210,200 inmates) of the total state prison population in 2012"
http://www.drugwarfacts.org/cms/prisons_and_drugs#sthash.m88v2edw.dpbs

czyli:
skazano 51%
odsiaduje wyrok: 15%

Ta różnica w liczbach wynika chyba z tego że za przestępstwa narkotykowe dostaje się krótsze wyrok, niż za np. morderstwa. Tak że np. kilku łebków dostaje po roku za marihuanę, a jeden morderca dostaje wyrok 99 lat.
 
D

Deleted member 427

Guest
Ale co ty bierzesz pod uwagę? Federalnych czy całą populację? Bo w pierwszym cytacie mowa jest o placówkach federalnych. I skąd to rozróżnienie na "skazanych" i "odsiadujących" i do tego jeszcze liczba 15%?

Dorzućmy jeszcze duży odsetek za 'public order", czyli pijaństwo, nieobyczajne zachowanie, prostytucję i nielegalne posiadanie broni.

Duży odsetek czyli jaki? 50%? :)

Taka ciekawostka. Freddie Grey, który zmarł na skutek uszkodzenia rdzenia kręgowego w Baltimiore, co potem wywołało zamieszki, był kilkadziesiąt razy aresztowany i zwalniany za posiadanie narkotyków i dilerkę. Wnioskuję więc, że ci, co siedzą za dragi -zwłaszcza na poziomie federalnym - to nie są zwykli cywile.
 

tolep

five miles out
8 082
14 328
Freddie Grey, który zmarł na skutek uszkodzenia rdzenia kręgowego w Baltimiore, co potem wywołało zamieszki, był kilkadziesiąt razy aresztowany i zwalniany za posiadanie narkotyków i dilerkę. Wnioskuję więc, że ci, co siedzą za dragi -zwłaszcza na poziomie federalnym - to nie są zwykli cywile.

Ja raczej wnioskowałbym, że to są ludzie którzy podpadli czymś zupełnie innym, a posadzono ich za dragi bo tak było wygodniej. Ty zdaje się sugerujesz że to są handlarze, ale nie zwyczajni tylko hurtowi.
 
D

Deleted member 427

Guest
Ja raczej wnioskowałbym, że to są ludzie którzy podpadli czymś zupełnie innym, a posadzono ich za dragi bo tak było wygodniej.

Też możliwe. Niestety brakuje danych.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 643
6 369
W akapie wybudowanie murowanego lochu, z celami 2mx3m i strażnikiem podającym codziennie żarcie i wynoszącym (już niekoniecznie codziennie) wiadra z nieczystościami, wcale nie będzie takie drogie.

Cholercia, tak na szybko czytalem i najpierw zrozumialem twoja wypowiedz tak: "straznikiem podajacym codziennie zarcie - wiadra z nieczystosciami". hehe, to byloby prawdziwie akapowe wiezienie ;-). Obecnych politykow powinni tam trzymac!
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 625
11 630
440 tysięcy hurtowników raczej nie ma, w końcu kto by tyle dragów przećpał jakby każdy z nich opychał po tonie, czy tam ile? 50% skazanych to nie jest tak wiele http://pl.wikipedia.org/wiki/Rosja podaje, że "71,7% z ogółu więźniów odbywa karę za przestępstwa powiązane z narkobiznesem".
 
Do góry Bottom