Propaganda hoplofobów

Alu

Well-Known Member
4 629
9 679
Wątek na filmiki, kampanie itp przeciwników broni palnej. Im głupsze tym lepiej.

Na początek film, dla którego wymyśliłem tytuł "Ukradnij matce pistolet"

 
D

Deleted member 427

Guest
A tutaj z cyklu: "Jak spisywano Konstytucję, były tylko muszkiety"

 
OP
OP
A

Alu

Well-Known Member
4 629
9 679
Jeden z głupszych filmików - były mąż włamuje się do domu samotnej matki z dzieckiem.
To nic, że zamiast pistoletu równie dobrze mógłby mieć młotek albo siekierę.

Przekaz jest jasny: Uzbrój się. Nie licz na policję bo i tak nie zjawi się na czas.

 

Att

Manarchista
286
495
@aluzci203
1454730_426099744209604_4601594420393669152_n.jpg

hehe
 
  • Like
Reactions: Alu
T

Tralalala

Guest
Ja pierdolę, czekałem na zdjęcie tej dupy, a tu mi tylko jakiś 2 lewusów pierdoli. Ale całkiem słodko się za łapki trzymają małe pedałki. Nie dooglądałem, ale widzę ogromne przygotowanie do tematu z ich strony.
Oczywiście standardowe założenie, że broń służy do przestępstw, naśmiewanie się z tego, że służy do obrony, no i oczywiście jak ludzie mają przedmiot służący do obrony - to jest to uwaga CHORE.
Przykład z długimi karabinami kompletnie z dupy, co za różnica jaką ma długość? Ano może jakaś jest, im dłuższy karabin tym ciężej nim operować w zamkniętej przestrzeni, w której pewnie dodatkowo są jakieś pierdoły w postaci ozdób, chodzących ludzi etc. A przykład dotyczył restauracji (zakładam, że było to pomieszczenie). Skoro ten lewus chce srać pod siebie na widok dużej lufy to jego sprawa, ale jak na moje to powinien srać na widok każdej broni, chętnie mu nawet podeślę trochę fotek może kurwa się odwodni od tej sraczki.
 
D

Deleted member 427

Guest
Gazeta straszy śmiercionośnym "półautomatycznym" AR-15

Wiem, że to jest mainstream, odporny na elementarne fakty, ale i tak jestem w szoku, jak bardzo ci ludzie są zabetonowani i odcięci od zewnętrznych źródeł informacji.

Nie ma chyba poważnego badacza, zajmującego się tematyką masowych mordów, który uważałby, że ewentualny zakaz posiadania karabinów czy magazynków o dużej pojemności miałby jakikolwiek wpływ na wskaźniki śmiertelności w strzelaninach.

Po pierwsze, ogromna większość zamachowców-samobójców (przynajmniej w USA) używa broni krótkiej [link]. Do czas ataku terrorystycznego na gejowski klub nocny w Orlando najkrwawsza masakra została popełniona za pomocą pistoletów (Virginia Tech, 2007).

Po drugie, broń palna nie wyróżnia się jakoś specjalnie na tle innych narzędzi wykorzystywanych do dokonywania wielokrotnych mordów (Grant Duwe [link]): W całym XX wieku współczynnik zabitych z broni palnej w Ameryce to 4.92 ofiary na jeden incydent; wskaźnik dla noży, tępych przedmiotów oraz gołych rąk wyniósł prawie tyle samo – 4.52. Pożary spowodowane podpaleniem zabiły 6.82 osoby, materiały wybuchowe – 20.82. Spośród 25 najbardziej spektakularnych masowych mordów, do jakich doszło na terenie USA w XX wieku, 52 proc. zostało sfinalizowanych za pomocą broni palnej.

Po trzecie, tekst z 2016 roku autorstwa Gorry'ego, Wade'a i Blaua (link), jak również artykuł Klecka (link) tylko potwierdzają wszystkie powyższe obserwacje: 1) Results show that the use of assault weapons is not related to more victims or fatalities than other types of guns. 2) It is unlikely that the larger number of rounds fired in the average LCM-linked mass shooting was in any sense caused by the use of LCMs.

LCM to skrót od large capacity magazine - magazynek o dużej pojemności.

Kończąc:

Winkler_guns.jpg


Sam_Harris_guns.jpg
 
Do góry Bottom