1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Porównanie praw stanowych dot. broni w USA

Temat na forum 'Broń palna i przestępczość' rozpoczęty przez pikol, 1 Lipiec 2014.

1. pikol

pikol Od humanitarystów nie biorę.

Polubienia:
    1 584
    Jeszcze 30 lat temu to prawo do "noszenia" broni w USA istniało prawie wyłącznie na papierze.

Claude mOnet i Till lubią to.
  2. kalvatn

kalvatn Well-Known Member

Polubienia:
    1 833
    Zastanawiają mnie dwie kwestie:

- trudność w uzyskaniu pozwolenia mieście New York - jeżeli wyjadę poza miasto i chcę sobie kupić na terenie stanu New York lub też w innym stanie i przywieść z powrotem do miasta?, broń nielegalna - jasna sprawa kupię poza zawsze i chyba nikt osób wjeżdżających do miasta nie kontroluje? Jak to jest? Nie za bardzo rozumiem sensowność ustanawiania takich praw ( pomijając to, że z punktu widzenie wolnościowego są zupełnie chore ) - to tak jakby w Katowicach był zakaz noszenie i duże trudności w uzyskaniu pozwolenia a już w Krakowie można było sobie kupić łatwo. Granic i celników przecież nie ma. Jedynie na lotniskach mogę kontrolować. Ale przy poruszaniu się autem.
    - kupno broni w danym stanie przykładowo gdzie jest to bardzo proste przez mieszkańca innego stanu, kupi czy nie sprzedadzą mu? Przykładowo na czas pobytu.

3. inho

inho Well-Known Member

Polubienia:
    3 371
    kalvatn lubi to.
  4. kawador

kawador Merchant of Death Członek Załogi

Polubienia:
    19 661
    Nowy Jork - w odróżnieniu od Los Angeles - nie uznaje żadnych pozwoleń spoza miasta.

5. kawador

Polubienia:
    19 661
    Jakby co, właśnie zlikwidowano obowiązek rejestrowania broni krótkiej w hrabstwie Clark (dotychczasowa lista ma być zniszczona). Nowe prawo rozszerza także zasadę "Mój dom - moja twierdza" na prywatne samochody:

http://www.thetruthaboutguns.com/20...evada-ends-clark-county-handgun-registration/

6. kalvatn

Polubienia:
    1 833
    Tutaj jest wszystko odnośnie co i jak w danym stanie.
    https://www.nraila.org/gun-laws/

Można kliknąć na dany stan czytać i czytać. Tak się zastanawiam ( bo obowiązki kupującego są jasne ) jak wygląda sprawa tego co robi sprzedawca w sklepie ze wszystkimi danymi, które siłą rzeczy pobiera od klienta. Czyli do czego jest zobligowany przez prawo danego stanu.

7. kawador

Polubienia:
    19 661
    Sprzedawca musi trzymać formularze w sejfie przez 10 lat i udostępniać na prośbę policji/FBI/ATF.

8. kalvatn

Polubienia:
    1 833
  9. kalvatn

Polubienia:
    1 833
  10. kawador

Polubienia:
    19 661
    Za długie są te vlogi. I baba ma nieznośną tendencję do robienia miliona dygresji.

Tutaj w skrócie:

11. kalvatn

Polubienia:
    1 833
    kawador Ale jak na babę to nagrać w sumie cztery długie odcinki poświęcone broni na Florydzie ( a musiała pogadać z konkretnymi ludźmi na strzelnicach ) to olbrzymi sukces. Te jej wtrącenia można przeboleć. I sama również ma broń - bo jest za - na filmie powyżej macha w pewnym momencie pudełkiem ( wierze, że o odpowiedniej zawartości ) HK VP9 co sie chwali. W pewnym sensie to jest przykład przeciętnej normalnej kobiety z bronią w przeciwieństwie do zdjęć, które Ty przykładowo wklejasz w temacie - kobiety i broń palna - czyli super lasek z cycami z sylikonu, w spodenkach tak krótkich jak tylko się da, które gdyby mogły dostać więcej lajków na jakimś fejsie gdyby robiły sobie zdjecie z miotła to zamieniły by karabin na miotłę w mgnieniu oka. Podniecać samców, zaspokajać swoją próżność kobiecą - to jest całe ich zainteresowanie bronią palną na tych zdjęciach - odpowiednia karta kredytowa i propozycja zakupów w dobrym butiku w NY a broń sama wypadła by im z ręki - leciały by na te zakupy z szybkością pocisku karabinowego.
    Reasumując - dla mnie jasmin jest właśnie normalną babą z bronią, która w dodatku może w miarę sensownie powiedzieć o prawach dotyczących broni na Florydzie. Ile jest kobiet u nas, które mogą coś powiedzieć o prawie do posiadania broni w Polsce i robią to w necie. Zdaje się, że zero.

Zbyszek_Z lubi to.
  12. kawador

Polubienia:
    19 661
    Takich lasek to chyba wkleiłem mniejszość, a serio to nie przypominam sobie żadnej (choć nie wykluczam, że może kiedyś jakąś wkleiłem ze sztucznymi cyckami). I one wszystkie strzelają, gwarantuję ci, że więcej niż ta baba z Florydy.

13. woolybully

woolybully Active Member

Polubienia:
    207
    Pozytywne zmiany w Missouri:

14. bombardier

bombardier Well-Known Member

Polubienia:
    5 406
    Zmian żadnych nie ma, bo nie przeszło. I pewnie nie przejdzie, niestety.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.