1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Polska psiarnia to żenada i śmiech na sali

Temat na forum 'Copwatch' rozpoczęty przez father Tucker, 13 Wrzesień 2014.

 1. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 825
  Polubienia:
  6 464
  "Zamykałem przypadkowych ludzi w areszcie". Policjant wziął L4, bo kazano mu fałszować statystyki

  Policji z ulicznych patroli "chorują", protestując przeciwko niskim zarobkom. Drogówka podobnie, a dodatkowo ze względu na wyrzuty sumienia po przymusowym prześladowaniu kierowców. Jednak historia policjanta z wydziału kryminalnego wręcz poraża. Przyznaje, że zamykał do aresztu przypadkowych ludzi.

  - Żeby wyrobić statystyki do policyjnej akcji "Poszukiwany" musiałem zamykać w areszcie przypadkowe osoby. Niby tylko na 48 godzin. Jednak ktoś, kto wcale nie musiał, trafiał do aresztu. Po to, aby zaspokoić ambicje komendanta i naczelników - zwierza się w rozmowie z WP policjant z wydziału kryminalnego małego miasta na wschodzie Polski. Wydział kryminalny jest tam nieliczny dlatego policjant prosi o niepodawanie komendy, w której łamano prawo.

  W tym mieście protest polegający na przedstawianiu zwolnień lekarskich objął wszystkich funkcjonariuszy poza dyżurnymi, komendantem, naczelnikami wydziałów i niektórymi kierownikami. Policjantom nie chodzi tylko o motywy finansowe, ale dodatkowo presję na tworzenie fikcyjnych statystyk poprawy bezpieczeństwa.

  - Na dziś mam jeszcze do wyrobienia 11 wykrytych przestępstw narkotykowych. Brakuje mi kilku zatrzymań w tej kategorii. Mógłbym zatrzymać jakiegoś dzieciaka, albo Ukraińca, ale czy to ma sens? Powiedziałem dość - mówi policjant. Poszedł do lekarza, skarżąc się na stres i przemęczenie. Ten stwierdził nadciśnienie i kazał mu odpocząć.
  "Brało się delikwenta z domu"

  Jak doszło do zatrzymań przypadkowych osób? Według rozmówcy WP komendant powiatowy szykuje się na stanowisko komendanta miejskiego. Z kolei ten z miejskiej planuje wskoczyć na wojewódzkiego. Dlatego wywierają presję na podwładnych, aby poprawić statystyki. - Co roku musimy zatrzymywać coraz więcej osób podejrzanych o przestępstwa w każdej kategorii. Pracuję w małym mieście, z przestępczością nie jest aż tak źle. Brakuje nam zatrzymań do narzuconych z góry statystyk - dodaje.

  Opowiada, że przed coroczną akcją "Poszukiwany" policjanci zamiast kilkudniowego rozpoznania grup przestępczych typowali do zatrzymań osoby "na zapas". - Na przykład nie zdejmowaliśmy z poszukiwań jakiejś osoby mimo tego, że powód poszukiwań był już nieaktualny, albo sprawa wyjaśniona. Potem jechało się po delikwenta do domu i był wynik - ujawnia policjant. Ewentualnie każdy z kryminalnych odkładał zatrzymanie, znanego sobie podejrzanego, do czasu akcji "Poszukiwany". Co roku jest ogłaszany jej sukces.

  Protest w policji. "Trzymamy linię"

  Do tej pory akcja protestacyjna "Trzymamy linię", w której policjanci szli na zwolnienia lekarskie dotyczyła głównie funkcjonariuszy zaszeregowanych w najniższych grupach. To oddziały prewencji z patroli ulicznych (pensje 1950-2800) albo drogówka (około 3600 zł dla kontrolera). Policjanci z wydziałów kryminalnych zarabiają około 4000 zł. Ci bardziej skarżą się na przeciążenie pracą i przymus tworzenia fikcyjnych statystyk poprawy bezpieczeństwa. "Zbyt mocno dokręcanej śrubie gwint się urywa" - brzmi internetowe hasło dla przepracowanych i źle opłacanych stróży prawa.

  - Dochodzeniowcy prowadzą 70-90 postępowań jednocześnie. Już nie wystarcza im czasu na prawdziwą policyjną robotę tylko wypełniają papiery, usadawiając przedłużanie spraw u prokuratura. Powstaje totalna fikcja pracy w policji - relacjonuje rozmówca WP.

  Protest policjantów rozszerza się. Według relacji samych funkcjonariuszy publikowanych na forach internetowych i Facebooku NSZZ Policjantów są już posterunki, gdzie do pracy przychodzi dyżurny, komendantem i kilku podwładnych. Komenda Główna Policji zapewnia że utrzymana jest ciągłość służby policyjnej. Nieoficjalnie wiadomo, że do radiowozów wsiadają oficerowie zza biurek. Podczas służby nadają sobie podwójne kryptonimy radiowe, co ma dowieść, że patroli jest więcej.

  Policjanci chcą wywrzeć presję na ministrze MSWiA Joachimie Brudzińskim, aby spełnił postulat podwyżek 650 zł dla każdego funkcjonariusza. Dodatkowo chcą m.in pełnopłatnych nadgodzin i przywrócenia uprawień do wcześniejszych emerytur, corocznej rewaloryzacji wynagrodzeń. Minister Brudziński oferuje 309 zł podwyżki od stycznia 2019 i dodatkowe 253 zł od 1 lipca 2019 roku. Ostatnio napisał na Twitterze, że porozumienie z policjantami nie może być owocem nieodpowiedzialnych szantaży i nacisków.

  Dziś na odprawie komendantów policji w Łodzi, w tym garnizonie rozchorowało się ponad 1500 policjantów, minister życzył protestującym szybkiego powrotu do zdrowia. Protest zmierza do tego, aby 11 listopada zabrakło policjantów do obsługi manifestacji związanych z 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Jak podało dziś radio RMF FM, tysiąc złotych brutto zaproponował komendant główny Policji funkcjonariuszom, którzy zdecydują się na pozostanie w służbie 11 listopada.

  https://wiadomosci.wp.pl/zamykalem-...ano-mu-falszowac-statystyki-6313992859908225a
   
  wah, inho, tomky oraz 2 uzytkowników lubi to.
 2. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 251
  Polubienia:
  7 660
  Dramat p.t. "Komisariat".
  Wystepują: Szur, Patol, Karyna, Braianek oraz Ślepy Głuchy Policjant

   
 3. Finis

  Finis Anarchoindywidualista

  Posty:
  389
  Polubienia:
  1 275
  "Panie policjancie, on mnie bije"... Szkoda, że gościu nie miał przy sobie gazu pieprzowego lub czegoś "mocniejszego". Ale znając życie, gdyby tego użył, to pan milicjant od razu by to zauważył, jako "przekroczenie granicy obrony koniecznej". Szkoda gadać...
   
 4. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  1 244
  Polubienia:
  3 444
 5. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

  Posty:
  6 504
  Polubienia:
  12 810
  Nasz rodak kontra policja holenderska. Też nie są przesadnie skuteczni.  Zakończyło się oddaniem 3 strzałów ostrzegawczych i aresztowaniem.
   
 6. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 251
  Polubienia:
  7 660
  Gliniarze powinni wspólnie z tym gnojem odpowiadać za zniszczone przez niego samochody.
   
  sabat, Pestek, wah oraz 2 uzytkowników lubi to.
 7. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 188
  Polubienia:
  7 713
  Najlepsze są komentarze Holendrów, którzy mają bekę ze swych bagiet :).
   
 8. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 188
  Polubienia:
  7 713
  Zostawię to bez komentarza:
   
  sabat, Finis i Claude mOnet lubią to.
 9. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 605
  Polubienia:
  7 128
  Ale co mieli zrobić? Obcowanie z takimi sprawami na co dzień znieczula. Służby nie są od tego, żeby pocieszać i udzielać wsparcia mentalnego ofierze. Taką mamy cywilizację ofiar, jakiś zjeb ją poszarpał jak to robią co dzień dzieci na przerwie szkolnej, a ona robi aferę na cały kraj.
   
  kompowiec, Jaranek i mikioli lubią to.
 10. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 573
  Polubienia:
  4 472
  Jeszcze dojebała seksizmem bo oczywiście istnieje "przyzwolenia służb na takie przestępstwa na kobietach."
   
 11. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 719
  seksizm!
   
 12. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 251
  Polubienia:
  7 660
  "..ok 5:30 kiedy wracałam ze szkolnej transmisji Oskarów do akademika.."

  życie studenckie schodzi na psy


  .
   
  Ostatnia edycja: 26 Luty 2019
  Kalmar lubi to.
 13. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 657
  Polubienia:
  12 681
  https://wiadomosci.wp.pl/lowcy-glow-w-akcji-biznesmen-sadysta-zatrzymany-6353972860671617a

  "Łowcy głów" w akcji. Biznesmen-sadysta zatrzymany
  Policjanci z grupy "łowców głów" z Poznania zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym.

  (...)

  Pochodzący z Nowej Soli mężczyzna, ponad dwa lata temu zameldował się w Poznaniu. Okazało się, jednak że wcale tam nie bywał. Było za to wiele sygnałów, że jest za granicą. Policjanci wystąpili o wydanie za nim Europejskiego Nakazu Aresztowania.

  (...)

  W. ukrywał się przez co najmniej dwa lata, zmieniając miejsca zamieszkaniu. Nie dał rady policjantom z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu, zwanym "łowcami głów". Mundurowi rozpoznali go idącego ulicą i tam zatrzymali w miejscowości Góra koło Leszna w Wielkopolsce.

  Co za przypadek...
   
 14. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 657
  Polubienia:
  12 681
  Skad sąd ma wiedzieć że zabójca wywodzi się z tej dwójki?
   
 15. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 605
  Polubienia:
  7 128
  To prawda, że za uchylanie się przed odbyciem kary więzienia nie grozi żadna kara? :confused:
   
 16. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 251
  Polubienia:
  7 660
  Samo niestawienie się do dobycia kary nie jest karalne. W praktyce minimalizuje to tylko szanse na otrzymanie warunkowego przedterminowego zwolnienia. W niektórych środowiskach wręcz nie wypada stawić się do odbycia kary.
   
  kr2y510 i Staszek Alcatraz lubią to.
 17. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 573
  Polubienia:
  4 472
  Ostatnia edycja: 18 Maj 2019
  pawlis lubi to.
 18. Maksymiliana

  Maksymiliana Everyday Hero

  Posty:
  206
  Polubienia:
  106
  I dobrze, że ich obezwładnili, bandytów trzeba zamykać.

  Ja jak już wiele razy mówiłam czuje się bezpieczniej, gdy w pobliżu jest patrol Policji :)
  Wiem, że jak będę potrzebowała pomocy, to oni mi pomogą :)
   
 19. Slavic

  Slavic Wolnorynkowiec

  Posty:
  278
  Polubienia:
  583
  No właśnie widać jak bezpiecznie można się przy nich czuć. Dwóch randomów ich prawie odjebało jak by amatorami byli. Kolejny argument przeciwko państwu które nakłada iluzję bezpieczeństwa a tępy lud jeszcze w to wierzy
   
 20. Maksymiliana

  Maksymiliana Everyday Hero

  Posty:
  206
  Polubienia:
  106
  To są jednostkowe przypadki. NIE generalizuj.
  Ogólnie Policja jest bardzo potrzeba nam.
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.