"półkowe"

D

Deleted member 427

Guest
Forum "wolnościowe" na którym nie dopuszcza się do dyskusji, tylko epatuje inwektywami. Jesteście tak samo zaślepieni, jak reszta internetowych doktrynerów. Żegnam z obrzydzeniem.

Hahahaha! Zaorany. Następny!
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Wychodzi na to, że jesteśmy doktrynerami ;)
Jeszcze na starej liście dyskusyjnej (Yahoo! Groups), często ktoś pozbawiony argumentów lub taki u którego nie było wiadomo o co mu chodzi, rugał oponentów tekstem "bezmózgi doktryner". :p
O co mu chodziło? Nie wiem. Jak ktoś chce jedynie namiastki wolności, jakiś drobnych "wolnostek", a nie chce mu się dupy ruszyć, zmienić banku, dostawcy poczty (lub zapłacić za normalne konto e-mail) czy sklepu, to wolności nie będzie miał nigdy.
Wolności nie da się zadekretować czy wyleżeć.
 

Tohu-Wabohu

New Member
63
2
Forum "wolnościowe" na którym nie dopuszcza się do dyskusji,

Sorry, ale o czym tu dyskutowac?
Problem postawiony w temacie jest calkowicie sztuczny, w stylu "socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w innych ustrojach". Dlaczego tak jest w przypadku polkowego wyjasnil kr2y510 na pierwszej stronie tego watku. O czym tu dyskutowac? Cala przestrzen publiczna jest wypelniona szumem informacyjnym, takimi pseudo tematami i pseudo dyskusjami, dlatego oglupieni ludzie nie widza istoty problemu i sa dymani.
 
M

Matrix

Guest
kawador napisał:
Forum "wolnościowe" na którym nie dopuszcza się do dyskusji, tylko epatuje inwektywami. Jesteście tak samo zaślepieni, jak reszta internetowych doktrynerów. Żegnam z obrzydzeniem.

Hahahaha! Zaorany. Następny!

No widzicie! Bądźcie bardziej otwarci na nowe pomysły, które przedstawiają nowi użytkownicy, chyba, że potraficie tylko mówić o wyższości gospodarki wolnorynkowej nad rozwiązaniami bardziej złożonymi. Gospodarka gospodarką, człowiek jest bardziej złożony( nie wiadomo, dlaczego mimo wszystko się rozwija ) i ma prawo do wygłoszenia swojej autorskiej wizji. wtedy forum będzie ciekawsze.
 
D

Deleted member 427

Guest
potraficie tylko mówić o wyższości gospodarki wolnorynkowej nad rozwiązaniami bardziej złożonymi.

Nic nie jest bardziej złożone niż gospodarka wolnorynkowa. Dlatego niejako z założenia wolnorynkowcy nie mogę podać na tacy rozwiązań pewnych problemów, ponieważ a priori nie można powiedzieć, jakie rozwiązanie się narodzi w wyniku dobrowolnej współpracy między ludźmi. Gdybyśmy wiedzieli takie rzeczy, to zaprzeczalibyśmy własnej nauce. Innymi słowy, póki nie wymyślono samochodu, nikt nie mógł powiedzieć, że przemysł karet upadnie. Niestety częsta nasza odpowiedź to: nie wiem, to się dopiero zobaczy, co jest wyśmiewane przez zwolenników etatyzmu i centralnego planowania.

Gospodarka gospodarką, człowiek jest bardziej złożony

No brawo. Też tak uważam.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Matrix napisał:
Bądźcie bardziej otwarci na nowe pomysły, które przedstawiają nowi użytkownicy, chyba, że potraficie tylko mówić o wyższości gospodarki wolnorynkowej nad rozwiązaniami bardziej złożonymi.

Ja jestem otwarty na wszelkie nowe pomysły co nie oznacza, że mam je wszystkie bezmyślnie akceptować jak małpa oglądająca tvn i czytająca pewną gazetę.
Ja mam gdzieś wrogów wolności, rozwiązań niewolnościowych itp., bo uważam je za niemoralne i nieuczciwe. Jak się komuś nie podoba nasza wizja wolności, to niech sobie pisze gdzieś indziej. Nie ma przymusu pisania na tym forum jak i nie ma przymusu tolerowania tutaj niewolnościowych poglądów.
Poza tym, Teotym zadawał pytania i dostał odpowiedzi, w których jasno wyklarowaliśmy nasz punkt widzenia. O co mu poszło? - Nie wiem. Przecież nie dostał bana za wyrażanie swoich opinii. Zresztą to nieistotne. Poprosił o skasowanie konta i spełniliśmy jego prośbę.

Matrix ja nie wiem również o co Tobie chodzi? Co się wszystkich czepiasz? Przechodzisz jakąś notoryczną, umysłową menopauzę, czy co?
 
M

MichalD

Guest
jak się komuś nie podoba nasza wizja wolności, to niech sobie pisze gdzieś indziej.

W taki sposób, nie przekonamy więcej osób do poglądów wolnościowych. Jeśli chcemy coś osiągnąć, trzeba dbać o dobry PR. ;)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
MichalD napisał:
W taki sposób, nie przekonamy więcej osób do poglądów wolnościowych.

Ja nie mam zamiaru przekonywać do wolności "wierzących lewaków" czy odpady gatunku ludzkiego. Oni doskonale wiedzą, że w środowisku wolnościowym zdechną lub zostaną odstrzeleni jak zwierzęta przy pierwszej lepszej okazji. Szkoda czasu i nerwów.

Jak przekonywać to wyłącznie tych, którzy w naturalny sposób nienawidzą państwa i rządzących skurwysynów. Jak będzie przekonanych 6% tych co mają jakiekolwiek ambicje polityczne, to czerwoni, etatyści i ich przydupasy są pięciu latach zaorani totalnie.
 

Nene

Koteu
1 094
1 689
Jak ktoś szuka produktu i patrzy tylko na półkę na wysokości oczu to albo jest niepełnosprawny, albo głupi, ewentualnie kupuje na szybciocha i tyle w tym temacie. Jeśli kogoś interesuje jakość to raczej przeglądnie produkty
Jeśli hipermarket chce zrobić promocję danego produktu to nie dziwię się, że chce, aby producent także obniżył cenę dla niego, przecież więcej towaru zejdzie i niezła promocja dla samego producenta :)
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
W taki sposób, nie przekonamy więcej osób do poglądów wolnościowych. Jeśli chcemy coś osiągnąć, trzeba dbać o dobry PR.
A czy to forum jest od przekonywania do poglądów wolnościowych? Chyba nie. Jak ktoś będzie sam się chciał przekonać, to można mu pomóc. Ale nic na siłę.
 
Do góry Bottom