piezol
Jebać życie
- 1 263
- 4 234
Uwaga, bo żenada leci z każdej strony w tym sporze:
Idee solidaryzmu
http://pikio.pl/faszyzm-a-knp/pojawiały się wielokrotnie w licznych koncepcjach społeczno-politycznych starożytności, średniowiecza i czasów nowożytnych.
Stoi w opozycji do liberalizmu, któremu zarzuca przekładanie jednostki i jej dobra nad interesy społeczeństwa jako całości.
W przeszłości elementy solidaryzmu były wykorzystywane przy tworzeniu nauk społecznych Kościoła katolickiego, stały u podstaw korporacjonizmu.
Współcześnie liczne akcenty idei solidaryzmu pojawiają się w doktrynach politycznych chadecji, socjaldemokracji i syndykalizmu.
Na gruncie solidaryzmu społecznego stanął papież Leon XIII w encyklice "Rerum novarum" przyznając robotnikom prawo do własnych organizacji zawodowych, dopuszczając interwencjonizm państwowy. Przez partie reformistyczne obwołany "papieżem robotniczym", starał się zająć postawę pośredniczącą między pracodawcami i warstwą robotniczą
Oczywiście, solidaryzm ponoć stoi okoniem do czerwonego kolektywizmu, no ale Wilk chyba jeszcze musi pobrać trochę nauk od Tymochowicza i bardziej uważać na słowaLewica zarzuca Kongresowi Nowej Prawicy „nieludzkie” postulaty likwidacji wszelkich zasiłków i fakt, że korwiniści chcą zostawić pieniądze obywateli w ich kieszeniach i odrzucają przymus wspierania bliźnich. Tymczasem, faszyzm zakłada solidaryzm społeczny. Ten zaś opiera się na założeniu, że wspólny interes wszystkich ludzi jest ważniejszy od indywidualnych celów jednostki. Takie spojrzenie stoi w totalnej opozycji do liberalizmu, który uznaje prymat jednostki nad wspólnotą. Uwaga, Korwin-Mikke i jego stronnicy są modelowymi przykładami tej drugiej opcji.
"Po prostu jestem za solidaryzmem, a pan za socjalizmem". J.Wilk
http://pl.wikipedia.org/wiki/Solidaryzm
http://pikio.pl/faszyzm-a-knp/
Oczywiście, solidaryzm ponoć stoi okoniem do czerwonego kolektywizmu, no ale Wilk chyba jeszcze musi pobrać trochę nauk od Tymochowicza i bardziej uważać na słowa
Fizycy z laboratorium CERN w Genewie ogłosili w środę odkrycie dwóch nowych cząstek elementarnych, które składają się z trzech powiązanych kwarków: dolnego (d), dziwnego (s) i pięknego (b).