Pistolet z drukarki 3D

sierp

to ja :-)
577
305

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
To, oczywiście, jest fajna wiadomość, choć na razie rozdmuchana w niebotycznych rozmiarów przez mainstream (co dobrze o niej świadczy). Na razie koleś wydrukował sobie lower receiver karabinu AR-15, a to jeszcze daleko do funkcjonalnej broni palnej. W tym wypadku lower receiver zawiera mechanizm spustowy i obudowę, a wszystkie elementy, gdzie następuje faktyczne działanie, pochodziły od prawdziwej broni.

Cała ta afera jest jednak o to, że lower receiver w USA jest traktowany jako faktyczna broń (w przypadku AR-15), natomiast wszystko pozostałe: upper receiver, lufa, etc. już nie, a więc są dostępne powszechnie bez żadnych ograniczeń. W ten sposób można legalnie posiadać te wszystkie komponenty, a w momencie konieczności, po prostu dodrukować sobie ten brakujący element i mieć gotową broń.

Póki co, to jednak ciekawostka, bo z termoformowalnego plastiku broni jednak się nie wydrukuje.
 
D

Deleted member 427

Guest
hahaha :) zajebiste info, nawet jeśli rozdmuchane. Już widzę miny tych wszystkich pięknoduchów, jak siadają do pisania ustaw i organizowania akcji "stop broni", już widzę te nawoływania do ukarania producenta "śmiercionośnych drukarek". Bezcenne.
 
A

Aeger

Guest
Hmmm... broń potanieje.

kawadorze - obawiam się że to o czym piszesz, to się może stać. Bogowie wiedzą, kto będzie zasiadał w naszym Sejmie, gdy będą debatować nad tym.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Pewnie producentom rządy nakażą ustawienie jakichś wewnętrznych zabezpieczeń, żeby broni drukować się nie dało. W zasadzie jak wytrzymałe rzeczy można robić za pomocą tych drukarek? One będą w stanie zostać kiedykolwiek domowymi ludwisarniami?
 

raiden00

megazord
160
278
Aktualnie wśród amatorów króluje drukowanie z tworzyw sztucznych (ABS), jednak w przemyśle stosuje się również inne materiały jak np. proszki metalu. Drukowanie "metali" jest oczywiście droższe, a zbudowanie takiej drukarki może również przysporzyć kłopotów, jednak świat idzie do przodu i zapewne za kilka lat wydrukowanie porządnej giwery w pokoju nie będzie problemem :)
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Tak, zdecydowanie w przyszłości będzie możliwe wydrukowanie pełnej broni, ale na to jeszcze poczekamy. Oczywiście będzie nagonka na serwisy, które publikują elektroniczne opisy takich broni, pewnie ich posiadanie zostanie zdelegalizowane (jak namalowane obrazki nieletnich panienek w czynnościach seksualnych) - będzie cała gama środków "zaradczych". Ale w końcu przegrają, bo wolność musi zwyciężyć.
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Z komentarzy:

Podobnego idityzmu nigdy nie czytałem. Drukarką 3D to sobie można ... podetrzeć. Ktoś chciał zabłysnąć, ale wiedzy brak. Tu chodzi o obrabiarki sterowane numerycznie CNC lub DNC. Zapewne o frezarki, choć i tokarki tu są potrzebne i mnóstwo, ale to mnóstwo innych urządzeń i technologii. Konia z rzędem temu, kto nawet je mając wyprodukuje sprawną broń. Nie wolno pisać takich bzdur, bo to uwłacza czemuś takiemu, jak wiedza.

edt:
doczytałem, jednak 3d printer ale nie cała broń :)
 

raiden00

megazord
160
278
Oczywiście że drukarką 3D można wydrukować broń(a raczej komponenty do jej późniejszego złożenia) i oczywiście, że mając pod ręką frezarkę i tokarkę( może być CNC, ale na manualnej też da rade) można broń zrobić. Wystarczy odpowiedni projekt i odpowiednia wiedza o technologi.
Co prawda jakością i kosztami produkcji broń zrobiona w garażu będzie na pewno w tyle za taką wyprodukowaną w profesjonalnej firmie z odpowiednim parkiem maszynowym, ale mówienie że nie da rady zrobić spluwy w garażu jest bzdurą. Gość widocznie nie zna możliwości ludzkiej wyobraźni :)
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
3d-printed-rifle.jpg


To co czarne było wydrukowane? :)

http://www.popsci.com/technology/article/2012-07/working-assault-rifle-made-3-d-printer
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438
Kurczę, kuzyn ostatnio skończył budować drukarkę 3D, muszę go odwiedzić. Co jeszcze można by wydrukować, obecnie nielegalnego lub trudno dostępnego, hm...
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Wszelkie sprężyny i tak trzeba zrobić tradycyjnie, wszelkie kołki wykorzystać gotowe, lufę najlepiej wytoczyć a reszta może być zrobiona z praktycznie czegokolwiek. Nawet może być zrobiona przez stolarza. I nie wiem czy zrobiona przez stolarza nie wyjdzie taniej.
 

papuv

Member
196
5
Pytanie - jak zrobić w pełni autonomiczną fabrykę o jak najszerszym spektrum i małych rozmiarach - bo do tego zmierzają drukarki 3d.
Taka baza na marsie :)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Wydruk 3d w większości przypadków jest bardzo drogi. Owszem, w przypadku obchodzenia prawa lub prototypów wydruk 3d jest opłacalny. Bardziej użytecznym urządzeniem jest jakaś uniwersalna maszyna CNC.
 

papuv

Member
196
5
Pozostaje problem projektu ogólnej obrabiarki CNC.
Takiej z wszystkim, a nie tylko tokarki i małej.

Natomiast do elementów plastikowych lepsza jest drukarka i pozostają układy elektryczne i scalone.

Pojawia się też problem z ceramiką (można wrzucić drukowanie 3d metalem w standardzie RepRapa, ale potrzebna jest dysza ceramiczna).
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Wcześniej czy później ktoś wymyśli prostą "samokopiowalną" obrabiarkę CNC. Trzeba będzie jedynie dokupić jednorazowo elektronikę i silniki serwo (wszystkie mogą być tanie 3 fazowe prądu zmiennego). Przypuszczam, że się da rozwiązać nawet problem produkowania/regenerowania narzędzi.

Co do ceramiki to myślę, że jest możliwe wydrukowanie jej z jakiegoś proszku na drukarce 3D, a potem wypalenie. Jest tylko problem małego pieca do wysokich temperatur.
 
Do góry Bottom